• SUÇ DOSYASI : 80'Lİ YILLARIN DOLANDIRICILAR KRALI "SÜLÜN OSMAN"IN BİLE BİR MESLEK ADABI VARDI /// ÇİFTLİKBANK'IN TOSUN'LARI DUYSUN !!!!
  • Yayın Tarihi : 26 Mart 2018 Pazartesi
  • Kategori : KARAPARA & NARKOTİK & SUÇ & DOLANDIRICILIK


1923 - 1984 ARASI İSTANBUL’DA YAŞAMIŞ OLAN MEŞHUR DOLANDIRICI SÜLÜN OSMAN BAKIN NE DİYOR :

"Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. Yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. Mesela on tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşamdan sonra. Kuyumcunun kapısındayız ve dükkân kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira.

Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın. Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri be de kayboluyorum ortalıktan. Adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince dolandırıldım diye karakola gidiyor. Ben aranıyorum. Demiyorlar ki ona be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı diye. Gayet açık ki beni dolandırmayı planlamıştı. Ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

ÇİFTLİKBANK TOSUNCUKLARI DUYSUN BU SÖZLERİ. EĞER BİRAZCIK AHLAK VE VİCDAN KALDIYSA TABİ.