• DUYURU : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU'NUN GAZETE RÖPORTAJINI AŞAĞIDA OKUYABİLİRSİNİZ.
  • Kategori : HAKKIMIZDA


Değerli Yurtseverler,

Bugün Serbest Gazetecilik yapan Melis Yurdakul hanım ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU Sözcüsü olarak benimle bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportajı ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU’nun Grup Sözcüsü olarak ben verdim. Grup hakkında merak edilenleri sordu ve ben de hiçbir ayrıntıyı atlamadan tatminkar ve öz cevaplar vermeye çalıştım. Röportajın metin dökümü aşağıda.

Zaman ayırıp okursanız çok mutlu oluruz.

Keyifli paylaşımlar dilerim.

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı & Grup Sözcüsü

MELİS HANIM : İNTERNETTE GEZERKEN SİTENİZE RAST GELDİK. İLGİNÇ BULDUK VE SİZE ULAŞTIK. ÖZEL BÜRO GRUBU KİMDİR ? NE GİBİ FAALİYETLERİ VAR ? KISACA BAHSEDER MİSİNİZ ?

ERKUT ERSOY : ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, kurumlarına, Milletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü faaliyet hakkında açık kaynaklar üzerinden bilgi toplamak ve kamuoyu ile paylaşmak amacı ile ARAŞTIRMA UZMANLARI (Açık Kaynaklar) tarafından tesis edilmiştir. Ülkemize yönelik her türlü tehdit ve faaliyet hakkında web ve diğer açık kaynaklarda araştırma yapan, üyeleri ile ülkemizin hali hazırdaki milli meseleleri hakkında fikir jimnastiği yapan, çözüm arayan ve çözüm önerilerini KAMUOYU VE RESMİ GÜVENLİK KURUMLARI ile paylaşan YURTSEVER bir gruptur.

MELİS HANIM : PEKİ, NE ZAMAN KURULDU ? KİMLER KURDU ? NE AMAÇLA KURDU ? BİRAZ AÇAR MISINIZ ?

ERKUT ERSOY : Benim yurtsever olarak istihbari hizmetlerim 1991 yılından itibaren başlıyor ama grubu İnternetin daha doğrusu ADSL hizmetinin yaygınlaşması ile 2001 yılında önce MAIL GRUBU olarak kurduk. Ben kurdum. Daha sonra Ergenekon Davasında kader arkadaşlığı yaptığım bazı sanık arkadaşlarım ve büyüklerim de bu çabama destek oldular ve bir anda milli heyecan içinde kartopu gibi büyüdük ve kocaman bir aile olduk. Şu anda üyelerimiz arasında parti başkanları, muvazzaf ve emekli komutanlarımız, aktif ve pasif istihbarat görevlileri, polislerimiz, çeşitli kurumlardan ve illerden bürokratlar, siyasi parti üyeleri, milletvekilleri, gazeteciler, stratejistler, akademisyenler gibi on binlerce yurtsever bulunuyor ama isim vermeyeceğim. İzinleri olmadan söylemem doğru olmaz.

ÖZEL BÜRO MAIL GRUBU’nda 18.08.2018 itibariyle 10,038, TÜRK SİYASET VE GÜVENLİK AKADEMİSİ’nde 2,764 TÜRK BASINI’nda 1,246, TÜRK STRATEJİ KURUMU’nda 775, MK ULTRA & TELEGRAM grubumuzda ise 252 üyemiz paylaşımları takip ediyor. Ayrıca master olmak üzere 1 adet web sitemiz var. Master sitemiz www.ozelburoistihbarat.com sitesinin günlük ziyaretçi/takipçi sayısı 1,000 civarında. Aylık 30,000 civarı. Ancak paylaşımlarımız Amerika’lı yurtsever Türklerin kurduğu TURKISH NEWS - www.turkishnews.com sitesinde de günlük olarak paylaşılıyor. Bu sitenin günlük ziyaretçi sayısı 500,000 civarında. Ayrıca bu grubun televizyonu, gazetesi ve radyosu da bulunuyor.

Şimdi gelelim grubu kimlerin kurduğuna.

Grubun kurucu Yöneticisi ve Grup Sözcüsü benim. Bana bu faaliyetlerde yardımcı olan asistanımın adı Yusuf Özbek. Kendisi 41 yaşında ve Güvenlik - Terör Uzmanı. Özel bir strateji kurumunda da ayrıca danışmanlık yapıyor. Yeditepe Üniversitesinde 4 yıllık Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı. Yüksek Lisansını aynı Üniversitenin Güvenlik ve Terör bölümünde tamamladı. Evli ve 9 yaşında bir oğlu var.

Grubumuzun çekirdek bir kadrosu var. En üst tepe yöneticisi (Grubun aynı zamanda Basın Sözcüsüyüm) benim. Grup ile ilgili tüm tasarruflar benim sorumluluğundadır ve son karar mercii benim. Ama kararları alırken ÜST TEPE YÖNETİMİ ile istişare ediyoruz.

Diğer yönetici arkadaşlarımız şunlar.

Hacker Grubunun başı ve teknik & teknoloji işlerimizi yöneten Admin Savaş Kırçovalı’dır. Savaş bey başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin yurt içi ve dışındaki web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını takip ediyor ve yeri-zamanı geldiğinde hackleyerek tüm yazışmalarını üst yönetime sunuyor.

Grubun, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya yayınlarından sorumlu olan kişi ise Murat Tekeli beydir. Murat bey aynı zamanda emekli subaydır.

