• FİNANS DOSYASI /// Aziz ÜSTEL : HALKBANK CİNAYETİ (BÖLÜM 1) TC'ye ekonomik suikast !
  • Yayın Tarihi : 8 Aralık 2019 Pazar
  • Kategori : EKONOMİ (EVSEL - MİLLİ) & FİNANS & TİCARET & DIŞ TİCARET & KRİPTO PARA (BITCOIN) & ÖZELLEŞTİRME

Aziz ÜSTEL : HALKBANK CİNAYETİ (BÖLÜM 1) TC'ye ekonomik suikast !

E-POSTA : austel@stargazete.com

Türkiye'de 17 Aralık 2013 tarihinde yer yerinden oynadı! Sabahın erken saatlerinde polis, savcılık emriyle Halkbank Genel Müdürünügöz altına aldı. Bunu aklımızda tutalım ve ABD Kongresine göz atıp zamanı geri  saralım:

ABD Kongresinde 11 Nisan 2013 tarihinde, 46  Yahudi kökenli üye Türkiye'de kurulu Halkbank'a yaptırım  uygulanması isteğiyle bir önerge sundular. Peki derdi neydi bunların Halkbankasıyla?

Her şeyden önce, bankanın son yıllarda başarılı olması birilerini çok rahatsız etmişti. Bankanın uluslararası işlemlerini birer birer incelemeye başladılar. Özellikle İran, Kuzey Irak, Hindistan ve Sırbistan'la ilişkiler mercek altına alınmıştı; aslında Halkbank'ın kurduğu bütün ilişkiler "sakıncalı" olarak nitelendiriliyordu.

Küresel finans uzmanları Halkbank'ın çok yakın bir gelecekte dünyanın en güçlübankalarından biri olacağını söylerken uyarıda bulunuyorlardı aslında! Kuzey Irak'ın petrol gelirlerini toplayan, üçüncü ülklerin İran'la petrol ticaretine aracılık yapan,altın ihracatında baş rolüoynayan Halkbank,haddini hepten aşmıştı!

Milyarlarca dolar değerindeki işlemleri TL üzerinden yapan bu banka, Türkiye'nin daha az dövize ihtiyaçduymasına, dolayısıyla da Batı'ya daha az bağımlı olmasına neden oluyordu. Böylece TL ,diğer para birimlerine karşı değer kazanıyordu.  Bu kadarla kalsa gene iyi.Rusya'yla 2011 yılında yapılan bir anlaşma sonucu 34 milyar dolarlık bir indirim sağlayan Türkiye, Kuzey Irak'la anlaşmalar doğrultusunda Irak gazını yarı yarıya ucuza mal edecekti.Sonuçta ucuz elektrik kullanma imkanına sahip olacak Türk sanayinin rekabet gücütavan yapacaktı.

İşte 17 Aralık Halkbank operasyonunun gerçek nedenleri bunlardır. "Kemal Derviş Türü" modelin yeniden kurulması için  Batı var gücüyle çalışmıştı. Toplum mühendisleri milletimizi psikolojik baskı"  altında tutmak isterken, ABD petrol satışınden elde edilen gelirin bir Amerikan bankası üzerinden paylaştırılması konusunda diretiyordu.  Bu da 17 Aralık'ta Halkbank'a tezgahlanan pis oyunun nedenlerinden biriydi. Buyrun size küresel güçlerin sıkça uyguladığı ekonomik suikastlere çarpıcı bir örnek!

AZİZ ÜSTEL : HALBANKASI'NI YOKETMEK (BÖLÜM 2) Ekonomik suikastler

Küresel güçler,hedef ülkelerde sıkça Halkbank nedeniyle Türkiye'ye olduğunca, ekonomik suikastler düzenlerler:

1.İran 1953: Demoklratik yollarla iktidara gelen Muhammed Musaddık, yabancı petrol şirketlerinin kullanım denetiminde olan petrol gelirlerinin İran halkı yararına dağıtılmasını  isteyince Washington'da düğmeye basıldı. Askeri darbeyi göze alamayan petrol baronları, CIA yöneticilerinden Kermit Roosevelt'e bir kaç milyon dolar vererek İran'da ayaklanma çıkarmasını istedi. Sonuçta Musaddık devrildi petrolle ilgili bütün değişiklikler iptal edilerek eski düzen yeniden kuruldu. Musaddık'da öldürüldü.

2.Panama 1981:Bu dönemde Panama Başkanı olan Omar Torrijos, Panama Kanalının mülkiyetinin ülkesine geçmesini sağlayınca öldürüldü! Ekonomik tetikçilerin önerilerini geri çevirince bir uçak kazasında (?) hayatını kaybetti.

(3) Ekonomik tetikçilerin Saddam Hüseyin'e karşı tezgahladıkları müdahelenin ilk aşaması başarısız oldu. Suikastler de tutmayınca,askeri müdaheleye baş vuruldu.

Bu örnekler Halkbank  operasyonunun nedenini anlamamızı sağlıyor. Adamlar, petrol satışlarından elde edilen gelirler,sahipleri Yahudi olan bankalar üzerinden dolaştırılıp öyle paylaştırılsın istiyorlardı. Ne var ki, Halkbank böyle yapmadı...

Halkbank operasyonunu yürüten, gizlice Türkiye'ye gelip bankayı ayağını denk atması konusunda uyaran ABD Hazine Müsteşarı David Cohen kimdir?

Kara para, beyaz para konularında pek başarılıydı Cohen. Para ve terörün üçüncü ayağı bu Cohen'dir. HSBC'nin kara para aklama davasında tanıklık yaptı ve HSBC 1.2 milyar dolarlık cezayla kurtuldu. Cohen'in tanıklığı olmasa HSBC kapılarını kapatmak zorunda kalabilirdi.

Cohen kimin bankasında işe başlamış; kimin yanında bu fırıldakları öğrenmişti dersiniz?

Rothschid ailesinin yanında tabii ki!

Bu aile, Osmanlı'dan bu yana başımızın belasıdır!

Ortadoğu bunların olmazsa olmazıdır.

Kraliçe Elizabeth'in kocası bile bunların akrabasıydı.

Şimdi; Ortadoğu ve Afrika'nın dikişleri patladıkça,Türkiye güçlendikçe, bu kaltabanlar bizim üzerimize daha fazla geleceklerdir. Hele de Arap halkları ellerinde Erdoğan'ın resimleriyle meydanları doldurunca bunlar iyice çıldırıyor ;Ortadoğu'nun gariban halkları yeni bir kurtarıcı buldu diye! Hatta özel ve gzli  yazışmalarında Tayyip Beyden Nasır(2) diye söz etmekteler.Barış Pınarı Harekat, analaşılan bunları pek rahatsız etti pek!!