• KAMPANYA : Görme engellilere ÖSYM sınavlarında ek süre verilsin !!!
  • Yayın Tarihi : 3 Ekim 2017 Salı
  • Kategori : KAMPANYALAR


Arkadaşlarım alıntıladığım metin bu hayattaki en iyi arkadaşım Kurtuluş Kaya’dan. Onumuzdeki sene üniversite sinavina girecek oğlu ile ilgili özel bir durumu var. Belki bu metni paylaşırsak ilgililer ve ösym üzerinde bir algı oluşturabiliriz. Ne dersiniz?

Arkadaşlar bu sene oglum Cem üniversite sınavına girecek .Bazılarınız biliyor Cem %90 görmüyor ,fakat ona %10 yetiyordu.TEOG da elektronik büyüteçle girmişti 483 puan alıp Fen lisesinde burslu okudu.TEOG da bu tip engelli çocuklara ek süre hakkı tanınıyordu.Fakat ÖSYM de bu hak tanımmıyor Topal at ile saglam atı aynı yarışta aynı şartlarda yarıştırıyorlar.Bu yüzden Nisanda yapılacak sınavlarda 60 soruya bakacak süresi olmuyor Baştan kaybediyor.Dilekçe ile MEB ve YÖK e ek süre için başvurduk sadece okutman olur ,kagıda hiç bakmazsa ek süre verilebildigini cevapladılar.fakat Matematik fizik kimya sorularında görmeden olmuyor dedi oglum.deneme sınavlarına girdi olmadı.

Bu nedenle elektronik büyüteçle veya başka bir aletle sınava giren tüm engelli çoçuklara ek süre verilmesi için kampanya başlatmak istiyorum,bu konuda yardımlarınızı bekliyorum .Henüz Kampanya açmadım eger yetkililere ulaşıp bu konuyu çözebilecek arkadaş varsa memnun olurum .selam ve Saygılar

Kurtulus Kaya