SON DAKİKA

16:21 - JİTEM DOSYASI /// VİDEO : TERÖRİSTLERİN GÖRMEKTEN BİLE KORKTUĞU EFSANE KOMUTANLAR – EŞREF BİTLİS VE EKİBİ

16:05 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : En Ölümcül Helikopter Kayıpları

17:07 - JİTEM DOSYASI /// Sedat Peker’in iddiaları : JİTEM davalarında son durum ne ?????

17:13 - HAVACILIK DOSYASI /// VİDEO : ÜCRETSİZ DRONE EHLİYETİ NASIL ALINIR ????? DRONE LİSANS BAŞVURUSU – İHA-1 / İHA-0)

15:25 - HAVACILIK DOSYASI : Pilot Otorotasyon Eğitimi mi Yapıyordu ???

20:32 - HAVACILIK DOSYASI /// E. Hava Pilot Tümgeneral İrfan Sarp : Atatürk Havalimanı eski statüsüne yeniden kavuşturulmalıdır

17:00 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : NATO’nun gayrimeşru çocuğu : Gladyo

09:30 - GLADYO DOSYASI /// CEYHUN BOZKURT : GLADYO UNSURLARI ÜLKEMİZDE YENİDEN BİR DİZAYN PEŞİNDE !!

16:24 - HAVACILIK DOSYASI /// ERCAN CANER : Ölümcül Robinson R-44 Kazası

05:26 - HAVAYOLLARI DOSYASI /// VİDEO : Yolculara Asla Söylenmeyen 15 Uçuş Sırrı

15:19 - GLADYO DOSYASI /// FERHAT ÜNLÜ : Kasaturadan kuantum fiziğine Gladyo

15:43 - DENİZLERİMİZ DOSYASI : TARİHİN FIRTINALI SAYFALARINDAN * ERTUĞRUL FIRKATEYNİNİN TRAJİK YOLCULUĞU – (Bölüm I – II – III – IV)

22:30 - GLADYO DOSYASI /// Hikmet Çiçek : BİR GLADYO OPERASYONU KIZILDERE VE SAMANLIKTA SAKLANANLAR !!!

14:15 - KONTRGERİLLA DOSYASI : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU “YEŞİL” KOD ADLI MAHMUTT YILDIRIM İLE İLGİLİ 40 YILLIK SIRRI AÇIKLIYOR

19:00 - TAZİYE MESAJI : Tunceli’de Eren- 7 Operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

18:22 - AK PARTİ DOSYASI /// MÜYESSER YILDIZ : Erdoğan’ın Abisi İsmail Kahraman’ın Başkenti Neresi ???

18:17 - GÜNDEM ANALİZİ /// MÜYESSER YILDIZ : 82’nci Vilayetimiz Kerkük “Bölücü Kebapçılardan” Daha Mı Önemsiz ???

18:12 - AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???

18:08 - YAHUDİLER DOSYASI /// ERCAN CANER : Yahudi Burnu Şakaları Neden Tehlikeli

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

IŞİD ÖRGÜTÜ DOSYASI : İki Türk askerinin yakılma fetvasını veren IŞİD kadısı, tutuksuz yargılanıyormuş

IŞİD ÖRGÜTÜ DOSYASI : İki Türk askerinin yakılma fetvasını veren IŞİD kadısı, tutuksuz yargılanıyormuş
Bu haber 18 Eylül 2021 - 15:53 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


