• ERMENİ SORUNU DOSYASI : ERMENİ BELGELERİYLE 1915 Belgeseli /// LÜTFEN PAYLAŞIN !!!
  • Yayın Tarihi : 22 Nisan 2017 Cumartesi
  • Kategori : ERMENİ SORUNU


Değerli dostlar,

ARTIK DÜNYANIN HANGİ KITASINDA OLURSANIZ OLUN ERMENİ BELGELERİYLE 1915 BELGESELİMİZİ İZLEYEBİLİR, İZLETEBİLİRSİNİZ.

Ermeni Belgeleriyle 1915 belgeselimiz, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ABD’de bir çok şehirde gösterildi. Çoğunlukla üniversitelerde yapılan gösterimlerde, Ermeni tezlerinden etkilenen ancak Türkleri de dinlemek isteyen yabancıların katılımı dikkat çekici. Az sayıda olsa da Ermeniler de katılıyor, söz alıp soru soruyorlar. Bu Ermeniler, ABD’de doğup büyümüş ve tarihi, baba veya dedelerinden duyduklarıyla yorumlayan kişiler. Duyduklarının doğruluğundan emin değiller ve bizim anlatacaklarımıza kulak kabartıyorlar. Dayton’daki gösterime Ross Taşyan adında 73 yaşında Malatya kökenli bir Ermeni katıldı. Halep’e götürülen babasının hikayesini anlattı. Belgeseldeki belgelerden ve anlatıcılardan oldukça etkilendi. Söz aldı ve içten bir konuşma yaptı.

49/51 Film olarak, soykırım yalanlarına karşı üçüncü çalışmamız yolda. 1915’İN TANIKLARI…

Prof. Dr. Heath W. Lowry ve Prof. Dr. Justin Mc Carthy’in, Ermeni olaylarını yaşayan kişilerle 1987 yılında yaptığı kamera çekimleri ile hazırlanıyor. İlk fragmanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

1915’İN TANIKLARI FRAGMAN :

Gittiğimiz her yerde ve siz değerli dostlarımızdan, belgeselin özel gösterimler ve DVD dışında ulaşılma sorunu gündeme geliyordu. Bu konuda bir adım attık ve belgeselin İngilizce halini vimeo sayfamıza yükledik. Artık dünyanın neresinde olursanız olur, aşağıdaki linkten belgeseli izleyebilir, izletebilirsiniz. Bu izlemelerden elde edilen gelirle, 1915’İN TANIKLARI belgeselini hazırlayacağız.

ERMENİ BELGELERİYLE 1915 İZLEME LİNKİ : https://vimeo.com/ondemand/ermenibelgeleriyle1915

Selam ve saygılarımla,

SERKAN KOÇ