Yusuf Özbek beyin görevi ise, Murat beyin sosyal medya yayınlarını koordine etmek, Savaş beye gerekli lojistik desteği vermek, PKK ve diğer terör örgütlerine karşı mücadele çalışmalarını organize etmek, Sözde Soykırım gibi milli meselelerde 3. Kişi ve kurumlarla koordinasyon sağlamak ve benim olmadığım zamanlarda beni asiste etmek ve Lider vekilliğini yürütmektir.

Grubumuzun kuruluş amacı hakkında sitemizde yeterli detay var ayrıca tekrar etmeyeceğim. Ama özetle kısaca şunu söyleyeyim.

ÖZEL BÜRO GRUBU, yabancı istihbarat servislerinin hedefinde olan en büyük yurtsever istihbarat ve güvenlik grubudur.

Kuruluş amacımız çok net ve basittir. Tek kelime ile anlatabiliriz.

“YURTSEVERİZ”

Nokta. Başka bir ünvana ihtiyacımız yok.

Bizler bu ülkenin huzur ve güvenliğine katkı sunmak, resmi güvenlik kurumlarımıza onların kurumsal sorumluluk ve yetki alanına girmeden destek olmak, “BİLGİLİ TOPLUM, GÜÇLÜ TÜRKİYE” misyonunumuzu yerine getirmek için bir araya gelmiş Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Bir avuç değil yüzbinlerceyiz.

İstihbaratçılık, polisçilik, askercilik oynamıyoruz, meraklısı da değiliz. Kendimizi James Bond’da zannetmiyoruz !!

Haddimizi, hudutumuzu, sınırlarımızı bilerek, var gücümüzle demokrasi çıtamızın artması için çaba sarfediyoruz. Kanunlara sonuna kadar bağlıyız, kul hakkı yememeye, doğru ve kapsamlı bilgiler vermeye, insanları paylaşımlarımızla düşündürmeye, araştırmaya, üretmeye teşvik ediyoruz. Vatanımızın riskli bir coğrafyada ve tehlikeli bir jeopolitik konumda olduğunun bilinci içinde ülkemize yönelik her türlü hain ittifakı deşifre etmek, bu kapsamda açık kaynaklarda araştırma yapmak için zaman harcıyoruz. Yurtsever takipçilerimizin ilettikleri bilgi ve ihbarlar içerisinden önemli gördüklerimizi resmi güvenlik kurumlarımız ile paylaşmak sureti ile yurtseverlik sorumluluğumuzu yerine getirdiğimize inanıyoruz. Böyle de bilinmesini isteriz. Az evvel de söylediğim gibi amacımız resmi kurumlarımıza DESTEK OLMAKTIR, KÖSTEK OLMAK DEĞİLDİR.

MELİS HANIM : GRUBUNUZUN ADI İÇİNDE “İSTİHBARAT” KELİMESİ BULUNUYOR, BU KELİMEYİ KULLANMANIZ YASAL MI ? NEDEN İSTİHBARAT GRUBU ?

ERKUT ERSOY : Haklısınız, ilk başta biraz tuhaf geliyor. Hatta istihbaratçılığa meraklı, JAMES BOND filmlerinin hayli etkisinde kalmış, hayalinde ajan olmak olan ama bir türlü olamamış ergen tiplerin kurduğu bir grup gibi göründüğünü de söyleyebiliriz. Bu yönde hiç eleştiri yada geri dönüş almadık ama siteye ilk defa girenler içinden bu şekilde düşününlerin olması muhtemeldir. İşte bu nedenle bir açıklama yerinde olur müsaadenizle.

ÖZEL BÜRO Üst Yönetim kadrosunun yaş ortalaması 40. En yaşlısı benim ve 48 yaşındayım. En gencimiz Yusuf bey ve o da 41 yaşında. Dışarıdan gönüllü olarak araştırma faaliyetlerimize destek olanların arasında en genci 24-25 yaşında. Yani aramızda “ERGEN” diye adlandırabileceğimiz kimse yok. Bu bir.

İkincisi aramızda devletin resmi güvenlik kurumlarının kullandığı ünvanları gasp edip, kendini resmi güvenlik memuru gibi tanıtacak, yada tanıtmasa bile unvan gaspı yapacak bir akıl hastası da bulunmuyor. Bu konuda çok hassasız. Hatta şunu söyleyeyim Melis hanım, geçenlerde ihbar hattımız üzerinden tarafımıza, sosyal medyada bir vatandaşın hem Emniyet hem de MİT Müsteşarlığının adını kullandığı, kendini bu kurumların elemanı gibi tanıttığı şeklinde bir ihbar geldi. Bu ihbarı gecikmeden aynı gün içinde Emniyet ve Savcılık birimlerine ilettik. Arzu ederseniz yazışma kaydının bir kopyasını iletebilirim. Kısacası, şunu söyleyeyim. Bizler aklı başında insanlarız ve çok şükür herhangi bir ruhsal hastalığımız da bulunmuyor. Ergenekon davasında hapiste yattığım süre içinde bir takım FETÖCÜ MEDYA ve işbirlikçileri benim akıl sağlığımın bozuk olduğunu iddia ettiler. Hatta bunu iddia edenler içinde gazeteci bir Ergenekon sanığı da bulunuyor. Ben hepsini dava ettim. Ergenekon sanığı gazeteci ise bu yalan haberinden dolayı para cezasına çarptırıldı. Şu anda bile böyle düşünenler varsa ADLİ TIP KURUMU’nun “RUH SAĞLIĞI YERİNDEDİR” raporunu isteyene gönderebilirim. Yani özetle biz istihbaratçılık yada ajancılık oynamıyoruz. Silahla külahla işimiz olmaz. Bizim ilgi alanımız internet, silahımız ise bilgi. Bu iki.

Üçüncüsü ve sonuncusu şu. Grubumuza  ÖZEL BÜRO adını koyma sebebimiz şudur. Grup olarak gerek istihbari, gerek siyasi gerekse stratejik açıdan ülkemizi ilgilendiren tüm milli meseleleri ÖZEL olarak sınıflandırıyoruz. Ve bizler de bu konuları araştırmayı şiar edinen YURTSEVER AÇIK İSTİHBARATÇILAR ve ARAŞTIRMACILAR olarak, grubumuza bu konuları araştıran grup anlamına gelen ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU demeyi uygun bulduk. Bildiğiniz gibi İSTİHBARAT kelimesinin özü BİLGİ EDİNMEK’tir. Bizler de "AÇIK İSTİHBARAT UZMANI”yız. Sitede ki bazı dökümanlarımız da ismimizin yanında İSTİHBARAT UZMANI ünvanı göreceksiniz. Burada bahsedilen uzmanlık, açık kaynaklarda ki yetkinliğimizden ve eğitimimizden kaynaklandığı için böyle bir ünvan kullandığımızı da özellikle belirtmiş olalım. İlgi alanımız sadece internet ile sınırlıdır. Sahada herhangi bir görevimiz yada görevlimiz yoktur.

MELİS HANIM : GRUBUNUZUN ADININ NEDEN İSTİHBARAT GRUBU OLDUĞUNU ANLADIM. ANCAK SİTENİZ İÇİNDE “İHBAR HATTINIZ” VAR. BU BİRAZ ÇELİŞKİ DEĞİL Mİ ?

Erkut Ersoy : Değil. Neden değil izah etmeye çalışayım. Az evvel bizlerin YURTSEVER olduğunu söyledim. Yurtsever kelimesinden siz ne anlarsınız duyduğunuzda ? Yurtsever dediğiniz kişilerin normal, sıradan vatandaştan bir farkı var mıdır sizce ? Şimdi de ben sorayım müsaadenizle. Varsa ne farkı vardır, yoksa neden yoktur ?

MELİS HANIM : BENCE YURTSEVER DENİLEN KİŞİLER, ÜLKE İÇİN DUYARLILIĞI FAZLA OLAN KİŞİLERDİR. BUNU MU KASTEDİYORSUNUZ ?

Erkut Ersoy : Aynen öyle. Ağzımdan aldınız. Yurtsever denilen kişilerin, milli bayramlarda askeri kortej geçerken alkış tutan, yada askerdeyken kantinde patates soyup, çarşı iznine çıktığında kartondan roketatarla poz veren yurdum insanından elbette farkı vardır. Ama bu fark onların daha değerli vatandaş, daha önemli yurttaş olduğu ile ilgili bir fark değil. Kanunlar önünde hepimiz eşitiz, vergisini verdiği, askerlik hizmetini yaptığı sürece hiçbir vatandaşın diğerinden daha fazla önemi yada değeri yoktur. Benim anlatmak istediğim şu. YURTSEVER denilen kişiler İDEAL İNSANLARI’dır. İdealleri için yaşar, ölürler. Herkesin ideali yada yaşam stili, hayattan bekledikleri, uğraşları, hedefleri farklıdır. ÖZEL BÜRO GRUBU ekibi olarak bizim de elbette bir idealimiz var. Vatanımızın dünyanın 20 zengin ülkesi içinde, huzurlu ve güvenli bir ülke olarak yer almasını arzu ediyoruz. Bunu sağlamak için karınca kararınca çalışıyoruz. Ama kimseyi de bizimle aynı ideali paylaşmıyor diye eleştirmiyoruz. Özgür bir ülke de kimin nasıl yaşayacağına ancak özgür irade karar verir. Kimi insan için paralı bir iş ve kariyer önceliklidir, kimisi için güzel ve çekici bir eş, kimisi için zengin olmak. Herkes dilediği gibi yaşar. Bırakın da YURTSEVERLER’de istediği gibi yaşasın.

Yasalara uyduğumuz müddetçe bu faaliyetlerimiz kimin işine gelir yada gelmez, kim beğenir yada beğenmez, kim takdir yada etmez açıkçası umurumuzda da değil. 5 yaşında çocuk değiliz ki alkışlanacak bir davranış yapıp ta ardından alkış ve takdir bekleyelim. Ne devletten ne de vatandaşlardan herhangi bir takdir, teşekkür beklentisi içinde olmadık hiçbir zaman. Biz işimizi sessizce yaparız, işimize bakarız. Biz teşekkürü, bir uyuşturucu çetesi yakalandığında, bir torbacı yada mafya üyesi tutuklandığında, bir terör şebekesi çökertildiğinde zaten fazlası ile alıyoruz.

Yani kısacası özetle, YURTSEVER olmak bedel gerektirir. Eğer hem yağlı ballı lüks bir yaşam süreyim, sıkıntısız yaşayayım, hem de yurtseverlik yapayım derseniz olmaz. Yeri geldiğinde siyasi otorite ile karşı karşıya kalabilirsiniz, uzun yıllar hapis yatabilirsiniz, hayatınız teknik ve hassas takipler içinde geçebilir. İstihbari önem taşıdığınız için dünyadaki tüm gizli servislerin kataloğuna girebilirsiniz, yurtdışına çıkmanız engellenir, çıksanız bile 7/24 her yaptığınız, konuşmanız takip edilir, yeri geldiğinde düzmece deliller ile tutuklanabilirsiniz, hatta sizi anlamlandıramadıklarında, yada çare bulamadıklarında tetikçilerinin namlusu ucunda da kalabilirsiniz. Bunlar bir yurtseverin hayat kesitinden bazı parçalar. Tabi bir de patronunuz yada eşiniz bu faaliyetlerinizi beğenmiyorsa kapı dışarı atılırsınız. 5 parasız ve yalnız kalmanız da bu işin bonusu. İşte Melis hanım eğer ben bu bedeli öderim diyorsanız o zaman YURTSEVER OLABİLİRSİNİZ. Aksi mümkün değil.

