• EĞİTİM DOSYASI : DÜNYANIN EN ZENGİN 17. ÜLKESİ OLAN HOLLANDA BİLE ATA'NIN DEĞERİNİ BİLİRKEN BİZ YOK SAYMAYA DEVAM EDİYORUZ !!!!!
  • Yayın Tarihi : 26 Temmuz 2019 Cuma
  • Kategori : EĞİTİM & ÜNİVERSİTELER & AKADEMİK


ÖZEL BÜRO NOTU : HOLLANDA’NIN KURUCUSU WILLIAM 1, PRINCE OF ORANGE’IN YANINDA “ATATÜRK’ÜN HAYATI VE FELSEFESİ” HOLLANDA İLKOKULLARINDA DERS OLARAK OKUTULACAK AMA BİZİM DERS MÜFREDATIMIZDAN ÇIKARTILDI. AŞAĞIDA HABERİNİ OKUYUNUZ. ELİN GAVURU DEDİKLERİMİZ BİLE ATATÜRK’ÜN ÖNEMİNİ VE DEĞERİNİ KAVRAYIP ÇOCUKLARINA ÖĞRETİRKEN, ATA’NIN ÖZ ÇOCUKLARINA BU MÜFREDAT YASAKLANIYOR. ONDAN SONRA DİYORUZ Kİ ALMANYA BİZDEN ZENGİN, FRANSA ŞÖYLE HOLLANDA BÖYLE DİYE. ONLARIN REFAHINI ANLATIP KENDİ HALİMİZE DERT YANIYORUZ. BATI BOŞUNA MEDENİYETİN YUVASI OLMADI. BİLİMSEL DEĞERLERİ, AKLI VE MANTIĞI İNSAN HAYATINA SOKTUĞU İÇİN OLDU. BİZ İSE CİNLER, PERİLER, TARİKATLER, TEKKE VE ZAVİYELER, CEMAATLER ÜLKESİ OLDUK. O YÜZDEN HER ÜLKE HAKETTİĞİ ŞEKİLDE YAŞAR. BU HALE GELMEMİZDE SİYASİ PARTİLERİN SUÇU VARSA, ONLARI İKTİDAR YAPAN VATANDAŞIN İKİ KAT SUÇU VAR. HİÇ KİMSE BOŞUNA DERT YANMASIN KARDEŞİM. BUNLAR BİZE MÜSTEHAKTIR.

Atatürk ders kitaplarından çıkarıldı, yerine bunu koydular !

AKP’nin her yıl değiştirdiği müfredattan ders kitapları da nasibini aldı. 5.sınıf ders kitaplarından “Atatürkçülük” çıkartıldı, yerine “Türkler az yer” gibi ifadelerin yer aldığı tartışmaları içerikler eklendi.

AKP’nin “Milli Eğitim” ile ilgili gerçekleştirdiği yıllık yap-boz uygulamaları devam ediyor. Neredeyse her yıl alt-üst edilen müfredatlar dolasıyla ders kitapları da yeniden basılıyor.

Gazete HaberTürk’ten Fatmanur Boylu’nun haberi şöyle:

ATATÜRKÇÜLÜK ÇIKARILDI

5. sınıf sosyal bilgiler kitabından, “Atatürkçülüğü ve Atatürk İnkılaplarını Öğreniyorum” ve “Atatürk İlke ve İnkılapları” bölümleri çıkarıldı. Başkentin neden Ankara olması gerektiği konusu açıklanırken, Atatürk’le ilgili metne yer verildi.

 ‘TÜRKLER GAYET AZ YER’

Kitapta yoğurdun Türklere ait bir besin olduğu da anlatıldı. “Türkler gayet az yerler. Sofra zevkine pek az düşkündürler. Bir parça ekmekle beraber tuz, soğan ve yoğurt bulurlarsa yemek için başka şey aramazlar” denilerek Türklerin beslenme alışkanlıklarından bahsedildi. Lokumun çikolata kültürünün tahtını sarstığı ve dünyada en fazla çayın Türkiye’de tüketildiği de kitapta anlatıldı.

YANDAŞ KARİKATÜRİST DERS KİTAPLARINDA!

Öğrencilere, “E-hasta olmayın” vurgusu yapıldı. İnternette hastalıklara karşı tedavi yönteminin araştırılıp uygulanmaya çalışılmasının yanlışlığı üzerinde duruldu. Sanal dünyanın tehlikelerine geniş yer verildi. Sanal ortamın getirdiği tehditler arasında, şifre ve kişisel verilerin korunması, “Bu mesajı 10 kişiye gönder, şans kapını çalacak” gibi e-postalara kulak asılmaması gerektiği, virüslü dosya indirmeme yolları, internet ortamındaki alışverişlerin güvenirliği hakkında açıklamalar yer aldı. Görsellerle desteklenerek nasıl güvenli alışveriş yapılacağı anlatıldı. “İnternetten telefon sipariş etti, kutudan oyuncak ve salatalık çıktı” başlıklı haberler örnek gösterildi. “İnternette ulaştığımız bilgilerin önemli bir kısmı kontrolden geçmiş değildir. Bu nedenle internette karşımıza çıkan bilgilerin tamamını doğru ve güvenilir kabul edemeyiz” bilgisi yer aldı. Öğrencilere internetten doğru bilgiye nasıl ulaşacakları aktarıldı. Teknolojinin günümüz kültürüne verdiği zararlardan bahsedildi ve Salih Memecan’ın karikatürleriyle teknoloji kullanımına ilişkin örnekler verildi.

İBN-İ HALDUN, BRUNO, EDISON KİTAPTA

İbn-i Sina, İbn-i Haldun, Edison, Bruno gibi bilim insanları ilk defa 5. sınıf sosyal bilgiler ders kitabında yer aldı. Lisede genetiğe ilgi duyan ve bilim macerasına atılan, 3 TL’lik cihaz ve 1 damla kan kullanarak 20 dakikada kanser teşhisinin önünü açan genç bilim insanı Gözde Durmuş’a da yer verildi. Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden Nuri Demirağ, ekonomide girişimcilik konusunda detaylı anlatıldı.

KÜLTÜR TANITIMINA RİZE DAMGASINI VURDU

Eski ders kitabına göre daha renkli ve bol okuma metinleriyle hazırlanan kitap, karekodlarla zenginleştirildi. Bilinmeyen kültürel öğeler tanıtıldı. Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nin sanal turlarla gezilerek, kitapta yer alan soruların cevaplandırılması istendi.

Kaynak Yeniçağ: Atatürk ders kitaplarından çıkarıldı, yerine bunu koydular!