• KÜRESEL ÖRGÜTLER DOSYASI /// SONER YALÇIN : Rothschild’in akbabası ve “Kappa Beta Phi”
  • Yayın Tarihi : 12 Eylül 2019 Perşembe
  • Kategori : İLLUMİNATİ & KÜRESEL ÖRGÜTLER & GÜÇLER & SERVİSLER

SONER YALÇIN : Rothschild’in akbabası ve “Kappa Beta Phi”

10 Eylül 2019

30 yıllık arkadaşım Gazeteci Murat Yetkin diyor ki:
“Normal zamanlarda dahi bir ABD Ticaret Bakanının Türkiye'ye 5 günlük bir çalışma ziyareti yapması görülmüş şey değil. NATO müttefikleri Türkiye ve ABD, Rus S-400 füzeleri alımı ve Türkiye'nin ortak üretilen F-35 programından çıkarılma girişimi nedeniyle en ciddi krizlerinden birisinin ortasındayken özellikle olağandışı…”
Bir sır var.
Bu sır ABD'li Bakanın kimliğinde saklı…
Kim bu ABD Ticaret Bakanı?
Wilbur Louis Ross Jr. (d. 1937)…
Babasının hâkim, annesinin öğretmen olduğu ya da okuduğu okulları filan geçelim.
Yıl, 1976. Ross, 24 yıl çalışacağı şirkette işe başladı: N. M. Rothschild & Sons (Şimdiki adı: Rothschild & Co)…
Yani, “Paranın patronu” Rothschild bankacılık grubunun amiral gemisi…
Ross, Rothschild ailesinin adamı…
Rothschild imparatorluğunda genel müdürlüğe kadar yükseldi. Bunu nasıl başardı?
Ross'un görev alanı iflas etmek üzere olan işletmeleri satın alıp, yeniden yapılandırıp satmaktı! Örneğin… Donald Trump'ın Atlantic City'deki üç kumarhanesi 1980'lerde alacaklılar tarafından rehin alınmak üzereydi. Ross, bu işi çözererek Trump'ı kurtardı. Ve Rothschild, Trump'ı avucuna aldı. Siz de diyorsunuz ki, Trump, 79 yaşındaki Ross'u 2016'da nasıl Ticaret Bakanı yaptı?

Gerçek yüzü

ABD Ticaret Bakanı Ross, tipik “akbaba”…
Nisan 2000'de kendi şirketini kurdu: WL Ross & Co. LLC
Ki arkasında Rothschild ailesi olduğu belirtiliyor. Çünkü, Başkan Bush desteğiyle 2002 yılında LTV Steel Corp, Bethlehem Steel, Weirton Steel, Acme Steel, Georgetown Steel, Youngstown Sheet, Tube ve Republican Steel gibi zor durumda olan çelik şirketlerinin üzerine saldırdı. (Keşke Murat Yetkin, dünyadaki şu “çelik savaşını” yazsa…)
Keza: Ross benzer durumdaki kömür şirketlerini yutmak için de 2004'de  “International Coal Group” şirketi kurdu. Acımasız yüzü burada daha net ortaya çıktı: 2005 yılında 12 maden işçisinin hayatını kaybettiği Sago Madeni felaketinin sorumlusuydu. ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre 21 kez zehirli gazların biriktiği ihbar edilmiş ama Ross önemsememişti. Binlerce çelik işçisini işsiz bırakan da yine Ross idi… “Sanatsever”- “hayırsever” diye yutturulan bu adamların “gerçek yüzlerini” görün istiyorum…
Sadece çelik-kömür endüstrisi değil, örneğin doğalgaz işinde de “oyun kuruculardan” biri. Marshall Adaları'nda kurulan dünyanın en büyüklerinden sıvılaştırılmış gaz nakliye ticareti “Navigator Gas LLC” şirketinin tepesine oturuverdi. Binali Yıldırım belki bilir; Ross'un Malta bayraklı büyük gemilerini?
Ross, Kore, Japonya, Çin gibi Asya ülkelerinde, Fransa ve İrlanda gibi Avrupa ülkelerinde de satın almalar yaptı/yapıyor…
Peki bu Ross, teamülleri aşacak şekilde Türkiye'de neyin pazarlığını yapıyor?