MELİS HANIM : BEN YURTSEVERLİĞİN BU DENLİ ZOR OLACAĞINI TAHMİN ETMEMİŞTİM. BİRAZ KARAMSAR BİR TABLO ÇİZDİNİZ SANKİ. PEKİ. DİĞER SORUM ŞU. PAYLAŞIMLARINIZA BAKTIM. ÇOĞUNLUĞU BAŞKA SİTELERDEN YAPILAN ALINTILAR. BAZILARINDA YAZAR VE KAYNAK BİLGİSİ VAR AMA BİR ÇOĞUNDA YOK. BU BİR SORUN TEŞKİL EDİYOR MU TELİF AÇISINDAN ? BİR DE ŞU ARAŞTIRMA SETLERİ KONUSU VAR. SİZ YURTSEVER BİR SİTE OLDUĞUNUZU SÖYLÜYORSUNUZ AMA DİĞER YANDAN ÜCRETLİ ARAŞTIRMA SETİ SATIYORSUNUZ. BU SETLERİ NEDEN BEDELSİZ VERMİYORSUNUZ ?

Erkut Ersoy : Melis hanım ben biraz da yurtseverliği tarif ederken kendimi anlattım. Çünkü yurtsever olduğum için yabancı servislerin hedefi oldum, yetmedi düzmece delillerle 3,5 sene lağım dolu 3,5 metrekarelik bir hücrede hapis yattım, hakkımda asparagas haberler yaptılar, dedikodu malzemeleri üretip yıpratmaya çalıştılar, yemediğim hakaret, görmediğim davranış kalmadı.

Anlattıklarıma ilaveten şunu da söyleyeyim. Akli bir denge sorunum yada rahatsızlığım yok. FTÖ'cülerin kurduğu Ergenekon kumpasında tutuklanacağımı önceden bildiğimden dolayı ağır bir ceza almamak için Devlet Hastanesinden bir rapor ayarladım ancak karar duruşmasında buna rağmen 11 sene 15 gün ceza aldım. Rapor bir işe yaramadığı gibi o dönem FETÖCÜ YAYIN ORGANLARI ve düşmanlık besleyenlerin işine geldi. Sanıkları aşağılamak ve çamur atmak maksadıyla bu tür kozlar kendi yayın organlarında malzeme olarak bolca kullanıldı. Halen elimde ADLİ TIP'ın 2 adet SAĞLAM RAPORU olmasına rağmen yine çamur atmak maksadıyla rahatsız olduğum iddiası belirli çevreler tarafından söylenti olarak maksatlı olarak yayılıyor. Ama ziyanı yok onlar konuşur biz yaparız. Ne demişler ? Atın iyisine DORU, adamın delikanlısına DELİ derlermiş. :)

Yine söylüyorum, Ergenekon Mahkemesi tarafından talep üzerine ADLİ TIP KURUMU’nda uzun süre gözetim altında kaldım ve gözetim sonunda kurumun gönderdiği 2 raporda da akıl sağlığımın yerinde olduğu açıkça yazmaktadır. Arzu etmeniz halinde 2 raporu da sunabilirim.

Tahliye olunca yeni bir başlangıç yapayım dedim, yeni bir sayfa açayım dedim, bu sefer FETÖCÜ’ler iş görüşmesi yaptığım yerleri arayıp işe girmeme mani oldular, parasız kaldım, ailem ve ben yalnızlaştırıldık, ama hiçbir zaman devletime küslük duymadım. Kırılmadım. Yani ben bu bedeli ödedim fazlası ile. O zaman kendi kendime karar verdim. Ölene kadar bu güzide vatanıma hizmet edeceğim diye. Allah canımı aldığında, yada ekonomik olarak bu hizmeti yerine getiremezsem yada sağlık problemlerim çıkarsa bu hizmetim ancak o zaman sona erer. Şimdi sorunuza geleyim.

