• BİLGİ NOTU : CUMHURBAŞKANI KORUMA POLİSİNİ TUTUKLAYAN YETKİLİLER ÖZEL BÜRO GRUBUNU'DA "YETKİSİZ İHBAR GÖNDERMEK"LE İTHAM ETTİLER /// İŞTE BUYRUN !!!!
  • Kategori : HAKKIMIZDA

Savcıyı ifşa ettiği iddiasıyla tutuklanan gazi polis tahliye oldu

Kaynak : https://www.mynet.com/savciyi-ifsa-ettigi-iddiasiyla-tutuklanan-gazi-polis-tahliye-oldu-110105073134

Bursa’da, Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Soruşturma Bürosu tarafından kendisine gönderilen çağrı kağıdını sosyal medya hesabından paylaştıktan sonra, ’terörle mücadele edenleri ifşa etmek’ ve ’hakaret’ iddialarıyla gözaltına alınarak tutuklanan gazi polis memuru Mehmet Emin Koç, çıktığı ilk mahkemede tahliye edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde korumalığını yaparken geçirdiği trafik kazasında ölümden dönen, ’Devlet Övünç Madalyası’ sahibi gazi polis memuru Mehmet Emin Koç, Bursa Adliyesi’nde görev yaptığı dönemde FETÖ/PDY’ye yönelik mücadelede gördüğü eksiklik, çarpıklık ve yanlışlıkları Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) bildirdi.

Bursa’da, Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Soruşturma Bürosu tarafından kendisine gönderilen çağrı kağıdını sosyal medya hesabından paylaştıktan sonra, ’terörle mücadele edenleri ifşa etmek’ ve ’hakaret’ iddialarıyla gözaltına alınarak tutuklanan gazi polis memuru Mehmet Emin Koç, çıktığı ilk mahkemede tahliye edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde korumalığını yaparken geçirdiği trafik kazasında ölümden dönen, ’Devlet Övünç Madalyası’ sahibi gazi polis memuru Mehmet Emin Koç, Bursa Adliyesi’nde görev yaptığı dönemde FETÖ/PDY’ye yönelik mücadelede gördüğü eksiklik, çarpıklık ve yanlışlıkları Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ve Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) bildirdi. İddiaya göre, Koç bu konuda yaptığı başvuruları sosyal medyada da paylaştı. Bunun üzerine Mehmet Emin Koç’a Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Soruşturma Bürosu’ndan şüpheli olarak ifadesine başvurulmak üzere çağrı kağıdı gönderildi.

2 çocuk babası Koç, adına gönderilen şüpheli için çağrı kağıdını sosyal medya hesabında paylaştı. Sosyal medyadaki paylaşımda çağrı kağıdında cumhuriyet savcısının adının da görünmesi nedeniyle, ’terörle mücadele edenleri ifşa etmek’ suçlamasıyla Mehmet Emin Koç hakkında soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan Koç, savcı tarafından sevk edildiği Bursa Nöbetçi 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’nde Terörle Mücadele Yasası 6’ncı Maddesi’ne göre ’terörle mücadele edenleri ifşa etmek’ ve ’hakaret’ suçlarından tutuklandı.

Bursa 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim önüne çıkan ve hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istenen 25 yıllık gazi polis memuru Mehmet Emin Koç, savunmasında, suçlamasına dayanak olan paylaşımını terör şüphelisi olarak hakkında başlatılan soruşturma nedeniyle duyduğu şaşkınlığa bağlı olarak paylaştığını, kimseye hakaret ya da hedef göstermek gibi bir kastının olmadığını söyleyerek tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti, yaklaşık üç aydır tutuklu bulunan Mehmet Emin Koç’u, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

ÖZEL BÜRO NOTU : GAZİ POLİSİMİZE ÖZEL BÜRO GRUBU EKİBİ OLARAK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN DİYOR, SAYGILARIMIZI SUNUYORUZ. POLİS KARDEŞİMİZ İÇİN KÖTÜ BİR DURUM AMA NEYSE Kİ SONU İYİ BİTMİŞ. BU POLİS KARDEŞİMİZİN BAŞINA GELENLERİN TIPKISI BİZLERİN DE BAŞINA GELDİ. ÇÜNKÜ BU ÜLKEDE DEVLETİN YADA DEVLETİ YÖNETEN PARTİNİN HATALARINI, ZAAFLARINI YADA KUSURLARINI ELEŞTİRMEK DİREKT OLARAK TUTUKLANMA SEBEBİDİR.

DAHA ÖNCELERİ BAŞKASI SÖYLESE ABARTI DER GEÇERDİK. AMA DOĞRU. DEVLETİ, RESMİ KURUMLARI ÖVEBİLİRSİNİZ, HER TÜRLÜ YIKAMA YAĞLAMA YAPABİLİRSİNİZ AMA ELEŞTİREMEZSİNİZ. ÇÜNKÜ HER ZAMAN VE DAİMA DOĞRULARI ONLAR BİLİR.

VATANDAŞLAR HİÇ BİR ŞEYDEN ANLAMAZ. BU MANTIĞI GÜDEN BİR DEVLETİN BAŞARI ŞANSI TESADÜFLERE BAĞLIDIR. ŞİMDİ NEDEN BUNLARI YAZDIK ONU KISACA ANLATALIM. 2001 YILINDAN BU YANA İNTERNETİN YAYGINLAŞMASI İLE ÖZEL BÜRO GRUBU ÜZERİNDEN VATANDAŞLARIMIZA ONLARCA DEĞİŞİK KONUDA YÜZBİNLERCE PAYLAŞIM YAPTIK. WEB SİTEMİZDEN VE BLOGLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. ÇÜNKÜ MİSYONUMUZ “BİLGİLİ TOPLUM, GÜÇLÜ TÜRKİYE”DİR.