Damat-Kayınpeder

Ross, 2016'da Ticaret Bakanı yapıldı.
İlk yaptığı Çin'den alınan alüminyum ve çelik ithalatında gümrük tarifelerinin artırmak oldu! ABD'de çelikte yüzde 25, alüminyum ithalatında yüzde 10'luk bir tarife uygulamaya başlandı.
Ardından…
ABD Ticaret Bakanlığı, Çin'in büyük şirketi Huawei ve yöneticisi Wanzhou Meng hakkında ABD Adalet Bakanlığı'na 23 suç duyurusunda bulundu!
Çin şirketine ait hisseleri bu kararlardan önce sattığı ortaya çıktı. Siyaset etiği mi dediniz?  Bir örnek daha vereyim: İrlandalı politikacı ve Avrupa Parlamentosu Üyesi Luke Ming Flanagan, Aralık 2017'de,WL Ross & Co. şirketinin içeriden bilgi öğrenilerek İrlanda'da hisse alım-satımı yaptığını söyledi!
İran'a yapılan acımasız ambargonun arkasında da Ross var…
İlk yurt dışı gezisini de Suudi Arabistan'a yaptı.
Şöyle toparlayayım:
“Kappa Beta Phi”…
“1776'da kuruldu” dense de 1950'lerde Soğuk Savaş döneminde faaliyete geçen üst düzey finansal yöneticilerden oluşan gizli bir “kardeşlik” topluluğu. Hedefleri dünyaya yönetmek… Perde arkasında Rothschild olduğunu yazmama gerek var mı?
Ross, Ocak 2012 itibariyle bunun liderliğini (Grand Swipe) yaptı.
Bu bilgiler ışığında Ross'un, Türkiye'de neyin müzakeresini yaptığı belli değil mi?
Bakalım damat ve kayınpederi ne diyecek, merakla bekliyorum…

GİZLİ CEMİYETLER (İNGİLİZCE).pdf DOSYASINI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ.

Phi Beta Kappa NEDİR ? NE İŞ YAPAR ?

Benazir Butto'nun Gizli Örgütü

Kabalacı bir Hukuk profesörü olan Adam Weishaupt, 1776'da Almanya'nın Münih kentinde, dünyanın en karanlık ve gizemli örgütü olarak bilinen İlluminati'yi kurarken aynı yıl Amerika'nın Harward Üniversitesi'nde de ilginç bir cemiyet doğuyordu. Adı, "Phi Beta Kappa" idi. Phi, ezoterik (gizemli) örgütlerin en bilinen sembolüydü; Altın Oran! Beta ve Kappa ise Yunanca alfabesindeki 2'. ve 9. harf.

Bugüne kadar hiç kimse, bunun anlamını çözemedi.

Phi Beta Kappa, Amerika'nın ilk gizli cemiyeti olarak tanındı. Zamanla garip ritüelleri olan bir “sır kardeşliği” olarak dikkatleri üzerinde çekti. Bütün gizemli örgütler gibi sadece üyelerin bildiği bir “gizlilik yeminleri” vardı.

1831 yılında Amerikan kamuoyunda, masonlara yönelik büyük bir tepki oluştu. Phi Beta Kappa cemiyeti de masonlukla suçlandı. Cemiyet, bu tepkiler üzerine 1831 yılında, “gizli yemini” kaldırdıklarını açıklamak zorunda kaldı.

Bundan 1 yıl sonra, 1832'de yine Amerikan tarihinin en tartışmalı diğer bir gizli örgütü, "Kurukafa ve Kemikler Cemiyeti" kuruldu. Bu yeni örgütün kurucuları, aynı zamanda Phi Beta Kappa üyesi olan William Huntington Russel ile Alphonso Taft'tı.

Phi Beta Kappa, kurulduğu günden itibaren, üye olabilmenin en zor olduğu cemiyetlerin başında geliyor. Asil ve zengin bir aileden gelmek ilk şartlardan biri.

Cemiyet'in internet sitesinde yer alan bilgilere göre; 2009 yılı üyelik başvuruları, 2006'da sona ermiş. Sadece başvuru formu bile 2000$. Başvurunuz dikkate alınırsa, sınava giriyorsunuz. Sınava giriş bedeli ise 10000$. Bu rakamları ödeseniz bile, üye olabileceğiniz anlamına gelmiyor. Son kararı cemiyet yönetimi veriyor.

Üyeleri de en az Phi Beta Kappa kadar ünlü oldu. Amerikan Başkanları Theodor Rooswelt, Woodrow Willson, Jimy Carter, halen Amerikan Başkanı olan George W. Bush, Phi Beta Kappa üyesiydi. Telefonu bulan Graham Bell, ünlü fizikçi İsaac Newton da öyle. Sonra ünlü stratejist Henry Kissinger, dünyanın en zengin isimlerinden Nelson Rockfeller. Başkan Adayı Hilary Clinton, Dışişleri Bakanı Condolezza Rice. Hepsi Phi Beta Kappa üyesiydi.

Phi Beta Kappa'nın en ünlü üyelerinden biri, geçtiğimiz günlerde dünyayı sarsan büyük bir suikaste kurban gitti. 1973 yılında Cemiyet'in üyeliğine layık görülmüştü. 1988 yılında ise bir İslam ülkesinde Başbakanlığa kadar yükselen ilk kadın oldu. O, Benazir Butto'ydu!