İki Türk askerinin yakılma fetvasını veren IŞİD kadısı, tutuksuz yargılanıyormuş

<sendika.org/2021/09/iki-turk-askerinin-yakilma-fetvasini-veren-isid -kadisi-tutuksuz-yargilaniyormus-631552/> 17 Eylül 2021
IŞİD’in 2016’da Fethi Şahin ve Sefter Taş isimli askerleri yakarak katletmesinin fetvasını veren kadının Gaziantep’te yaşadığı ve tutuksuz yargılandığı ortaya çıktı. Para transferlerinde de rol alan Jamal Abdul Rahman Alwi, ihbar üzerine tesadüfen yakalanmış. Tutuklanmışsa da bir yıl bile tutuklu kalmadan tahliye edilmiş. Üstelik iki Türk askerinin yakılarak katledilmesiyle ilgili de henüz bir dava açılmamış
22 Aralık 2016’da IŞİD, daha önce esir aldığı Fethi Şahin’i ve Sefter Taş’ı yakarak katletmiş ve katledilme anını da video olarak yayımlamıştı.
IŞİD ÇETELERİ, İKİ TÜRK ASKERİNİ YAKARAK KATLETTİ <sendika.org/2016/12/isid-ceteleri-iki-turk-askerini-yakarak-katlett i-395381/>
İsmail Saymaz, halktv.com.tr <halktv.com.tr/makale/iki-askerin-yakilma-fetvasini-veren-isid-kadis i-tutuksuz-yargilaniyor-650584> ‘deki yazısında yakarak katledilmenin fetvasını veren IŞİD kadısı Suriyeli Jamal Abdul Rahman Alwi’nin ölmediğini, Gaziantep’te bir kuşçu dükkânı açtığını ve tutuksuz olarak yargılandığını yazdı. Alwi’nin 15 Haziran 2020’de bir ihbar sonucunda tesadüfen yakalandığını yazan Saymaz, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2017 yılındaki istihbarat raporuna göre ‘Cemal Alavi’ olarak bilindiğini, Azez’in IŞİD tarafından kontrol edildiği üç yıl boyunca şeri mahkemede kadılık görevi yaptığını ve idam fetvaları verdiğini belirtti. Bu iddialar ise tanıklar tarafından doğrulandı.
Silah tamir bakımı bittikten sonra karakolda kadılık
Alwi, yakalandıktan sonra verdiği ifadede iç savaş çıkınca Azez’de silahlı gruplara katıldığını ve El Nusra adına istihbarat topladığını söyledi. Alwi, silah tamir ve bakım işlerini de yaptığını, bu işler bittikten sonra karakolda kadılık yaptığını da ekleyerek “Hırsızlık, zina ve arazi anlaşmazlıklarını yargılardım. Başka kadı yoktu. Para, kırbaç ve dövme cezası verirdim” dedi.
Para transferinde de rol oynuyor
Saymaz yazısının devamında Alwi’nin IŞİD’in para transferinde de rol aldığını yazdı.
Alwi, 2012 yılından itibaren yasadışı şekilde Türkiye’ye girmeye başladı. Avrupa ve Arap ülkelerinden cihada destek için hesabına gönderilen paraları çekerek, savaşçılara götürdü.
Alwi anlatıyor:
“Yabancı mücahitler Ebu Ubeyde El Mısri’nin Şimmerin köyündeki kampında eğitim görürler. Eğitim tamamlandıktan sonra savaşmaya giderlerdi. Kampın lojistiğini benim de mensup olduğum Ahmed Ubeyd grubu yürütürdü. Yabancı mücahitlere para transferi, silah tamir ve imalat işleri ve kadılık görevimi altı ay yaptım. Ben Türk askerlerinin yargılandığı mahkemede kadılık yapmadım. Hiç kimsenin infaz edilmesine karar vermedim.”
İki Türk askerinin öldürülmesinden henüz bir dava açılmamış!
Saymaz, yazısının son kısmında Alwi’nin dava sürecini yazdı. Saymaz’ın ifadeleri şöyle:
Alwi, 18 Haziran 2020’de cezaevine gönderildi.
Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde IŞİD yöneticiliğinden dava açıldı. İddianamede, 2013-2016 yıllarında IŞİD içerisinde yer aldığı, kadılık yaptığı, iki Türk askerinin de olduğu kişiler için infaz fetvası verdiği ileri sürüldü.
İlk duruşma 22 Eylül 2020’de görüldü.
Avukatı, geçmişte Türk basınında Alwi hakkında Özgür Suriye Ordusu bünyesindeki Yavuz Selim Birliği’nde komutan yardımcısı olduğu yönünde haberlerin yayınlandığını ifade etti.
Alwi, 2 Mart 2021’de tahliye edildi.
“Delillerin toplanmış olması ve karartma ihtimalinin bulunmaması, sanığın ailevi ve şahsi mazereti” gerekçesi gösterilerek, Alwi’ye konutu terk etmeme ve yurt dışına çıkmama tedbiri kondu. Bu tedbir 26 Haziran’da kaldırıldı.
Diyeceksiniz ki, iki Türk askerinin öldürülmesinden yargılanmıyor mu?
Bu cinayetlere ilişkin Kilis’te hakkında bir soruşturma var.
Fakat 2015 yılından bu yana sürüyor.
Hâlâ daha dava açılmadı.
Alwi, Gaziantep’te hayatına kaldığı yerden devam ediyor.
İhtimaldir ki kuşçu dükkanında, camekanın önünden geçerken gözü kuşlara takılan bir müşterinin içeriye girmesini bekliyor.
Sendika.Org

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER