• İRTİCA DOSYASI : İskender Evrenesoğlu KENDİNİ PEYGAMBER İLAN EDİNCE DİYANET SİTELERİNİ KAPATTI !!!
  • Yayın Tarihi : 19 Ağustos 2019 Pazartesi
  • Kategori : İRTİCA & LAİKLİK & TÜRBAN KONUSU & İSLAMİ CİHAD

İskender Evrenesoğlu KENDİNİ PEYGAMBER İLAN EDİNCE DİYANET SİTELERİNİ KAPATTI !!! 

17-08-2019

Kendisini “mehdi” ve “resul” ilan eden sözde peygamber İskender Evrenesoğlu’na ait 5 internet sitesine erişim engeli getirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığının talebi üzerine Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliğince kendisini “mehdi” ve “resul” ilan eden sözde peygamber İskender Evrenesoğlu’na ait 5 internet sitesine erişim engeli getirilmesine karar verildi.

Evrenesoğlu’na ait olduğu belirlenen Kur’an-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet sitelerinin Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunca yapılan inceleme sonunda “İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu” tespit edildi.

Kurul yayınlara erişiminin engellenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına talepte bulundu.

Talebi değerlendiren Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği söz konusu sitelerin “İslam dininin temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğuna” hükmederek sitelerin erişimini engelledi.

DİYANETİN ‘ERİŞİM ENGELİ’ TALEBİ

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kur’an-ı Kerim meallerinin Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca Diyanet İşleri Başkanlığı kamu kurumları özel kişi ve kuruluşların talebi üzerine veya resen inceleneceği ya da incelettirileceği bildirilmişti. Kararnamede inceleme sonunda “İslam’ın temel nitelikleri açısından sakıncalı olduğu Kurul tarafından tespit edilen meallerin Başkanlığın yetkili ve görevli merciye müracaatı üzerine basım ve yayımının durdurulmasına dağıtılanların toplatılmasına ve imha edilmesine karar verilebileceği” ifade edilmişti.

Kararnamede “yayının internet ortamında yapılması halinde Başkanlığın müracaatı üzerine bu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesinin yetkili kurumlardan istenebileceği” kaydedilmişti.

İskender Evrenesoğlu kendisine vahiy geldiğini ve peygamber olduğunu “Risalet Nurları” isimli kitabın ise vahiy yoluyla Allah tarafından yazdırıldığını iddia ediyor.

LİNK : https://www.abcgazetesi.com/kendini-peygamber-ilan-edince-diyanet-sitelerini-kapatti-34786