Röportajın başında size ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU’nun bir “BİLGİ PLATFORMU” olduğunu söyledim. Dolayısiyle bizim amacımız üyelerimize doğru, kapsamlı ve kaliteli bilgiler ulaştırmak. Bu bilgiler bazen bizzat kendi yazdığımız makale ve araştırma yazıları olduğu gibi çoğunluğu da takip ettiğimiz çeşitli web sitelerinden derlediğimiz yazılardır. Tabi bunun yanı sıra mail gruplarımızda MİSAFİR YAZAR olarak yazanların da zaman zaman yazılarını web sitemizde paylaşıyoruz. Elimizden geldiğince sitemize ve bloglarımıza asılan yazıların kaynağını, yazar bilgisini paylaşıyoruz. Ama yoğun çalıştığımız için bazen bizim de dikkatimizden kaçan hatalar olmuştur. Bizler de insanız, hata yapma lüksü bizim için de var. Bu nedenle web sitemize bu gerekçe ile bir hatırlatma koyduk. Eğer sitemizde ve blogumuzda herhangi bir ziyaretçimiz içerik bilgisi yanlış olan, yazar ve kaynak bilgisi olmayan bir yazı ve videoya rastlarsa mutlaka bize haber vermesini söyledik. Haberimiz olması halinde elbette gerekli düzeltmeyi yaparız. Hiçbir kimsenin emeğine saygısızlık etmeyiz. Bu konuda duyarlıyız. Tabi bunun yanı sıra web sitemizde ve blogumuzda bulunan yazı ve videoların hepsi yasaldır ve “DÜŞÜNCEYİ ÖZGÜRCE PAYLAŞMA” ilkesinden hareketle paylaşılmıştır. Kanunları bir hukukçu kadar bilirim desem abartmış olmam. Ergenekon davasında kendi savunmamı kendim yaptım ve başarılı olduğumu da söylerler. Bu nedenle kanunların bana tanıdığı özgürlüğün nerede başlayıp nerede bittiğini iyi bildiğim için bugüne kadar web sitemiz 1 kez olsun erişime kapatılmadı. Hatta bazı düşmanlarımız özellikle şikayet ettikleri halde Sayın Savcılar kapatabilecekleri bir suç unsuru bulamadılar. Yalnız aynı şey bloglarımız için geçerli değil. Resmi otoritelerden gelen şikayet üzerine 10 civarında blogumuz yurt içinden erişime kapatıldı. Bu son derece hukuksuz bir davranış. Çünkü medeni ülkelerde bir haber suç olarak addedilirse sadece o haberin linkine erişim yasağı uygulanıyor, sitenin yada blogun tamamı kapatılmıyor. Ama wordpress sitesi ilgili haberin linkini kapatacağı yerde blogun tamamını kapattı. Üzerinde çalışıyoruz, bu hukuksuzluğu sona erdireceğiz.

Son olarak şu ARAŞTIRMA DVD SETLERİ konusuna açıklık getireyim.

Şimdi Melis hanım, biz ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU’nun mutlak surette yayında kalması gerektiğine inanıyoruz. Bu ülkede çöpçatan siteleri bile açıkken sadece KAMU YARARI gözeten faydalı bir site NEDEN kapalı dursun. Haksız mıyım ? Yani bu ülkede herşey için bir site var. Hatta fuhuş siteleri bile yayın hayatındalar. Bizim sitemiz neden kapalı olsun ? Bu ülkeye sadece gönderdiğimiz ihbar bilgileri ile bile oldukça faydalı olduk.

2001-2008 arasında resmi güvenlik kurumlarına 1,324, 2008 itibariyle şu ana kadar ise 687 adet ihbar tarafımızdan gönderildi.

Tabi bunu yaparken hukuka ve kişisel bilgilerin korunması kanununa harfiyen dikkat ettik ve uyduk. Hiç bir bilgi verenin (İhbarcının) kişisel bilgilerini arşivlemedik ve yayınlamadık. Resmi Güvenlik ve İstihbarat Kurumlarına gönderdiğimiz tüm ihbar-bilgi notlarında harfiyen şu ifadeler kullanılmıştır.

"Anılan mesajın doğru olabileceği ihtimali düşünülerek gerekli görmeniz halinde ayrıntılı soruşturma yapabilmeniz için dikkatinize arz ediyoruz.
Biz ÖZEL BÜRO GRUBU olarak her zaman Resmi Güvenlik Güçlerimizin yanında, suç ve suçlunun karşısındayız.
Saygılarımızla,
"

Tarafımızdan bugüne kadar gönderilen 2,011 adet (2002-2008 arası 1,324 adet - 2011 - 15.03.2019 arası 687 adet) ihbar-bilgi notunun tamamında hiç bir şekilde kişisel yorumumuzu katmadık, yönlendirme yapmadık, ifaşaat ve iftira gibi hukuk dışı uygulamalara başvurmadık. Herbir ihbar notunu "İDDİA" başlığı ile gönderdik. Çünkü hukuken kesinlik kazanmamış her söylem bir iddiadır. Bu nedenle tarafımıza gönderilen tüm ihbarları biz de virgülüne, noktasına dokunmadan olduğu şekli ile aktararak bu konudaki yetki ve sorumluluğu resmi kurum yetkililerimize bıraktık. Tarafımızdan gönderilen iddiaları değerlendirip değerlendirmeme kararı resmi kurum yetkililerindedir. Bize düşen sadece ham bilgiyi servis etmektir.

Ancak bu kadar hassas ve dikkatli davrandığımız halde son göndermiş olduğumuz bilgi-ihbar notunun hükümetin TERÖRLE MÜCADELE ZAAFLARI'nı ve HATALARINI içermesinden dolayı maalesef resmi kurumlarımızdan tepki gördük. Son gönderdiğimiz bilgi-ihbar notu, PKK TERÖR ÖRGÜTÜ içinde 2009-2013 yılları arasında DİYARBAKIR Bölge Sorumluluğu yapmış eski bir üst düzey militanın PKK TERÖR ÖRGÜTÜ ile ilgili önemli ifşaatlarını içeriyordu ve bu kapsamlı bilgileri 13 bölüm halinde resmi güvenlik ve istihbarat kurumlarımıza, değerli milletvekillerimize ilettik. Ancak ilettiğimiz bilgiler içinde PKK'nın devlet içindeki gerçek gücü hakkında da bilgiler yer alıyordu. Bu bilgilere göre AK PARTİ'nin terörle mücadele politikasında ciddi zaaflar olduğu, önemli stratejik hatalar yaptığı gibi bir takım hükümetin pek te hoşuna gitmeyen bir tablo ortaya çıktı. Arzu ederseniz size de bu 13 bölümlük çalışmayı dijital olarak sunabilirim. Sadece size değil bu teklifimiz tüm BASIN MENSUPLARI içindir. Devam edeyim.

