SON DAKİKA

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

HACKER DOSYASI : Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın web sitesini hackleyen Türk hackerlar, siteye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videosunu koydu

HACKER DOSYASI : Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın web sitesini hackleyen Türk hackerlar, siteye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videosunu koydu
Bu haber 20 Ekim 2021 - 16:07 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın web sitesini hackleyen Türk hackerlar, siteye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videosunu koydu
RootAyyıldız adlı hacker grubu, eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın web sitesini hackledi. Siteye, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından bir kesit ve Kur’an’dan ayetler konuldu.
Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın web sitesi hackendi. Siteyi hackleyen Türk hacker grubu RootAyyıldız, İngilizce ve Türkçe olarak, Kur’an’ın Haşr suresinden “Allah’ı unutan, bu yüzden Allah’ın da onlara kendilerini unutturduğu kimseler gibi olmayın. İşte onlar gerçekten yoldan çıkmışlardır” ayetini paylaştı.
Ayrıca siteye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının yer aldığı bir video da yüklendi. Videoda, Erdoğan’ın “La galibe illallah! Allah’tan başka zafer sahibi yoktur” sözleri yer alıyor.
Geçen yıl da Biden’ın web sitesini hacklemişlerdi
RootAyyıldız adlı Türk hacker grubu, ABD Başkanı Joe Biden’ın seçim kampanyasının yürütüldüğü web sitesini de geçen yıl kasım ayında hacklemişti. ABD istihbarat teşkilatları, Mart 2021’de yayımlanan raporlarında bu olayı, ABD seçimlerini etkilemeye yönelik başarısız bir giriş olarak nitelendirmişti.
Kaynak: CNN
Derleyen: Ayhan Eren

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER