• MİT DOSYASI : MİLLİ İSTİHBARAT BAŞKANLIĞIMIZLA GURUR DUYUYORUZ, HER ZAMAN, DAİMA EMİRLERİNDEYİZ !!!
  • Yayın Tarihi : 20 Ağustos 2019 Salı
  • Kategori : İSTİHBARAT SERVİSLERİ (ASKERİ - SİVİL) & DERİN DEVLET & İSTİHBARAT KONULARI & MİT - MEH & MAH VE TEŞKİLAT-I MAHSUSA

Değerli Yurtseverler,

Milli İstihbarat Başkanlığımızın başarılı operasyonları arttıkça gerek yurt içinde gerekse yurtdışında adından daha da söz edilir oldu. Zaten her zaman başarıları ile gurur duyduk ama son dönem ki başarıları ile daha da göğsümüz kabardı. Eskiden OPERASYON denince kamuoyunun aklına MOSSAD, CIA, MI5, MI6 gelirdi. Şimdi bu 4’lünün yanına MİT’te eklendi. Çünkü bir gizli servisin çalışma alanı tüm dünya coğrafyasıdır. Gücünüz sadece bölgenize yetiyorsa diğer servislerin ezici üstünlüğüne boyun eğersiniz. MİT şeytanın bacağını kırdı. Eski Teşkilatı Mahsusa gibi artık dünya sathında operasyon yapabiliyor. Neden yapamasın ? 8 milyonluk İsrail’in MOSSAD’ı yapabilirken bizim neyimiz eksik ? Nerede yanlış yaptık bugüne kadar onu düşünüp ders alalım. Şimdiki durum yeterli mi ? Elbette değil. Bosna’dan Kosova’dan, Somali’den FETÖCÜLERİ alıp getirmek bir başarıdır elbette. Ama asıl başarı aynı teröristleri Almanya’dan, İngiltere’den, Fransa’dan yada ABD’den alıp getirebilmektir. İşte bunu yapabildiği zaman KÜRESEL BİR SERVİS olabilmiş demektir. Yoksa 2. Lig’de top çevirmeye devam ederiz.

Şimdi bugün YENİBURSA sitesinde Sn. Hakkı Kavurmacı’nın MİT konulu yazısından bir bölümü dikkatinize sunuyoruz. Dileyenler yazının tamamını yazının altındaki linke tıklayarak okuyabilirler.

Cumhurbaşkanımızın; MİT'in başına, mayasını, Anadolu'nun, dini, milli, örfi değerlerinden almış, Vatan- Millet-Hak Sevdalısı ve kendini en iyi şekilde yetiştirmeyi başarmış, vicdanlı, merhametli, gözünü budaktan esirgemeyen bir Anadolu Yiğidi olan Hakan Fidan'ı getirmesinin ne kadar isabetli bir karar olduğunu şimdi bütün dünya anladı. Bu Yiğit Adamla beraber MİT, Ülkemizin güvenliğiyle ilgili daha önemli görevler üstlenmekle beraber, çok daha aktif bir hareket kabiliyetine kavuşarak kısa bir sürede dünyanın sayılı istihbarat kurumlarından birisi oldu. Bununla beraber, Vahşi Batının istihbarat kurumlarından ayıran ve onlardan üstün kılan çok önemli bir özelliği bulunmaktadır yeni MİT’in! Azılı bir terör örgütü gibi, birçok ülkede, acımasızca faaliyetlerde bulunarak masum insanların bile büyük acılar çekmesine sebep olan o karanlık yüzlü meşhur istihbarat kuruluşlarının aksine MİT, her zaman iyilikten yana olmakta ve iyilerin yanında yer alarak, zalimlere karşı cesurca mücadele vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Millî İstihbarat Teşkilatı, Mert bir Anadolu Yiğidi olan Başkanı Hakan Fidan yönetiminde, Aziz Milletimizin huzuru-güveni ve Şehit Kanlarıyla Mübarekleşmiş Vatanımızın selameti için hainlerle, kalleşlerle ve Vatanımızın birliğine göz dikmiş kahpe düşmanlarla kahramanca mücadele etmektedir.

