• DUYURU : DEVLETİN TERÖRLE MÜCADELE FAALİYETLERİNDE Kİ HATALAR, AMATÖRLÜKLER, EKSİKLİKLER NELERDİR ??? PKK ESKİ DİYARBAKIR SORUMLUSU ANLATIYOR (YAZI DİZİSİ)
 • Kategori : HAKKIMIZDA

Değerli Yurtseverler,

Bugüne kadar gerek ulusal basın da gerekse yandaş basın da PKK TERÖR ÖRGÜTÜ ile ilgili çok sayıda haber okudunuz. Ancak bu haberlerin tamamı gerekli editoryal kontrolden geçmiş, sakıncalı ve bilinmemesi istenen yerleri sansürlenmiş haberlerdi. Çünkü iktidarın terörle mücadele faaliyetlerinde bugüne kadar çok hata yapıldı. Hemen hatırlayınız ÇÖZÜM SÜRECİ denen saçmalığı. Kürt oylarının güney doğuda etken faktör olması ve iktidarın bu oyları etkilemek ve taraftar seçmen toplamak adına o dönem PKK TERÖR ÖRGÜTÜ’ne verdiği AÇIK destekleri buradan tek tek yazmayalım. Arzu eden o dönem ki gazete manşetlerini ve haberlerini GOOGLE yardımı ile okuyabilir. Ama bazı örnekler verelim yeri gelmişken.

 1. APO’nun adeta bir BARIŞ GÜVERCİNİ yapılması ve AK PARTİLİ kurmayların sıraya girip APO GÜZELLEMELERİ yapmaları,
 2. Çözüm sürecini fırsat bilen örgütün metropollerde silah ve mühimmat stoğu yapmaları, canlı bombaları eğitmeleri, kırsaldan PKK kadrolarına rekor miktarda katılımların sağlanması,
 3. Hendek savaşlarından önce güneydoğu’daki tüm sokakların HDP’li belediyelerin verdikleri dozer ve kepçelerle kazılarak gerilla savaşına hazır hale getirilmeleri,
 4. Tüm evlerin odalarının kırılarak evlerin birbirlerine tünel ile bağlanması ve gerilla savaşına hazır hale getirilmeleri,
 5. Metropollerde ki şehir eşkıyalarının daha organize ve cesurca örgütlenerek silahlanmaları,
 6. Güney doğu’da ve metropollerde fırsat bulan eşkıyaların esnafı haraca bağlamaları, vermeyenlerin öldürülmesi ve dükkanlarının yakılması eylemleri, Sokak savaşları,
 7. O dönem örgütün uyuşturucu ve silah ticaretinin rekor düzeyde artması, buradan gelen para ile örgütün nüfuz alanının genişletilmesi,
 8. Devletin mahkemelerinin, hakimlerinin eşkıyanın ayağına kadar götürülerek sözde yargılamalarının yapılması,
 9. Kürdistan ifadesini kullanmaktan çekinen AK PARTİ’nin o dönem tüm söylemlerinde bu ifadenin serbestçe kullanılması,
 10.  Ve örgütün bir terör örgütü olduğu su götürmez bir gerçek olmasına rağmen o dönem AKP’li politikacıların bu militanları “GİTAR ÇALAN SEMPATİK GENÇLER” modunda lanse etmeleri ve örgüte mavi bocuk dağıtması,


Gibi hemen hatırlayabileceğiniz bariz hatalar yapmışlardı. Ama siz de bilirsiniz burası TÜRKİYE ve burada SİYASETÇİLER hata yapmaz. Daha doğrusu AK PARTİ’li olanlar yapmaz. Onlar sadece halkın menfaati için çalışır. En doğrusunu da onlar bilir. Eğer hatalarını söylerseniz 9 köyden kovarlar. Başınıza gelmedik iş kalmaz.

Biz de yıllardır AK PARTİ’nin terörle mücadeledeki eksikliklerini ve hatalarını yazdık, çizdik, söyledik. Ama ne oldu ? Bir gram düzelme olmadığı halde bir de karşımıza hukuksal sorunlar çıkarıldı. Üstü kapalı tehdit edildik. Ama biz tatlı su milliyetçisi olmadığımız için bu çabamıza devam edeceğiz.

