• DUYURU : WEB SİTEMİZDE EDİTORYAL DÜZENLEME YAPIYORUZ, LÜTFEN HATALI YADA EKSİK YAZILARI DÜZELTMEMİZ İÇİN BİZE İLETİN /// TEŞEKKÜRLER
  • Kategori : HAKKIMIZDA


Değerli Yurtseverler,

Paylaşımlarımızı almak istemiyorsanız lütfen ozel-buro@isnet.net.tr adresimize yazın, aboneliğinize hemen son verelim. E-posta veya isim benzerliğinden dolayı abonelik sistemimize yanlışlıkla girmiş olabilirsiniz. Bundan dolayı üzgünüz ve verdiğimiz geçici rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.

Bu arada www.ozelburoistihbarat.com sitemizde bulunan bazı yazılarımızda ifade ve anlatım yanlışlığı olduğundan dolayı gerekli revizeyi biraz önce tamamladık. Bu nedenle tarafınıza ulaşan yazıların (ÖZEL BÜRO GRUBUNA AİT MAIL GRUPLARI, LİNKEDİN GRUBU, TWITTER, FACEBOOK, TUMBLR GRUPLARI DAHİLDİR) bazılarında yanlışlık olabilir. Site dışındaki platformlarda şu an için çok fazla paylaşım olduğundan dolayı gerekli revizeyi yapamıyoruz. Geçmişe dönük arama-tarama-düzenleme yapmak kısıtlı kadromuzla oldukça güç olacak. Ama sizler bu türden bir paylaşıma denk gelirseniz gerekli revize için lütfen uyarın. Bu nedenle bu duyuru ile GENEL BİR AÇIKLAMA yapmak istedik. Güncel ve doğru olan yazıları sitemizden takip edebilirsiniz. Kontrollerimiz devam ediyor. Başka yanlış ifade ve anlatım olan yazılara rastlarsak revize ederek bildireceğiz. Hangi yazılar olduğunu öğrenmek isteyenler lütfen mail atsınlar. Tarama devam ettiği için düzenleme yapılan yazıları şimdilik tek tek belirtmeyeceğiz.

ÖZEL BÜRO GRUBU olarak elimizden geldiğince doğru bilgi vermeye çalışıyorsak ta bazen yoğunluktan yada yorgunluktan dolayı bizler de hata yapabiliyoruz. Örneğin, Komplo tarzındaki bir haberi yayınlarken BAŞLIK olarak KOMPLO TEORİLERİ dememiz gerekirken (Format gereği) unutabiliyoruz ve böylece okuyucu okuduğu yazının KOMPLO tarzı bir haber değil de gerçek bir haber olduğunu zannedebiliyor. (Gerçi bir çok komplo teoırisinin altında gerçek yattığı düşünülür her zaman) Bu nedenle şimdiden peşin özürlerimizi kabul edin. Yoğun bir tempomuz var ve bu tempoda çalışınca hata yapmakta kaçınılmaz. Affınıza sığınıyoruz.

Değerli Yurtseverler,

Web sitemizi tekrar editöryal olarak gözden geçirmeye başladık ve hatalı ifadeleri, yazım yanlışlarını, gramer ve imla hatalarını, anlatım bozukluklarını kısaca tüm hataları tarıyoruz ve bulduklarımızı güncelliyoruz. Eğer sizler de bu türden hatalara rastlarsanız lütfen tarafımıza bildirin. Hemen güncelleriz.

Biz sizlerin de paylaşımlarımıza interaktif destek vermenizi çok isteriz. Çünkü böylece hem hata yapma olasılığımız azalacak, hem de kaliteli bir paylaşım ortamı ortaya çıkmış olacak.

Bunun yanı sıra mail gruplarımızda sizler de kendi makalelerinizi, deneme ve öykülerinizi yayınlayabilirsiniz. Günlük paylaşımlarımızda belirli bir limitimiz bulunuyor. Bunu da belirtmiş olalım.

ÖZEL BÜRO GRUBU, her zaman ve daima DOĞRU ve KAPSAMLI bilgi vermeyi şiar edinmiştir.

Ancak, faydalandığımız kaynaklar açık kaynak olduğundan dolayı ve her sitenin doğru bilgi içermeyebileceği de düşünüldüğünde – ki paylaşım yaptığımız her site için kontrol yapmamız çok zor - bunun çok zor olduğunun da farkındayız. İnternet milyarlarca siteden oluşan bir topluluk ve bu toplulukta doğru bilgi kadar dezenforme bilgi de yer alıyor. Sanıyoruz sizler de takdir edersiniz. Biz paylaşım yaptığımız siteyi dikkatli seçsek te bazen atlladığımız yada istemeden de olsa es geçtiğimiz, hata yaptığımız zamanlar oluyor ne yazık ki. İşte böyle zamanlar da takipçilerimiz bize doğru bilgi konusunda yardımcı olabilirse, iletebilirse, kaliteli bir paylaşım ortamı yaratabiliriz.

Değerli Yurtseverler,

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU olarak sırası gelmişken bazı yasal hatırlatmalar yapmak isteriz. Böylece grubumuzun vizyonu, misyonu ve faaliyetleri kamuoyunca daha iyi anlaşılacaktır.

YASAL UYARI

1. ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU internet sitesi, hiçbir kişi ve/veya kuruluşa herhangi bir konuda herhangi bir taahhüdü içermemektedir. Ayrıca sitemizin hiç bir dernek, vakıf, sivil toplum örgütü yada grupla bir bağlantısı olmayıp tamamiyle bağımsız yurtsever bir platformdur.