Hatta yeryüzünde ezilen bütün mazlumların umut bağladığı Cumhurbaşkanımızın, başta Ülkemize ve bütün yeryüzüne huzurun, güvenin hâkim olması yönündeki arzusunu gerçekleştirmek içinde canla başla çalışmalar yapmaktadır. Kamuoyuna pek yansıtılmayan, Vatanımızın selameti ve Milletimizin huzuru için, çok önemli çalışmalar ve başarılı operasyonlar gerçekleştiren MİT’in, son zamanlarda haberlerde yer alan ve göğsümüzü kabartan birkaç başarılı operasyonlarından kısaca söz etmek istiyorum. Bunun içinde yazımızın en başına atıfta bulunacağım; ne demiştik burada, ““MİT artık o eski MİT değildir!” MİT, güneydoğuda, terörle mücadelede ve sınır ötesi askeri hareketlerde aktif olarak rol almakta ve çok başarılı hizmetler sunmaktadır. Bununla beraber, yurtdışına kaçan FETÖCÜ hainlere ve PKK’lılara, özellikle şu son dönemlerde, sınırlarımızın dışında, başka ülkelerde de operasyonlar düzenleyerek Ülkemize getirip yargı önüne çıkarmaktadır! Geçtiğimiz aylarda, “Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 2013’te gerçekleştirilen ve 53 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bombalı saldırıda failleri yönlendiren ve Suriye istihbaratıyla irtibatı sağlayan azılı terörist Yusuf Nazik, bulunduğu Suriye'nin Lazkiye kentinde, MİT tarafından nokta operasyonuyla yakalanarak yurdumuza getirilmiştir.” Yabancı herhangi bir devletten istihbarı ya da lojistik desteğin alınmadığı operasyonda, tespit, izleme, operasyon ve nakil aşamaları tamamen MİT Başkanlığı unsurlarınca gerçekleştirilmiştir ki, buda ayrı bir gurur vesilesidir!

Çünkü biliyoruz ki eskiden MİT’in, bilinen yabancı istihbarat kuruluşlarının izni ve katkısı olmadan yurtdışında böyle bir operasyon yapması pek mümkün değildi! 17 Temmuz 2019'da, Erbil'de, Türk konsolosluk çalışanlarının olduğu restorana silahlı saldırı düzenlenmiş ve saldırıda Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluk görevlisi şehit olmuştu. Bu saldırının ardından harekete geçen MİT, saldırının hemen ertesi günü, 18 Temmuz'da, korumalarıyla birlikte bir araçla Erbil'den ayrılan, terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden ve saldırının da planlayıcılarından birisi olan teröristi, TSK’nın da desteğiyle hem havadan İHA'larla hem de karadan adım adım takip ederek, araç yerleşim birimlerinden uzaklaştıktan sonra teröristi korumalarıyla birlikte imha etmiştir! Suikastın planlama aşamasında yer alan ve terör örgütü PKK elebaşı Cemil Bayık'a doğrudan bağlı istihbarat konseyinin beş üyesinden biri olduğu da tespit edilen ikinci teröristin izi de, saldırıdan yaklaşık bir hafta sonra, 24 Temmuz'da MİT tarafından bulundu ve aynı gün PKK'nın sözde ana karargâhının bulunduğu Kandil bölgesinde, teröristin içinde bulunduğu beyaz renkli arazi aracı Dohuk kırsalında seyir halindeyken kıstırıldı ve çıkan çatışmada terörist korumalarıyla birlikte öldürüldü. Şimdi artık biliyoruz ki, Ülkemiz dışına kaçan vatan hainleri, kalleşler, maşalar ve Vatanımıza yan gözle bakan kahpeler, bulundukları ülkelerde hiçte rahat değiller! “Korkak sıçanlar” durumundadırlar! Her an, Hakan Fidan’ın nefesini enselerinde hissetmenin korku ve ürpertisi içerisinde, Kuran-ı Kerimde bir Ayeti Kerimede geçtiği gibi “Sonunda, bütün genişliğine rağmen yeryüzü onlara dar gelmeye başlamıştır!”

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.yenibursa.com/milli-istihbarat-teskilatimizla-gurur-duyuyoruz-makale,153405.html

Yenibursa İnternet Gazetesi