• BİLGİ NOTU : SAVCILIK NİHAYET HAREKETE GEÇTİ /// ERGENEKON SANIĞI ERKUT ERSOY PARALEL DEVLET YAPILANMASINI ANLATTI
 • Kategori : HAKKIMIZDA
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü "usulsüz dinleme" soruşturması kapsamında 3 gün önce Trabzon'da gözaltına alınan Düzce Emniyeti Eski İstihbarat Müdürü Osman G. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. sabah saatlerinde Ankara merkezli 20 ilde 45 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 30 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Alınan bilgiye göre, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nda görevli Cumhuriyet savcısının talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde Ankara, İzmir ve Kayseri’nin arasında bulunduğu 20 ilde operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının arasında olduğu 432 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla hakkında gözaltı kararı bulunan ve adreslerinde arama yapılan 45 şüpheliden 30'u yakalandı. Düzce’de detaylı inceleme Osman G.'nin düzc e'de görev yaptığı 3 yıl boyunca yasadışı dinleme faaliyetleri olup olmadığı ile iglili emniyet ve mülkiye müfettişleri geçtiğimiz günlerde Düzce'ye gelerek geniş çaplı inceleme yapmışlardı. 1. Değerli Üyelerimiz Merhaba,
 2. Nihayet AK PARTİ Ergenekon Davası sanıklarının mağduriyetini gidermek için bir SORUŞTURMA KOMİSYONU oluşturdu. Bu komisyon şimdilik ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TEM ŞUBESİ (Terörle Mücadele Şubesi) içinde kuruldu ama ilerleyen zamanlarda diğer illerde eklenecek. Öncelikle Yargıtay’ın son savunmalardan sonra nihai bir karar alması bekleniyor ve umuyoruz bu karar da bozma şeklinde çıkacak. Ondan sonra da tazminat davaları konusu gündeme gelecek. Tabi eğer yine ileride AK PARTİ tekrar Fetullahçılar tarafından kandırılıp PDY – AK PARTİ işbirliği olmaz ise. Ankara’nın bol siyasi rüzgarlı havasında her şey mümkün.
 3. Değerli üyeler, nihayet diyoruz çünkü şu ana kadar Ergenekon davası ve sanıklarının mağduriyeti için hiçbir girişim yapılmamıştı. Ama AKP hükümeti Emniyet içinde özel bir soruşturma bürosu kurarak sanıkların PDY yapılanmasından gördükleri mağduriyeti dinlemeye başladı. Bu büronun başında yetkili olarak Ahmet (Soyadını şimdilik paylaşmayacağız) Başkomiser görev yapıyor. Ahmet Başkomiser geçen ay grup sözcümüz Erkut Ersoy’u arayarak PDY YAPILANMASI’ndan gördüğü mağduriyeti anlatmasını istedi. Erkut bey de tüm gerçekleri yazılı olarak kendisine iletti.
 4. Akabinde FETÖ ÖRGÜTÜ davasına bakan Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük beye de ayrıntılı olarak iletti.
 5. Erkut beyin PDY YAPILANMASI ve mağduriyeti hakkında Savcı Tekin Küçük’e anlattıkları incelemeniz için İSTİHBARİ DOSYALAR bölümünde dikkatinize sunulmuştur. Yine ayrıca Erkut beyin Ergenekon Mahkemesi’ne (13. AĞIR CEZA MAHKEMESİ) 27.08.2010 tarihinde PDY hakkında verdiği ifade de aynı bölümde bulunuyor.
 6. Lütfen sabırla okuyun ve yurtsever bir istihbaratçının PDY tarafından nasıl pasifize edildiğine, nasıl bir komploya kurban edildiğine sizler de şahit olun.
 7. Bu süreçte bir gelişme daha yaşandı.
 8. Erkut beye komplo kuran Düzce Emniyet İstihbarat Şubesinin eski müdürü Trabzon’da tutuklandı. Umuyoruz Fetullahçı yapılanma ve en önemlisi Erkut beye kurulan komplo hakkında ayrıntılı bilgiler gün yüzüne çıkacaktır. Meşhur bir söz var herkes bilir. BİR KİŞİNİN BİLDİĞİ SIR, İKİ KİŞİNİN BİLDİĞİ MEDYADIR diye. Biz de işte o sırlar hakkında bir şeyler öğrenebileceğiz galiba çok yakında.
 9. İstihbarat müdürü Trabzon'da tutuklandı.

 10. İyi günler dileriz,
 11. Savaş Kırçovalı
 12. ÖZEL BÜRO ADMİN