• DUYURU : HAVUZ MEDYASININ HAKKIMIZDAKİ PSİKOLOJİK HARP İÇERİKLİ HABERLERİ İÇİN BASIN SAVCILIĞINA BAŞVURDUK
  • Kategori : HAKKIMIZDA


Değerli Yurtseverler,

Grup Sözcümüz ile ilgili bir süre önce havuz medyasında yayınlanan YALAN ve İFTİRA içerikli haberlerin yayından kaldırılması için Basın Savcılığı’na başvurduk.

Eğer Türkiye’de hukuk varsa Basın Savcılığı gereğini yapar. Aksi durum hukuğun olmadığını net olarak gösterecektir.

Biz yakın zamanda adını andığımız bu yayın organlarının ilgi duyabileceği türden bazı yazıları, bu yayın organlarını test amacıyla web sitemizde yayınladık. Amiyane tabiri ile ZARF attık.

Bu yazıları şu linkten indirebilirsiniz : https://yadi.sk/d/uLIfvZuM3W5dUv

Hangi yazıyı kaç ziyaretçi okumuş, hangi bölgelerden bu yazılara erişilmiş, hem yazı bazında hem de bölgesel bazda tüm ziyaretçilerin istatistiğini (01.01.2016 ile 17.05.2018 tarihleri arası) yukarıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz. Yazılarımızı indiren ziyaretçilerimizin IP adresleri de elimizde. Şimdi TÜRK TELEKOM'dan bu IP ADRESLERİ'ni sorup hangi medya kurumlarının bu yazıları indirdiğini tespit edeceğiz.

Şimdi bekliyoruz, sitemizde yayınladığımız test amaçlı bu yazılar hangi havuz medyasında çıkacak ? Görmezden mi gelecekler, yoksa vatandaşları suni haberlerle meşgul etmeye devam mı edecekler hep birlikte göreceğiz. Hangi medya organı dostumuz, hangisi düşmanımız görelim ? Bu yazılar uzun süre yayında kaldı bu yüzden mutlaka çıktılarını almışlardır. Aleyhimize kullanmak isterlerse daha önce olduğu gibi yayınlasınlar, biz de hukuki tasarrufumuzu kullanırız.

Havuz medyası, kamu yararı gözeten hiçbir faaliyetimizden bahsetmez ama içinde şiddet, komplo teorisi, kontr-gerilla, jitem, derin devlet, silah, külah gibi ifadeler varsa doğru olup olmadığını araştırmaya gerek duymadan, kaynağına sormadan tabiri caizse balıklama atlarlar. Kemalist ordunun pasifize edilip yeni nesil bir ordu ve derin devlet oluşturabilmek için suni ve ısmarlama haberler yaratmak işlerinin bir parçası.

Siyasi otorite Ergenekon sanıklarının suçsuz olduğuna inansaydı Balyoz Davası gibi 3 ayda bitirilir ve sanıklara hak ettikleri tazminat ödenirdi. Ama Ergenekon Davası’nda hukuk uygulanmıyor. Bu da gösteriyor ki siyasi otorite ve bağlı havuz medyası açısından bunlar sakıncalı kişiler. Düzmece iddianamedeki iddiaları ispat edebilmek için havuz medyası olarak sanıklar hakkında ısmarlama ve suni haber yaparak okuyucuları kandırmak dışında 1 tane doğru haberleri yok. Eğer objektif habercilik yaptık diye iddia ediyorlarsa sanıklar hakkında bize 1 tane objektif haber göstersinler, biz de inanalım.

Grup sözcümüz hakkında havuz medyasında hasta haberleri yapılıyor ama bir taraftan da yargılaması devam ediyor. Bu çelişkiye dair havuz medyasında tek bir haber çıkmıyor. Madem akli dengesi bozuk bu adamın o zaman neden davadan ayırmıyorsunuz. Neden beraat ettirmiyorsunuz ? deyin. Eğer gerçek basın emekçisi iseniz. Ama diyemezsiniz. İşte havuz medyasının gerçek yüzü budur.

ÖZEL BÜRO GRUBU sitesinde ki ilgili haberleri grup sözcümüzün ikamet ettiği il içinde 170 kişi ziyaret etmiş. İstatistik bilgilerini yukarıdaki linkten indirebilirsiniz. Ama bir kez dahi olsun şehrin ilgili medya mensuplarınca grup sözcümüze iftira içerikli haberlere cevap verme, anlatma fırsatı verilmedi. Görmezden gelindi.

Biz her ne şartta olursa olsun doğru bildiğimizi yapmaktan geri kalmayacağız. Mesele bizim açımızdan bu kadar basittir. Saf vatandaş bu masallara kanıp havuz medyasını takip etmeye devam etsin.

Basın Savcılığı’na verilen dilekçeyi incelemek isterseniz aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İndirme linki : https://yadi.sk/i/YFNHDNjs3W3RZu

Yusuf Özbek

ÖZEL BÜRO GRUBU ADMIN