• KAMPANYA : Refik Mor'un SUÇ DUYURUSU BUNDESTAG'da GÖRÜŞÜLECEK /// LÜTFEN SİZ DE DESTEK VERİN !!!
  • Kategori : KAMPANYALAR


Değerli dostlar,

MÜJDE. 

Federal Almanya Büyük Millet Meclisi (Bundestag)üyeleri hakkında yaptığım suç duyurusu, (Bundestag) dilekce komisyonunda görüşülecek.

Benim HUKUKİ manifestoyu (Bildirğeyi) aldıktan sonra,  minareyi KILIFINA bir türlü SIĞDIRAMIYORLAR !!! 

2 haziran 2016 tarihinde 630 Alman Milletvekiline gönderdiğim suç duyurusunun yankıları sürüyor ve  Federal Almanya meclisi, suç duyurusunu, dilekce komisyonunda görüşülmeye gerek görerek, sonucunu bana bildireceğini, bana gönderdiği 13 Haziran 2016 tarihli mektup‘u ile bildirmiştir.

Dökümanları buradan indirebilirsiniz. (Suç Duyurusu, Mektup'un Almanca ve Türkçe çevirisi ve Alman Parlamentosu Dilekçe Komisyonu Üyeleri E-Posta adresleri ek olarak sunulmuştur.)

  • Benim,  milletvekilleri  haklarında yaptığım suç duyurusunun Türkçe ve Almanca metnini ve
  • Bundestag dilekce komisyonunun bu konunun, komisyonda görüşüleceğine dair mektubun,  yine  Almanca ve Türkçe çevirisini, Almanca bilmeyen  tüm dostların   bilmesi açısından, yukarıdaki linkte sunuyorum.

Şimdi sizin ÖDEVİNİZ  ise:

  • Topu taç’a atmadan, yani, bahaneyi Recep Tayyip Erdoğan’da, Kemal Kılıçtaroğlu’nda, Devlet Bahçeli'de ..v.s  bulmadan. Aşağıda açık e-posta adreslerini vereceğim 22 kişilik Bundestag Milletvekilinden oluşan, dilekce komisyon üyelerine, demokrasi konusunda yanlış yaptıklarını e-posta yolu ile, binlerce kişi olarak kendilerine hatırlatmanız olacaktır.
  • Göndereceğiniz e-postaya ne yazacağınızı bilmiyorsanız,benim ilişikte yolladığım suç duyurusunu iyice okuyup anladıktan sonra, kendi üslubunuza uyarlayıp, göndereceğiniz bir kaç satırlık mesaj kafi gelecektir. Fazlası gerekmez. Sloğan halinde bir cümle dahi KAFİDİR.

‘Ben demokratik kanunlarla idare edilen Almanya^da yaşadığımı zannediyordum, ama yanılmışım, lütfen düzeltirmisiniz‘ Diye bir cümle kafi gelebilir. 

‘Avrupalı, kanundan korktuğunu Allah’tan korksa idi cennete giderdi‘‘ sözü yanlış değildir.

Arenada beni lütfen YALNIZ bırakmayın. 

Önemli Not:

Benim suç duyurusu dilekçemi komisyonda görüşmekle BAĞLAYICI bir sonucun alınacağını ummayın. Benim parlamenter deneyimlerim bunu der. Eğer yüzbinlerce e-posta ile komisyon üyelerini e-posta MANYAĞI yapabilseydik, komisyon da böyle bir kamu oyu baskısına dayanamayıp, konuyu yani suç duyurusu metninin değerlendirmesini Bundestag’a havale ederdi ve sonra Bundestag’da da benim de, sizin de katılabileceği/ katılabileceğim bir değerlendirme yapılabilirdi, ama gerçekçi olalım ve bu örğütlenme bizde daha hayal aşamasındadır. (bu durum başka bir konuda yaşanmıştır, onun için söylüyorum) 

Komisyon kararını bana bildirdkten sonra, ki eften püften laf kalabalığ ile gönlümü almaya, BAŞIMI OKŞAMAYA kalkacaktır.

Sonuç olarak da, gideceğim yol:

  • Mahkeme yolu
  • İç hukukun tüketimi ve
  • AİHM veya AAD’dır (Avrupa İnsan Hakları Mah. veya  Avrupa Adalet Divanı)

(Bu konuda, hukukcu arkadaşlarla dava dilekcesinin  taslağını üç aşağı beş yukarı hazırladım sayılır, geriye de Türk diasporasının ban yapacağı desdeği kalıyor) 

Ayrıca komisyon üyelerinin Milletvekili olmaları, sizi korkutmasın. Meslek olarak mesela: birisi traktör tamircisi yani benim gibi köyden gelme, diğeri yaşlılar evinde bakıcı ..vs.