SON DAKİKA

16:21 - JİTEM DOSYASI /// VİDEO : TERÖRİSTLERİN GÖRMEKTEN BİLE KORKTUĞU EFSANE KOMUTANLAR – EŞREF BİTLİS VE EKİBİ

16:05 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : En Ölümcül Helikopter Kayıpları

17:07 - JİTEM DOSYASI /// Sedat Peker’in iddiaları : JİTEM davalarında son durum ne ?????

17:13 - HAVACILIK DOSYASI /// VİDEO : ÜCRETSİZ DRONE EHLİYETİ NASIL ALINIR ????? DRONE LİSANS BAŞVURUSU – İHA-1 / İHA-0)

15:25 - HAVACILIK DOSYASI : Pilot Otorotasyon Eğitimi mi Yapıyordu ???

20:32 - HAVACILIK DOSYASI /// E. Hava Pilot Tümgeneral İrfan Sarp : Atatürk Havalimanı eski statüsüne yeniden kavuşturulmalıdır

17:00 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : NATO’nun gayrimeşru çocuğu : Gladyo

09:30 - GLADYO DOSYASI /// CEYHUN BOZKURT : GLADYO UNSURLARI ÜLKEMİZDE YENİDEN BİR DİZAYN PEŞİNDE !!

16:24 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : Ölümcül Robinson R-44 Kazası

05:26 - HAVAYOLLARI DOSYASI /// VİDEO : Yolculara Asla Söylenmeyen 15 Uçuş Sırrı

15:19 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : Kasaturadan kuantum fiziğine Gladyo

15:43 - DENİZLERİMİZ DOSYASI : TARİHİN FIRTINALI SAYFALARINDAN * ERTUĞRUL FIRKATEYNİNİN TRAJİK YOLCULUĞU – (Bölüm I – II – III – IV)

22:30 - GLADYO DOSYASI /// Hikmet Çiçek : BİR GLADYO OPERASYONU KIZILDERE VE SAMANLIKTA SAKLANANLAR !!!

14:15 - KONTRGERİLLA DOSYASI : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU “YEŞİL” KOD ADLI MAHMUTT YILDIRIM İLE İLGİLİ 40 YILLIK SIRRI AÇIKLIYOR

19:00 - TAZİYE MESAJI : Tunceli’de Eren- 7 Operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

18:22 - AK PARTİ DOSYASI /// MÜYESSER YILDIZ : Erdoğan’ın Abisi İsmail Kahraman’ın Başkenti Neresi ???

18:17 - GÜNDEM ANALİZİ /// MÜYESSER YILDIZ : 82’nci Vilayetimiz Kerkük “Bölücü Kebapçılardan” Daha Mı Önemsiz ???

18:12 - AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???

18:08 - YAHUDİLER DOSYASI /// ERCAN CANER : Yahudi Burnu Şakaları Neden Tehlikeli

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

JİTEM DOSYASI : Emniyet eski istihbarat çalışanı JİTEM davalarının kim tarafından nasıl engellendiğini anlattı

JİTEM DOSYASI : Emniyet eski istihbarat çalışanı JİTEM davalarının kim tarafından nasıl engellendiğini anlattı
Bu haber 17 Eylül 2021 - 18:26 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


