• KÜRESEL FİNANS ÖRGÜTLERİ DOSYASI : Dünyanın kontrolünü elinde tutan 4 AİLE VE İlluminati
  • Yayın Tarihi : 7 Aralık 2018 Cuma
  • Kategori : GEORGE SOROS & KÜRESEL FİNANS ÖRGÜTLERİ


Bu ailelerin hemen hepsi gözlerden uzakta yaşasa da, hepsi dünyayı yönetebilecek kadar güçlü ve zengin. işte dünyanın en güçlü ve bir o kadar da gizemli aileleri... (Kadijah Whomanity - Onedio)


Rockefeller Ailesi

Rockefeller'ların elinde tuttuğu servet hakkında birçok söylenti dolaşıyor fakat net bir bilgi kimsede yok! Bir rivayete göre ailenin malvarlığı 1 ile 3 trilyon dolar nakit olarak tutuluyor. Ünlenmelerine sebep olan kişi ise John Rockefeller'di. John Rockefeller sayesinde 19. yüzyılın sonlarında, aile ABD'deki tüm petrol sektörünün %90'ını kontrol ediyordu. ABD'nin neredeyse tüm modern petrol şirketleri Rockefeller'lar ile başlamış oldu. Her iki dünya savaşı da sadece Rockefeller ailesinin daha da zenginleşmesine sebep oldu. Alman tarafına ve müttefiklerine yardım ettiler. Günümüzde ise, bankalar ve petrolün yanı sıra, Rockefeller ailesi hayır etkinlikleri yapıyor ve cryptocurrency'lerden para kazanıyor. Komplo teorisyenleri, Rockefeller ailesinin üyelerinin gizli bir dünya hükümetinin başında olduğuna ve “Altın milyar” inancını izlediğine inanmaktadırlar.


Morgan Ailesi

Birçok politik teoriye göre, Morgan ailesi ABD'nin politik seyrini belirliyor ve dünyadaki bütün bankaları kontrolü altında tutuyor.

Morgan soyundan tanınan ilk kişi John Pierpont Morgan ABD'deki ilk finans imparatorluğunu başlattı. İç Savaş sırasında silah sattı ve hatta bunun için neredeyse yargılanıyordu. Bunun üzerine 1907'de banka sisteminin çöküşünü durdurdu.

Günümüzde, Morgan ailesi hala bankacılık alanında en sözü geçen ailelerden biridir. Sadece ABD'de değil, Avrupa'da da şubeleri bulunmaktadır. Ailenin bazı üyeleri ise bir dönem General Motors ve General Electric şirketlerini kontrol altına almıştı.


Suud Hanedanlığı

Suud Hanedanı, 1932'den beri Suudi Arabistan'ı yöneten kraliyet ailesidir. Ailenin başı Kral Salman bin Abdülaziz El Suud ve bu hanedandaki aile bireylerinin sayısı yaklaşık 25.000'dir.

Ailenin lideri mutlak siyasi gücü elinde tutar ve aile üyeleri önemli resmi, hükümet mensubu ve askeri pozisyonlarda görev yapmaktadır. Suud Hanedanı'nın her bir aile bireyi, ülke içinde istedikleri işe sahip olabilirler. Aile aynı zamanda küresel petrol rezervlerinin yaklaşık %20'sini kontrol etmektedir.


Rothschild Ailesi

Rothschild ailesi Napolyon zamanında bile dünyanın en zengin ailelerinden biriydi. Bu güçlü aile Mayer Amschel Rothschild tarafından kuruldu. Almanya'da büyük bir bankacılık işi kurdu ve kendi finans imparatorluğunu ilan ettiği. Amschel ölümünde, mirasçılarına imparatorluğun nasıl kontrol edilmesi gerektiği konusundaki görüşlerini ve Rothschild'in 200 yılı aşkın süredir bu kurallara nasıl uyduğunu anlatan bir miras bıraktı.

Aile hakkında birçok farklı teori ve söylenti var. Kimileri dünyadaki bütün parayı ve tüm finansal kurumları kontrol ettiklerini söylüyor. Bunun yanında, Rothschilds ailesinin savaşların çoğunu desteklediği ve teşvik ettiği de genel inanışlar arasında yer alıyor.

Rothschild'ın serveti ise bir tahmine göre 2 trilyon dolar. Yatırım, finans, bankacılık, şarap bağcılığı, petrol ve doğalgaz işlerinden para kazanıyorlar.