Değerli Yurtseverler,

TERÖRLE MÜCADELE önemli bir iştir. Hata affetmez. Terörle mücadele edenlerin aynı bir DOKTOR hassasiyetinde olması gerekir. Nasıl ki bir Doktor hata yaptığında hastasını kaybederse, terörle mücadele edenlerin yaptığı yanlışlıklar yurdun her yerinden peygamber ocağına koşan Mehmetçiklerimizin Şehadet sayılarının artmasına neden olur. Analar ağlar, ülke ağlar.

İşte şimdi bir yazı dizisi başlatıyoruz ve bu yazı dizsinde AK PARTİ’nin TERÖRLE MÜCADELE adı altında yürüttüğü faaliyetlerin yanlışlarını, doğrularını ve eksikliklerini anlatacağız. Anlatacağız derken ÖZEL BÜRO GRUBU Yöneticileri anlatmayacak. Haa gerekirse biz de anlatırız, tecrübelerimiz buna müsait. ÖZEL BÜRO GRUBU Üst Yönetiminin tamamı terörle mücadelede yıllardır devlet hizmeti verdi. Ancak biz bu tasarrufu PKK TERÖR ÖRGÜTÜ bünyesinde 2009 ile 2013 yılları arasında DİYARBAKIR BÖLGE SORUMLUSU olarak bilfiil faaliyet göstermiş üst düzey eski bir militana bırakıyoruz. Yani Türkiye’nin TERÖRLE MÜCADELE faaliyetlerini devlet çerçevesinden değil tam tersine PKK terör örgütü perspektifinden anlatacağız. 

 1. AK PARTİ terörle mücadelede yeterli mi ?
 2. Hataları yada eksiklikleri nedir ?
 3. Amatörce yaptığı hatalar var mı ? Varsa neler ? (Üst düzey Mit personelinin Kuzey Irak’ta PKK örgütünce enterne edilerek esir edilmeleri ve benzeri olaylar)
 4. Yapılması yada yapılmaması gerekenler nelerdir ?
 5. TC kadroları terörle mücadeleyi başarı ile yürütebilir mi ? Bu yetenekleri var mı ?

Gibi sorulara cevap arayacağız ve devletin güvenlik güçlerinin röntgenini çekeceğiz.

Şunu da unutmadan söyleyelim. Şu anda iktidar olan ve yürütmenin sorumlusu olan parti AK PARTİ olduğu için eleştirimizin odağında da doğal olarak onlar bulunuyor. Ama iktidar da başka bir parti olsaydı ve onların da bu konuda hata ve eksiklikleri olsaydı hiç çekinmeden eleştirilerimizin odağına o partiyi koyardık. Burada şu partinin yada bu partinin bize göre bir önemi yok. Tüm partilere eşit mesafede durduk, durmaya devam edeceğiz. Ayrıca hiçbir partiye karşı bir ön yargımız yada düşmanlığımız da söz konusu değildir. Bizim için aslolan bu ülkenin asli menfaatleridir. Anaların ağlamaması, Mehmetçiğimizin Şehit olmaması için elimizi taşın altına koyup sorumluluk üstlendik.

İşte bu yazı dizisini bu çerçevede okuyunuz. Güvenlik nedeni ile yazarımızın adını açıklamıyoruz. Kendisi yazı dizisi boyunca müstear isim olarak ZEYNEP AY ismini kullanacaktır. Yazıları www.ozelburo.istihbarat.com sitemizden ve aşağıdaki twitter adresinden takip edebilirsiniz. Sizlerin de bu konuda söylemek, eleştirmek yada düzeltilmesini istediğiniz hususlar olursa yarimkalanhayaller06@gmail.com yada ozel-buro@mit.ist adreslerine yazabilirsiniz.

Keyifli paylaşımlar dileriz.

ÖZEL BÜRO GRUBU

03.04.2019


YAZI DİZİSİ İÇİN TAKİP EDECEĞİNİZ TWITTER LİNKİ : https://twitter.com/CSolmasin