• SUÇ DOSYASI : DOLANDIRICILARIN KULLANDIĞI E-POSTA ADRESLERİ VE BİR DOLANDIRICILIK ÖRNEĞİ
  • Kategori : KARAPARA & NARKOTİK & SUÇ & DOLANDIRICILIK & MAFYA ÖRGÜTLERİ


Değerli Yurtseverler,

Dolandırıcılar her tarafımızı sardı. Toplum içindeki saflar çoğaldıkça kolay para kazanmayı seven kötü niyetli kişiler DOLANDIRICILIK işini zirveye taşıdı. Hergün bir yerlerden dolandırıcı mağdurlarının feryatlarını duyuyoruz. Bu konuda Emniyet güçleri, alınması gereken önlemleri ve dikkate alınması gereken uyarıları arka arkaya yineleseler de sorun bitmiyor, artıyor.

Dolandırıcılar saf vatandaşları kandırmak için klasik formüller yerine daha yaratıcı uygulamalara yöneldi. İşte aşağıda bir örneğini görüyorsunuz.

Bir e-posta mesajı. Dr. Simpkins isimli hayali bir vatandaş adına simkinsss7@outlook.com adresli bir e-posta dan gönderilmiş. Her zamanki taktik uygulanmış. Saf vatandaşın AÇ GÖZLÜLÜĞÜNE oynamışlar. Mesajı okuduğunuzda size özel gibi gönderilmiş mesajın içeriğinde 1 milyon dolar kazandığınız yazıyor. Tabi sizi ikna etmek için çeşitli kayıt numaraları, hayali e-posta adresleri ve telefonlar yazılmış mesaja. Hatta SIR ünvanı bile eksik edilmemiş mesajda 😊

Tabi bu 1 milyon doları hemen alamıyorsunuz doğal olarak. Çünkü sahtekarlar sizden bu parayı alabilmeniz için bir takım masraflar gerektiğini ve verilen adreslere bu masrafların yatırılması halinde parayı alabileceğinizi söylüyor.

Hala bu tür sahtekarlıklara kanan var mı bilmiyoruz ama bu tür mesajlar halen dolaşımda olduğuna göre tahminimizden de fazla keriz var bu dünyada.

Neyse … Bizden uyarması.

DOLANDIRICILIK MESAJI


DOLANDIRICILARIN KULLANDIĞI E-POSTA ADRESLERİ. Bunlardan birinden mesaj geliyorsa direkt olarak silin. 

LİSTEYİ BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.