BİZ DE MİSYONUMUZA UYGUN OLARAK ÜYE YURTSEVERLERE HİÇ BİR ABONELİK BEDELİ ÖDETMEDEN BİLGİ SERVİSİ YAPIYORUZ. YURTSEVER OLUŞUMUZ GEREĞİ AYNI ZAMANDA WEB SİTEMİZDE BULUNAN “İHBAR HATTI”MIZA GELEN ONLARCA KATALOG SUÇ İLE İLGİLİ İHBARLARI DA VİRGÜLÜNE, NOKTASINA DOKUNMADAN “İDDİA” BAŞLIĞI İLE RESMİ KURUMLARIMIZA İLETİYORUZ. HERHANGİ BİR KİŞİSEL YORUM KATMIYORUZ, YÖNLENDİRME YAPMIYORUZ, İFTİRA VE MESNETSİZ İDDİALAR DA BULUNMUYORUZ.

GÖNDERDİĞİMİZ TÜM BİLGİ-İHBAR NOTLARINI “GEREKLİ GÖRMENİZ HALİNDE BU İDDİAYI AYRINTILI OLARAK ARAŞTIRMANIZ İÇİN TARAFINIZA ARZ EDERİZ” ŞEKLİNDE İLETTİK. DAHA DOĞRUSU 15.03.2019 TARİHİNE KADAR İLETİYORDUK. ÇÜNKÜ SON GÖNDERDİĞİMİZ İHBARDA PKK DİYARBAKIR BÖLGE SORUMLUSUNUN ÖNEMLİ İFŞAATLARI VARDI VE BU İFŞAATLARA GÖRE TERÖRLE MÜCADELEDE RESMİ GÜVENLİK VE İSTİHBARAT KURUMLARIMIZIN CİDDİ HATALARI VE KUSURLARI VARDI.

BUNU BİZ İDDİA ETMEDİK. BU İDDİA PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİNDE 2009-2013 YILLARI ARASINDA ÜST DÜZEY GÖREV YAPMIŞ ESKİ BİR ÜST DÜZEY MİLİTANA AİT. VE BİZLER DE YURTSEVERLİĞİMİZ GEREĞİ BU DURUMU, KURUMLARIMIZIN VARSA BİR HATA VE KUSURU ÖNLEM ALIRLAR DÜŞÜNCESİYLE 13 BÖLÜM HALİNDE KURUM YETKİLİLERİMİZE İLETTİK. BURADA DEVLETİN ÖNCELİKLİ MENFAATİ DIŞINDA BİZİM HİÇ BİR MENFAATİMİZ YADA KAYBIMIZ YOKTU.

BİZ PARALI MUHBİRLER DEĞİLİZ. BUGÜNE KADAR VERDİĞİMİZ BİLGİLER SONUNDA DEVLETTEN TEK KURUŞ İSTEMEDİK VE ALMADIK. ANCAK BİZİM BU KONUDA KURUM YETKİLİLERİNE GÖNDERDİĞİMİZ HATA VE KUSUR İÇERİKLİ YAZILARIMIZ BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ. O GÜNE KADAR YANİ 2001 YILINDAN BU YANA 2,011 ADET İHBAR GÖNDEREN ÖZEL BÜRO GRUBU BİRDEN YETKİSİZLİKLE, KİŞİSEL VERİLERİ ARŞİVLEMEKLE VE HUKUKSUZLUKLA İTHAM EDİLDİ.

HALBUKİ HİÇ BİR ZAMAN HERHANGİ BİR İHBARCIMIZIN KİŞİSEL BİR VERİSİNİ ARŞİVLEMEDİĞİMİZ GİBİ BU DESTEĞİ SUNARKEN RESMİ BİR ÜNVANIMIZ GEREKTİĞİNİ DE DÜŞÜNMEDİK AÇIKÇASI. MUSTAFA KEMAL’İN YURTSEVER ASKERLERİ OLMAMIZIN YETERLİ OLACAĞINI ÖNGÖRMÜŞTÜK ANCAK YETKİLİLER BİZİMLE AYNI KANIDA DEĞİLMİŞ.

BU ÜLKEDE DEMEK Kİ YURTSEVER KABUL EDİLMEK İÇİN İKTİDAR PARTİSİNE YAKIN DURMAK GEREKİYORMUŞ. BUNU BİLMİYORDUK AMA ÖĞRENMİŞ OLDUK. DEĞERLİ YURTSEVERLER DURUM AYNEN BUDUR.

ŞU AN İÇİN İHBAR HATTIMIZ 15.03.2019 İTİBARİYLE KAPALI VE İLERİDE BİZİM DESTEĞİMİZE İHTİYAÇ DUYAN BİR PARTİ İKTİDARA GELİR VE BİZİ DE YURTSEVER KABUL EDERSE O ZAMAN DEVLET HİZMETİMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ. BU DURUM NEDENİYLE DEVLETE OLAN SAYGI VE SEVGİMİZDEN BİR EKSİLME OLMADI HALİYLE. DEVLETİMİZE DE KÜSMEDİK, ÇÜNKÜ DEVLETE KÜSLÜK OLMAZ. SADECE KURUMLARIMIZIN İÇİNDE BULUNDUĞU DRAMATİK DURUMA ÜZÜLÜYORUZ. UMUYORUZ DÜZELME OLUR. OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.