• KAMPANYA : THY'NİN ATATÜRK VE KEMALİZM DÜŞMANLIĞI BIKTIRDI /// THY ÖZÜR DİLESİN !!!!
  • Yayın Tarihi : 11 Kasım 2016 Cuma
  • Kategori : KAMPANYALAR


KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğünün Dikkatine,

Basın organlarında 7-8 Kasım 2016 günlerinde bahsi geçen ve Atatürk’ü, O’nun inkılap ve düşüncelerini aşağılayan “Bir İngiliz prangası Kemalizm” manşetli Diriliş Postası gazetesinin 6 Kasım 2016’da Türk Hava Yolları’nda ücretsiz olarak dağıtıldığını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

1) Fikir özgürlüğüne dernek olarak saygı göstermemize rağmen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun ilke ve inkılaplarına dil uzatılması kabul edilmez.

2) Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün İngiliz güdümünde çalıştığı, halkı dinden uzaklaştırmaya çalıştığı gerçeklerle örtüşmeyen bir saldırı olma niteliğindedir.

3) Her şeyden önemlisi Türk Hava Yolları’nın halka açık bir şirket olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’e ve O’nun çizdiği çağdaş uygarlık yoluna yapılan haksız bir saldırının müşterilerine ulaşmasına aracılık etmesi kabul edilemez.

Amerika Birleşik Devletlerinin Michigan eyaletinde 1972’den beri Türk toplumuna hizmet eden, milli bayramlarımızı coşku ile kutlayan Michigan Türk Amerikan Kültür Derneği (TACAM) Atatürk’ün izinden gitmeyi, O’nun gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine Türk toplumu ile ulaşmaya, O’nun ilke ve inkılaplarına bağlı kalmaya kuruluşundan bugüne kadar dikkat etmiştir. TACAM Yönetim Kurulu olarak yukarıda listelediğimiz nedenlerden ötürü Türk Havayollarını şiddetle kınıyoruz. Yurtdışında yaşayan TACAM üyelerinin de içinde olduğu, Türkiye sevdalısı müşterilerinizin birçoğu Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarını hedef alan bu davranışları tasvip etmediği gibi, bu tür davranışların devam etmesi durumunda şirketiniz hizmetlerinden faydalanmayabileceklerini ayrıca hatırlatmak isteriz.

TACAM Yönetim Kurulu

1972 yılında kurulan Michigan Türk Amerikan Kültür Derneği (TACAM), "Türk Cumhuriyetinin temeli kültürdür" diyen Cumhuriyeti'mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün felsefesini takip etmektedir. Atatürk için kültür ülkenin yaratıcı mirası ve uygarlığının en önemli değerleriydi.

Atatürk hayati boyunca kişisel ve evrensel hümanizmi vurguladı. "Kültür" dedi, "insan olmanın temel bir unsurudur" ve Türkiye'nin ideolojisinin "yüce hümanist ideal ile harmanlanmış yurtsever bir yaratılış" olarak benimsenmesini arzuladı. TACAM Michigan içinde yaşayan Türk-Amerikalılara işte bu felsefeyi aşılamak için kurulmuş bir dernektir. Derneğiniz bir diğer amacı da, Michigan’da yasayan Türk toplumunun ekonomik, sosyal, eğitim, genel refahını ve diğer insani yardım faaliyetlerini geliştirmeyi teşvik etmektir.

TACAM'dan THY Protesto Bildirisi LİNK : https://yadi.sk/d/2iEN-rAYyMwon

TALEBİMİZ, THY’nin tüm Kemalistlerden özür dilemesi ve “Bir İngiliz prangası Kemalizm” manşetli Diriliş Postası gazetesinin THY uçaklarından daimi  şekilde kaldırılmasıdır.

Kampanyaya katılıp duyarlılık gösterdiğiniz için minnettarız.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU

http://ozelburoistihbarat.com/