• İRTİCA DOSYASI : VAN'da bir gecede 'yobaz afişler' asıldı kaymakamlık festivali iptal etti !
  • Yayın Tarihi : 7 Haziran 2019 Cuma
  • Kategori : İRTİCA & LAİKLİK & TÜRBAN KONUSU & İSLAMİ CİHAD


VAN’da bir gecede ‘yobaz afişler’ asıldı kaymakamlık festivali iptal etti !!!!

Van'da düzenlenecek GezginfestVan festivali kaymakamlığın son dakikada aldığı kararla iptal edildi. Kentte festivalin duyurulmasından sonra başlatılan kampanya ile bir gecede karalama afişleri tüm kenti donattı. Resmi tatilde bulunan kaymakamlık ise festivali iptal etti.

Van’ın Gevaş ilçesinde 20-23 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek Selda Bağcan, Ceza, Hayko Cepkin, Kurtalan Ekspres, Can Bonomo, Feridun Düzağaç, Duman ve bir çok ünlü müzisyen ve grubun katılacağı gençlik festivali gerçekleşmesine günler kala bir sürpriz bir kararla kaymakamlık tarafından iptal edildi.


Festivalin organizasyonu için günler öncesinden biletler satıldı, organizasyon şirketince ödemeler yapıldı ancak Van’da bir gecede bütün sokaklara festival ile ilgili karalama afişleri asılmaya başlandı. ‘Festival Tuzağına hayır’, ‘Müslüman gençliği koruyalım’, ‘Gençlik festivali mi gençliğin felaketi mi’ şeklinde yobaz mesajlarla karalama kampanyaları başlatıldı ve kaymakamlık resmi tatil gününde bir açıklama yaparak festivalin iptal edildiğini duyurdu.

METİN KÜLÜNK’TEN KAYMAKAMA TEŞEKKÜR