2. Sitede yer alan bülten ve haberler, ÖZEL BÜRO GRUBU tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kamuya açık kaynaklardan elde edilen bilgiler kullanılmak suretiyle, sadece bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sivil bir gruptur, resmi kurumlarla ORGANİK bir bağı yoktur. Ayrıca sahada bir görevi yada elemanı da bulunmamaktadır. Sitemiz, tüm milli meselelerde araştırmak, analiz etmek, proje geliştirmek, bilgilenmek ve bilgilendirmek için kurulmuştur.

3. Sitede yayımlanan bilgilerin güncelliği, doğruluğu, güvenirliği ve tamlığı konusunda tüm titiz çalışmalara rağmen, olabilecek hatalardan ÖZEL BÜRO GRUBU hiçbir sorumluluk kabul etmez, doğru ve tam olmaları konusunda garanti vermez.

4. Sitedeki bilgilerin kullanımı sonucunda veya teknik nedenlerle siteye ulaşılamamasından ötürü doğrudan veya dolaylı bir zarar doğması halinde, ÖZEL BÜRO GRUBU’na hiçbir borç, sorumluluk veya mükellefiyet yüklenemez.

5. ÖZEL BÜRO GRUBU sitede yer alan bütün bilgileri ve tasarımı önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirebilir veya kullanım dışı bırakabilir.

6. Mail gruplarımızdaki üyelerimizin, misafir yazarların yazılarından ve içeriğinden ÖZEL BÜRO GRUBU sorumlu değildir.

7. Siteden bağlantı yapılarak ulaşılan diğer sitelerdeki bilgiler, ilgili kuruluşlar tarafından yayınlanmakta olup, içeriği ve güncelliğinden ÖZEL BÜRO GRUBU sorumlu tutulamaz.

8. Bu site Türkiye Cumhuriyeti Kanunları ile korunmaktadır. Siteye zarar vermeyi amaçlayan veya sistemdeki herhangi bir veri, bilgi iletişimine veya yazılım kodlarına dışarıdan müdahaleye yönelik her türlü girişim hukuken yasaklanmış olup bu gibi hallerde sorumlu kişiler hakkında gerekli yasal yollara başvurulacaktır.

9. Sistem ve buna bağlı ekipmanlar izlenmekte ve denetlenmektedir.

10. Kullanıcılar kendilerine ait bilgilere erişebileceğini ve gerektiğinde yetkili makamlara iletebileceğini göz önünde bulundurmalıdırlar.

11. Whatsapp yada Telegram hattı üzerinden tarafımıza ulaşan tüm kullanıcıların IP adresleri sunucumuzda saklanmaktadır. Hakaretamiz ifadeler kullanılması yada tehdit gibi davranışlarda bulunulması halinde Savcılık birimlerine bu IP adresleri iletilecektir.

12. Sitemiz de "BİLGİLİ TOPLUM GÜÇLÜ TÜRKİYE" vizyonundan hareketle bir çok konu hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca, herhangi bir siyasi parti ile ORGANİK bir bağımız bulunmadığı gibi bilgi ve haberler dışında siyasi propaganda içerikli paylaşım da yapılmamaktadır. Ülkemizin menfaatine olan tüm milli meselelerde eleştirilerimizi, düşüncelerimizi, fikirlerimizi yada projelerimizi bu sitede okuyabilirsiniz. ÖZEL BÜRO GRUBU tüm siyasi partilere EŞİT MESAFEDEDİR. Hiç bir partiye ön yargı ile yaklaşmadığımız gibi DÜŞMANLIĞIMIZ da söz konusu değildir.

13.Grubumuza  ÖZEL BÜRO adını koyma sebebimiz ise şudur. Grup olarak gerek istihbari, gerek siyasi gerekse stratejik açıdan ülkemizi ilgilendiren tüm milli meseleleri ÖZEL  olarak sınıflandırıyoruz. Ve bizler de bu konuları araştırmayı şiar edinen YURTSEVER AÇIK İSTİHBARATÇILAR ve ARAŞTIRMACILAR olarak, grubumuza bu konuları araştıran grup anlamına gelen ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU demeyi uygun bulduk. Bildiğiniz gibi İSTİHBARAT kelimesinin özü BİLGİ EDİNMEK’tir. Bizler de "AÇIK İSTİHBARAT UZMANI'yız. Sitede ki bazı dökümanlarımız da ismimizin yanında İSTİHBARAT UZMANI ünvanı göreceksiniz. Burada bahsedilen uzmanlık, açık kaynaklarda ki yetkinliğimizden ve eğitimimizden kaynaklandığı için böyle bir ünvan kullandığımızı da özellikle belirtmiş olalım.

14. Sitemiz de, bloglarımız da, mail gruplarımız da ve tüm sosyal medya platformlarımız da fırsat buldukça yada üyelerimizden uyarı aldığımız da sık sık EDİTORYAL DÜZENLEME yapıyoruz. Yoğun çalıştığımızdan dolayı bizler de doğal olarak hata yapabiliyoruz. Bu nedenle eğer sitemiz de ve diğer sahibi olduğumuz platformlar da bu türden editoryal bir hata görürseniz (içeriğin doğru olup olmadığı, tarihi, yazarı, kaynağı, formatı yada üslubu gibi) mutlaka bildirin, gerekli düzeltmeyi hemen yaparız.

Kamuoyuna arz olunur.

Son olarak, tüm yurtsever takipçilerimize paylaşımlarımıza olan ilgi ve destekleri nedeni ile bir kez daha teşekkür eder, keyifli paylaşımlar dileriz.

ÖZEL BÜRO GRUBU YÖNETİMİ

07.10.2017