İç kavga gizlenemiyor FETÖ’deki çözülme büyüyor
FETÖ’nün merkezindeki iç kavga gizlenemezken, örgütteki çözülme ile ilgili tartışma sosyal medyaya taşındı.
FETÖ’nün üst yönetiminde yaşanan bölünme her geçen gün büyüyor. Örgütteki bölünmeyi önleme girişimlerinin de sonuçsuz kaldığı öğrenildi. Örgütteki grupların Fetullah Gülen sonrasına hazırlık yaptıklarını kaydeden kaynaklar, “15 Temmuz darbe girişiminin fiyasko ile sonuçlanması, örgütün emniyet, yargı ve TSK başta olmak üzere Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde güç kaybetmesi örgütün lideri Fetullah Gülen’in sağlık durumunu da iyice bozdu. Gülen’in içinde bulunduğu durum örgütü yönetmeye müsait değil. Amerika’da örgütü yöneten istihbarat örgütü de bunun farkında. En az 5 parçaya bölünen örgüt Fetullah Gülen sonrasında örgüte hakim olmak için mücadele ediyor” dediler.
ABD’YE YARANMA YARIŞI
FETÖ içindeki grupların örgütün paralarına el koymak için mücadele ettiklerini, bu çerçevede yaşanan kavganın çok ileri boyutlara geldiğini vurgulayan kaynaklar, örgütteki bölünme sonrası ortaya çıkan durumla ilgili şu bilgileri verdiler: “Pensilvanya’da kavga büyük. Gruplar Fetullah Gülen sonrası, hatta Gülen daha ölmeden örgütte hakim olmak için kıran kırana bir mücadele yürütüyor. Gruplar örgütü ele geçirmek için ABD’den destek alma çabasında. ABD istihbaratına yaranma yarışı içindeler. ‘Sizinle en iyi biz çalışırız, size en iyi hizmeti biz veririz’ diye kulis yapıyorlar. İşi iyice abartanlar bile var. ABD istihbarat örgütünün gruplar üzerinde çalıştığı, kendilerine en uygun grubu FETÖ merkezine yerleştireceği anlaşılıyor.”
KAVGA SOSYAL MEDYADA
FETÖ içindeki kavga sosyal medyada da açıkça tartışılmaya başlandı. FETÖ’cü Emre Uslu FETÖ’de “abiler” kavgası olduğunu kaydederek, “Cemaati abileri sattı. Başka hiçbir gruptan Gülen cemaatinin hiyerarşik yapısında yer alan ‘abileri’ kadar çok koffik çıkmadı” ifadesini kullandı. Uslu’nun sosyal medya paylaşımlarından bazıları şöyle:
“Demek ki vaaz izleyip sahte gözyaşı dökmekle olmuyormuş bu işler. Dahası halen bu ‘abilik’ sistemiyle yok almaya çalışıyorlar. Hiç bir yere gidemezsiniz”
“‘Abilerin bir bildiği vardı’ ya işte bilmeleri gereken şey buydu. Şimdi ‘nerden bilebilirler’ diye ellerini yıkayıp çıkamazlar. Beraber çalıştıkları kişilerdi. Çoğu itirafçının nasıl karaktersiz olduğu biliniyorsa niye insanlara ‘dava adamı’ hikayesi anlatıyorlar?”
“Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde Murat Kola isimli cCemaat sorumlusu hapiste ‘karısını özlediği için’ 500 kişinin ismini verip ailelerini perişan etmiş. Ey cemaatin karar vericileri ‘Abileri bir bildiği vardır’ diye size sonsuz itimat eden tabana söyleyecek bir sözünüz yok mu?”