Bunu söyleyen PKK itbaşları Murat Karayılan, Sabri Ok, Bahoz Erdal (Tıklayın) gibi lider kadro ile randevusuz görüşebilen üst düzey eski bir militan bir olunca bu iddialar daha da önem kazandı ve bu durumun ifşa edilmesi de yetkililerimizi rahatsız etti diye tahmin ediyorum. Ve 2002 yılından bugüne kadar sesini çıkarmayan yetkililer birdenbire bizim ihbar gönderim faaliyetlerimizin kişisel verilerin gizliliğini ihlal ettiğini ve bu konuda yetkisiz olduğumuzu söylediler. Biz de onların bu faaliyetlerimizi hukuksuz addetmesi üzerine ileride hukuksal bir sorun yaşamamak adına 15.03.2019 tarihinde resmi kurumlarımıza yaptığımız bilgi notu-ihbar gönderimi hizmetimizi sonlandırdık. Ortada kesinlikle bir yanlış anlaşılma olduğu açık. Ancak ileride ortalık durulunca bizi daha net ve doğru şekilde değerlendireceklerdir. Sonuçta biz PARALI MUHBİRLER değiliz. Yani vermiş olduğumuz bilgiler karşılığında devletten bir ücret almıyoruz. Bu nedenle sakince düşünüldüğünde verdiğimiz katkı ve desteğin öneminin ve değerinin daha iyi anlaşılacağını umuyoruz.

Sadece bu faaliyetimiz bile bizim nasıl bir kamu yararı gözettiğimizin göstergesidir. Ama bu faaliyetleri yapmakta kolay değil. Bir sitenin internette sürekli yayında olmasının da doğal olarak bir maliyeti var. Şimdi yüksek müsaadenizle ben bu maliyetleri sıralayayım da izleyiciler bir fikir sahibi olsun.

  • 1.     İnternet sitemizin oldukça dolgun bir HOSTING MALİYETİ var,
  • 2.     Yine İnternet sitemizin oldukça dolgun bir DOMAIN MALİYETİ var,
  • 3.     SMS VERİTABANI’mızda olan binlerce insana ÜCRETLİ SMS HATTI üzerinden SMS gönderiliyor,
  • 4.     Faaliyetlerimiz için lisanslı orijinal programlar satın alıyoruz,
  • 5.     Yurtdışında kiraladığımız server üzerinden SÖZDE SOYKIRIM konusunda on binlerce insana EMAIL MARKETING çalışması yapılıyor,
  • 6.     Resmi kurumlara ve diğer makamlara ÜCRETLİ FAKS sitesi üzerinden faks gönderiyoruz,
  • 7.     Paylaşımlarımızın sosyal medyada geniş kitlelere ulaşması için ÜCRETLİ RSS aboneliklerimiz var,
  • 8.     Yurt dışında bazı ücretli medya platformlarına abonelik bedeli ödüyoruz
  • 9.     Ve sair Genel Giderlerimiz var

YURTSEVER grup olarak prensip gereği web sitemize reklam almadık Melis hanım. Ama bu kadar maliyetimiz varken bu maliyeti tek başımıza nasıl karşılayabiliriz ? Üst yönetim olarak ben, Yusuf bey, Savaş bey ve Murat bey bu maliyetin bir bölümünü kendi cebimizden karşılıyoruz. Ama yeri geldiğinde bizler de çaresiz kalıyoruz. İşte tam da bu nedenle bu çözümü bulduk. Dedik ki yeni katılan üyelerimiz eski paylaşımlarımızı almadı, faydalanamadı. Biz de hem yeni katılan üyelerimize bu arşiv seti ile tüm arşivimizi edinme imkanı sağlıyoruz, hem de buradan elde ettiğimiz geliri bu masraflarımız için harcıyoruz. Eğer bütçemiz müsait olsa elbette bu setleri üyelerimize bedelsiz de verirdik, hiç problem değil.

Halk Özel Harekatı (HÖH) yada Osmanlı Ocakları gibi AK PARTİ taraftarı gruplara himmetler veren yada en azından destek veren iktidar partisi bize pek sıcak bakmaz diye tahmin ediyorum. Çünkü KEMALİST’iz. Ve BİAT kültüründen gelmiyoruz. Bunu da biliyoruz ve bir beklentimiz yok. Kendi yağımızda kavrulmayı öğrendik. Bir de şunu eklemek isterim. 9 farklı konuda araştırma DVD seti çıkardık ve ne Türkiye’de nede Dünya’da örneği olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bana göre çok değerli bir arşiv. Sonuç olarak, ekonomik olarak giderlerimizi rahat bir şekilde karşılayana kadar, ekonomik olarak düzlüğe çıkıncaya kadar bu setlerin satışını sürdüreceğiz. Bu site ne olursa olsun ayakta kalacak. Çünkü burası tüm yurtseverlerin buluşma noktası. Araştırma setlerimizi almak mecburi de değil. İsteyen alır, istemeyen almaz. Kimseye niye almadın da demeyiz, neden aldın diye de sormayız. Almayanlar da grubumuzu, web sitemizi ve mail gruplarımızı ÜCRETSİZ olarak takip edebilir.

MELİS HANIM : SON SORUM ŞU. SİTENİZDE GEZERKEN “TELEGRAM” ADINDA BİR BÖLÜM GÖRDÜM. NEDİR BU “TELEGRAM” ? BÖYLE BİR TEKNOLOJİNİN VAR OLDUĞUNA İNANIYOR MUSUNUZ ? GERÇEK Mİ BU SİZCE ? MAĞDURLAR VAR DİYORSUNUZ ? NASIL YARDIM EDİYORSUNUZ ?

Erkut Ersoy : Şimdi Melis hanım bahsettiğiniz TELEGRAM adı geçtiğimiz gün rahmetli olan İBDA-C örgütü eski lideri Salih Mirzabeyoğlu’nun çıkardığı bir kitabın adıdır. Salih Mirzabeyoğlu 28 Şubat döneminde hapse girmiş ve uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapiste yattığı süre içinde bir çok kitap yazdı, içlerinden birinin adı da TELEGRAM’dı. Bu kitapta Salih bey kendisine ZİHİN KONTROLÜ yapıldığını iddia ediyor, daha doğrusu ediyordu. Şimdi rahmetli oldu. Detayına girmeyeyim, merak ederseniz alır okursunuz. Sadece Salih bey değil yüzlerce kişinin ortak iddiası bu.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU olarak MK ULTRA & TELEGRAM teknolojisini gerek yerli kaynaklardan, gerek yabancı kaynaklardan, gerekse tüm resmi belgelerden kapsamlı olarak araştırıyor ve bulgularımızı düzenli olarak üyelerimizle paylaşıyoruz.

Kamuoyunda bilinen adı ile ZİHİN KONTROLÜ yada diğer bilimsel adı ile MK ULTRA & TELEGRAM teknolojisi FENOMEN bir teknoloji.

Resmi makamlar bu teknolojinin yokluğunu kabul etmedikleri gibi varlığını da açıklamıyorlar. Kısacası ne var diyorlar ne de yok diyorlar. Hal böyle olunca psikiyatrik rahatsızlık yaşayan vatandaşlarımız (Gerçekten mağdur olanları tenzih ediyoruz) “DEVLET BANA ZİHİN KONTROLÜ UYGULUYOR” diyerek soluğu Cumhuriyet Savcılıklarında alıyor. Halbuki bu işin çözümü çok basit. En yetkili makamdan - ki bu MİT MÜSTEŞARI Hakan Fidan olur, İç İşleri Bakanımız olur yada bizatihi Başbakanımız olur – bir açıklama yapılsa ve bu FENOMEN teknolojinin devlet eliyle kullanılmadığı deklare edilse kamuoyunda belirgin bir rahatlama olacaktır.

Ancak bu açıklama yapılmadığı için ağır psikolojik sorunları olanlar yada geçmişte uyuşturucu madde kullanmış olanlar, vücutlarında ve zihinlerinde bir anormallik gördüklerinde PSİKİYATRİ SERVİSLERİ’ne danışmak ve uygun tedaviyi görmek yerine internet üzerinde çare aramaya koyuluyorlar. Tabi internette ki doğru bilgi kadar dezonferme bilgilerin çokluğunu da göz önüne alırsak MK ULTRA & TELEGRAM konusunda bir çok yalan yanlış bilgiyi de gerçek zannediyorlar.

Ki bunlardan bir tanesi de ELEKTROMANYETİK olarak kişinin zihninin kontrol edilmesi, bir robot gibi yönlendirilebilmesi, hatta suikast, cinayet bile işlettirilebilmesi ile ilgili hurafedir.

Bu konuda çok defa gerek TV’den gerekse internet siteleri üzerinden çok sayıda uzmanımız açıklama yaptı. Şu anki teknoloji ile elektro manyetik olarak ZİHİN KONTROLÜ yapılamaz. Bu ancak FARMAKOLOJİK yani tıbbi kimyasal maddeler (LSD TÜREVLERİ) ile beraber uygun psiko-ortam sağlandığı takdirde yapılabilir ki geçmişte çok sayıda deneyin konusu olmuştur.

Ancak, istihbarat servislerinin günümüzden 20-25 yıl ilerideki teknolojileri şimdiden kullanılabildiği düşünülürse, özellikle teknik takip teknolojisinin çok ileri düzeyde olduğunu söylemek mümkün. Ve bu çerçevede ZİHİN KONTROLÜ henüz yapılamasa bile kişinin görsel ve işitsel fonksiyonlarına uydu yada obzerver araçları üzerinden erişerek kişinin bireysel olarak on line kontrolü yada takibi teorik olarak yapılabilir. En azından yapıldığı konusunda çeşitli kaynaklarda bazı bilgiler yer alıyor. Yani bu teknolojinin bir İSTİHBARAT TEKNOLOJİSİ olduğunu söyleyebiliriz ve açık kaynaklarda bu teknolojinin gelişmiş Batılı yabancı Servisler tarafından kullanıldığı yönünde da iddialar mevcuttur.

Tabi bunun yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı vatandaşımız bu teknolojinin mağduru olduğunu iddia ediyor. Teknolojinin amacına baktığınızda bu teknolojinin bir istihbarat teknolojisi olması hasebiyle sadece istihbari değer taşıyan kişilere karşı kullanıldığını söyleyebiliriz. Ancak uygulamada çok sayıda sıradan mesleklere sahip yerli ve yabancı vatandaşın da aynı şikayetleri sergilemesi ve bu mağdurların tüm dünyada sayılarının on binleri bulması takip teknolojisinin sıradan vatandaşlara karşı da kullanılıyor olma ihtimalini akla getiriyor. Bu ihtimal, otoritelere ve uzmanlara göre çok akla yatmasa ve mantıksız gelse de durum ne yazık ki böyle. Şikayetlerin sürekli artması, bu mağdurların yada şikayetçilerin bir KOBAY PROJESİNE dahil olduklarına işaret edebilir. Bu ihtimal de çok sayıda kişi tarafından konuşuluyor.

Bu noktada devletin bu iddialara sessiz kalmadan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek tüm iddiaları ciddiyetle araştırması ve kamuoyuna sonuçları hakkında bilgi vermesi gereklidir.

