• SİYASİ CİNAYETLER DOSYASI : 1993'den beri Madımak !...
  • Yayın Tarihi : 6 Temmuz 2019 Cumartesi
  • Kategori : FAİLİ MEÇHULLER & SİYASİ CİNAYETLER & SİYASİ SUİKASTLER

1993'den beri Madımak !...

1993'den bu yana 9 Cumhurbaşkanı, 9 Başbakan değişmiş ama Madımak'ı hala örtbas etmeye çalışıyorlar.  Bu da Türkiye Cumhuriyeti'nin düşüşüne azim ve istikrar ile devam edilmekte olunduğunun somut bir göstergesidir!...

Sivas Davasında, Adalet Bakanlığı'ndan büyük skandal!...

Mahkemenin iki sanık hakkında yeniden iade talebinde bulunulması isteğinin Adalet Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce reddedildiği ve Bakanlığa bağlı bu birimin idari birim yetkisini aşarak “zamanaşımını değerlendirin, bu kişiler hakkında davayı düşürün” uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.

Sivas Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993’te 35 kişinin vahşice yakılarak katledilmesine ilişkin davanın görülmesine 26 Mayıs Cuma günü Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Davaya, Madımak’ta katledilen aydınların yakınları ile avukatları katıldı.

Önceki duruşmada mahkemenin iki sanık hakkında yeniden iade talebinde bulunulması isteğinin Adalet Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce reddedildiği ve Bakanlığa bağlı bu birimin idari birim yetkisini aşarak “zamanaşımını değerlendirin, bu kişiler hakkında davayı düşürün” uyarısında bulunduğu ortaya çıktı.,


4 CUMHURBAŞKANI, 9 BAŞBAKAN DEĞİŞTİ

Sivas’ta katledilen şair Metin Altıok’un kızı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, mahkeme çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada Sivas Katliamından bu yana geçen 24 yıldan bu yana 4 Cumhurbaşkanı, 9 Başbakanın değiştiğini ifade etti. Sivas Davası’nın nasıl zaman aşımına uğratıldıysa aynı şekilde Sivas Katliamı ile ilgili Meclis çatısı altında sorulan soruların ve verilen önergelerin de zamanaşımına uğratıldığını söyledi. 

"KATİLLERİ SAVUNANLARA MAKAM DAĞITAN ANLAYIŞIN KATİLLERİ KORUMASINA ŞAŞIRMIYORUZ"

Altıok, Madımak’ta. yaşanan katliamın sıradan bir cinayet olmadığını, insanlığa karşı işlenen bir suç olduğunu ve insanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımının olamayacağını belirtti. Adalet Bakanlığı’na bağlı bir kurumun sanık iki kişi hakkında mahkemeye talimat verir gibi zamanaşımı kararı verin uyarısında bulunmasını da sert bir dille eleştiren Altıok “Sivas katillerini savunduğu için onlara makam dağıtan bir anlayışın bahsi geçen iki katili de korumasına şaşırmıyoruz.” Dedi.