• SUÇ DOSYASI /// SERKAN URGANCI : Atatürk’e hakaret eden birisini gördüğünüzde yapmanız gereken…
  • Yayın Tarihi : 4 Ağustos 2017 Cuma
  • Kategori : KARAPARA & NARKOTİK & SUÇ & DOLANDIRICILIK


Atatürk’e hakaret eden birisini gördüğünüzde yapmanız gereken…


Sosyal medyadaki klavye delikanlıları eminim ki benim kadar sizleri de rahatsız ediyordur. Hakaret dolu yorumlar, paylaşımlar, aslı astarı olmayan iftiralar almış başını gidiyor.

Hatta öyle facebook grupları gördüm ki, baştan sona Atatürk’e hakaret dolu, aklı olmadan fikri olan yüzlerce kişinin yazdığı saçma sapan yorumlar vs.

Atatürk’e hakaret eden kişilerin tutuklandığı haberlerini DenizliPost.com sayfalarından yayınladık.

Peki bu tip paylaşım yapanları gördüğünüzde siz ne yapıyorsunuz?

Şahsen ben bugüne kadar bu tip klavye delikanlılarını gördüğümde, önce profiline girip hesabın gerçek mi sahte mi olduğuna bakıyor, gerçek olduğuna kanaat getirdikten sonra ağzının payını verip, sonra da facebook’a şikayet ediyordum. Sonrasında da facebook’un keyfi olursa hesap sahibini uyarıyor, ileri ki safhalarda ise hesabı askıya alıyordu.

Ancak polisi bu tip durumlardan haberdar etmek en doğrusu.

Peki polise nasıl şikayet edeceğiz?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün siber ve sanal devriye ekipleri, 24 saat boyunca sosyal medyadaki paylaşımları takip ediyor. Elbette milyonlarca paylaşımı takip edebilmeleri olanaksız. Sizi rahatsız eden bir paylaşım gördüğünüzde yapmanız gereken, ekran fotoğrafını çekerek (bilmeyenler için; yazının sonuna bakın) ya da ilgili linki kopyalayarak, siber@egm.gov.tr ve sanaldevriye@egm.gov.tr adreslerine e-posta atmak. Postayı gönderdikten sonra ilgili birimler şikayeti değerlendiriyor ve size geri dönüş de yapıyor. Ve elbette tüm bilgileriniz saklı kalmak kaydıyla…

Sizlerden ricam bu yazıyı mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmanız. Ulaştırın ki, aklı olmadan fikri olanlar, kimi gruplarda kendilerini adamdan saydırmak için hakareti meziyet sananlar, cezasını çeksin.

Ekran fotoğrafı nasıl çekilir?

Ekran fotorğrafı çekmenin en kolay yolu klavyenin üstündeki PrtScr tuşuna basmaktır. Bu tuşa bastığınızda bilgisayar ekranın fotoğrafını çekerek hafızasına alır. Sonrasında mail yazdığınız kısma farenin sağ tuşuna basarak yapıştır komutu verdiğinizde, aldığınız ekran görüntüsü mail alanında görünecektir.

Serkan Urgancı

Kaynak: http://www.denizlipost.com/ataturke-hakaret-eden-birisini-gordugunuzde.html