Eğer bunu yapmaz ise bu yara ileride kangren hale gelecektir. Çünkü devletin öncelikli görevi vatandaşının vücut ve akıl sağlığını koruma altına almak için gerekli tüm önlemleri almaktır. Eğer devlet bu konunun üzerine ciddiyet ile gitmezse töhmet altında kalması kaçınılmazdır. Çünkü bu durumda, Anayasaya göre görevi vatandaşının sağlığını korumak olan devlet, bizzat nano teknolojik yöntemlerle vatandaşlarına yasa dışı teknik takip yöntemleri kullanıyor iddiası ve suçlaması ile karşı karşıya kalabilir. Ki şu anda da durum budur. Her gün ülkenin muhtelif yerlerinde ki vatandaşlarımız kendilerine yönelik bir teknik takip uygulaması var mı diyerek çareyi Savcılıklarda arıyor.

Peki, bu açıklamalar çerçevesinde ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU ne gibi bir faaliyet içerisinde izninizle onu açıklayalım.

ÖZEL BÜRO İSTİHBARAT GRUBU, bu konu yani bu teknoloji ULUSAL GÜVENLİĞİ ilgilendirdiği için konuya dahil olmuş durumda.

2001 yılından itibaren tüm iddiaları kapsamlı olarak araştırıyoruz. Elimizden geldiğince bilgimiz dahilinde tüm mağdurlara 7/24 ücretsiz olarak REHBERLİK VE DANIŞMANLIK HİZMETİ veriyoruz. Aynı zamanda MK ULTRA & TELEGRAM GOOGLE MAIL GRUBU’muz (Şu anda 270 mağdur üye bulunuyor), FACEBOOK GRUBUMUZ (Şu anda 1,360 takipçi bulunuyor) ve WHATSAPP LİSTE’miz (Şu anda 35 mağdur üye bulunuyor) üzerinden bu teknolojiye dair güncel haber ve bilgileri ve çözüm önerilerimizi paylaşıyoruz. Mağdurların kendi aralarında tartışabilmelerini ve sohbet etmelerini temin ediyoruz.

1. Öncelikle mağdur olduğunu iddia edenleri doğru bilgilerle TAM TEŞEKKÜLLÜ PSİKİYATRİ HASTANESİ’nde kontrolden geçmelerini teşvik ediyoruz. Çünkü öncelikle atılması gereken adım bu.

2. Eğer, tarafımıza başvuran ve mağdur olduğunu iddia eden kişi, istihbarat kurumlarının kendisi hakkında teknik takip uygulaması yaptığını düşünüyorsa, talep etmesi halinde cüzi bir ücret mukabilinde Avukat aracılığı ile Savcılık Dilekçesinin hazırlanmasını sağlıyoruz. BİLGİ EDİNME KANUNU tüm Türk Vatandaşlarının yararlanabildiği bir kanundur. İsteyen vatandaşımız, bu kanun çerçevesinde resmi kurumlara, kendisini ilgilendiren kanuni bir durum hakkında soru sorma hakkına sahiptir.

3. Ayrıca, ABD’den ithal izni aldığımız DEFENDER CİHAZI’nı talep eden tüm mağdurlar için ithal edebiliyoruz. Bu cihaz sadece MK ULTRA & TELEGRAM MAĞDURLARI için üretilmiş, nano teknolojik özel bir üründür. ABD satış fiyatı 495 USD’dir. (Kargo bedeli 39 USD’dir). Talep eden mağdurlar için toplam 534 USD’ye getirtebiliyoruz. Ne işe yaradığı hakkında bilgi almak isterseniz lütfen sitenin İLETİŞİM bölümünden irtibat kurunuz.

4. Yine ayrıca, ABD’li bir nano teknoloji firmasının MK ULTRA & TELEGRAM MAĞDURLARI için ürettiği giyilebilen, ELF ve radyasyon geçirmeyen özel giysi ve şapkaları da talep edilmesi halinde ithal edebiliyoruz. Detaylar sitede yer alıyor.

Sonuç olarak Melis hanım, tekrar ediyorum bu teknoloji FENOMEN bir teknoloji. Açık kaynaklarda hakkında çok bilgi var, hatta çok sayıda yerli ve yabancı mağdur da var, daha doğrusu mağdur olduğunu iddia eden kişi var ama çözüm yok. Çünkü devlet bu konuda sessiz. Bir açıklama yapılmadığı için de gerçekten rahatsız olanlar kendilerine ZİHİN KONTROLÜ yapılıyor sanıyor. Tirajıkomik ama maalesef doğru.

Biz neden bu konuyu araştırıyoruz diye soracak olursanız, tekrar edeyim. Biz ULUSAL GÜVENLİĞİ ilgilendirdiği için dahil olduk bu konuya. Elimizden geldiğince mağdur olduğunu iddia edenlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umuyorum faydalı olabilmişizdir.

MELİS HANIM : SAMİMİ AÇIKLAMALARINIZ VE AYIRDIĞINIZ ZAMAN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. YURTSEVER ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.

Erkut Ersoy : Asıl ben teşekkür ederim. Şu ana kadar yerel ve ulusal medyadan hiçbir ilgi görmedik. Belki de ilgi görmek için “ALLAH” diye çığlık atıp yerde yuvarlanan deli gibi yapmamız gerek. Çünkü içinde manyaklık yada şiddet yoksa medya ilgilenmiyor. Ama siz değer atfedip, lütfedip geldiniz ve grubumuzun misyonu ve vizyonu hakkında açıklama yapma imkanı tanıdınız. Sağolun. Eksik olmayın.