Emniyet eski istihbarat çalışanı JİTEM davalarının kim tarafından nasıl engellendiğini anlattı
Emniyet eski istihbarat çalışanı, JİTEM soruşturmalarının AKP’nin isteğiyle başlatıldığını fakat soruşturmalar ilerledikçe vazgeçildiğini ileri sürdü
31 Ağustos 2021
Yeni Yaşam gazetesinin anlatımlarını yayımlamayı sürdürdüğü eski emniyet istihbarat çalışanı, bu kez JİTEM davalarının nasıl engellendiğini anlattı. İddialar eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile hali hazırda Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri olan Fahri Kasırga’ya kadar uzanıyor.
Bölge kentlerinde 90’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlerle ilgili 2008-2014 yılları arasında kurulan araştırma birimlerinde yer alan eski bir emniyet istihbarat çalışanının, 22 Ekim 1993’te Tuğgeneral Bahtiyar Aydın’ın suikast sonucu öldürülmesiyle başlayan Lice katliamına ve cinayetin üzerine yıkıldığı Mehmet Emin Özkan’a dair anlatımlarını dün yayımlayan Yeni Yaşam gazetesi, aynı kaynağın verdiği yeni bilgileri servis etti.
SANIKLARI AKLAYAN HÂKİMLER AYARLANDI!
Gülcan Dereli imzalı haberde göre, o dönem JİTEM davaları ilerledikçe ve yeni bilgilere ulaşıldıkça davalara yön verilmeye başlandığını belirten eski istihbaratçı, davalara yön verenlerden birisinin Adalet Bakanı Müsteşarı Kenan İpek olduğunu söyledi. Eski istihbaratçı, “Onun da haberi var davanın sürüncemede bırakılmasında, Bahtiyar Aydın davasının İzmir’e alınma sebebi Başsavcı Vekili Okan Bato. İzmir’de de proje hakimleri ayarlayan ve JİTEM’ci katilleri aklayan hakimleri ayarlayan kişi Okan Bato (eski İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato). Mehmet Emin Özkan’ın davası önce Eskişehir’e verildi sonra İzmir’e, ısmarlama hâkimler orda bulundu. Dava kapatıldı, zaten 2 sanık vardı dosyada, Tünay Hatipoğlu yurt dışına kaçırıldı. Sonra orda öldü denildi. Ben şahsen inanmıyorum, otopsi yapılmalı” diye konuştu
İLKER BAŞBUĞ DEVREYE GİRDİ
JİTEM soruşturmalarının AKP’nin isteğiyle başlatıldığını fakat soruşturmalar ilerledikçe vazgeçildiğini ileri süren eski istihbaratçı, şunları söyledi: “Emniyet istihbarat faili meçhuller için 2008’den 2014’e kadar özel olarak çalıştı. Faili meçhullere odaklanılmıştı. Tabi ki savcıların talimatıyla yapıldı bunlar. JİTEM’ci Albay Cemal Temizöz Davası bunların ilkiydi” dedi.
Eski istihbaratçı, devamında “Devreye İlker Başbuğ girdi. Başbuğ dönemin savcısını Ankara’ya çağırdı. Tabi ki de sadece o değil, derin devletin bütün unsurları. Cemal Temizöz davasına bakan savcı önce tehdit edildi, yetmedi acil kodla Ankara’ya çağrıldı. Başbuğ aynı anda Adalet Bakanı Müsteşarı’nı makamına çağırdı” anlatımlarında bulundu.
ÇİFTLİKTE ERTOSUN’LA BULUŞMA
Sonrasında Cemal Temizöz davasının nasıl engellendiğini ise eski istihbaratçı şu sözlerle dile getirdi: “Erdoğan’la bu kişileri dağıtma toplantısı yapıldı ve operasyonlar başladı. Adalet Bakanı Müsteşarı bastırdı, HSYK bastırdı. Ali Suat Ertosun, dönemin HSYK üyesiydi. Ertosun, savcıları direkt ve dolaylı tehdit etti ve bunları İlker Başbuğ ile buluşup yaptı. Mesela Başbuğ, JİTEM’ci Cemal Temizöz’ün Komutanı Ali Aydın’a HSYK üyesi Ali Suat Ertosun’la görüş talimatı verdi. Bu işler olup savcılar, hâkimler sürülmeden önce JİTEM’ci Ali Aydın (Dönemin Kayseri Jandarma Komutanı) Kayseri’de çiftlik evinde HSYK üyesi Ali Suat Ertosun’u 2 gün ağırladı.”
Eski istihbaratçı, “Tabi ki açılım varken oldu bunlar, oysa el altından Ergenekon’la anlaştılar. Aynı çalışmalar hemen hemen bütün faili meçhuller için yapıldı neredeyse ama AKP, Ergenekon’la anlaşınca sahipsiz kaldı. Hepsi de aklandı” diye de ekledi.
ADLİ TIP VE ÖZEL HARP
Lice olayları bahanesiyle müebbet hapse mahkum olan ağır hasta tutuklu Mehmet Emin Özkan’ın suçsuz olduğunu vurgulayan eski istihbaratçı, “Onu içeride tutun diyen İlker Başbuğ ve ekibi… Çünkü o içeride olmasa dava boşa çıkıyor. Bir general öldürülmüş ama sanık yok ortada, o nedenle içeride ölsün ama çıkmasın modundalar” dedi.
Ayrıca “derin devlet”in en güçlü olduğu yerin Adli Tıp Kurumu (ATK) olduğunu söyleyen eski istihbaratçı, “Bu amca yüzde 80 özürlü, hasta, yaş 84, ölmek üzere ama Adli Tıp sağlam diyor… Anlayın Adli Tıp kimin kontrolünde? Neden orası önemli? Çünkü bütün cinayetlerin ucu oraya dokunuyor. Adamlar Adli Tıp raporunu ayarlıyor, davalardan yırtıyor. Bu olmazsa olmazları” diye belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER