E. KUR. ALB. ÜMİT YALIM : İŞGAL EDİLEN TÜRK ADASI’NDA İNSANLIK DRAMI !…
*Avukatların ve Baroların Ankara’ya girişini engelleyen Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümeti, Yunan Cumhurbaşkanı Katerina’nın Aydın Eşek Adası’na girişini engellemedi / engelleyemedi. Erdoğan ve Hükümeti’nin gücü ancak Türk vatandaşlarına yetiyor.
*Aydın Eşek Adası’nda egemenlik ve bayrak gösterisi yapan Katerina, ilk olarak ada’daki Mülteci (Ulusal Hapishane) Hapishanesi’ni ziyaret etti. Katerina’ya Aydın Adalar Valisi George Hatzimarkos ve Aydın Adalar Belediye Başkanı Evangelos Kottoros refakat etti.
*Haberi yayınlayan kalymnos-news.gr <kalymnos-news.gr> adlı Yunan haber sitesi, Cumhurbaşkanı Katerina’nın, Mülteci (Ulusal) Hapishanesi’nde çekilen fotoğraflarını sansürledi.
*Ancak, Katerina’nın sansürlenen fotoğraflarındaki Mülteci Hapishanesi hakkında İngiliz BBC NEWS TV Kanalı tarafından 2015’te haber yapılmış ve mültecilere yapılan insanlık dışı davranışlar bütün dünyaya servis edilmişti. Aydın Eşek Adası’na gelen mültecilere çöp toplatılıyor. Çöp toplamak istemeyen mülteciler, kadın, çoluk, çocuk ayrımı yapılmadan hapse tıkılıyor. Haberin video bağlantısı aşağıda sunulmuştur;
www.bbc.com/news/av/world-europe-34101489/migrants-in-agathonisi-greece-pick-up-litter-or-face-jail
*Türk topraklarında hapishane inşa edilmesi ve açılması Adalet Bakanlığı’nın iznine tabidir. Aydın Eşek Adası’nda Yunan hapishanesinin açılmasına kim izin verdi? Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bu rezaleti nasıl izah edecek?
*Aydın Eşek Adası, mültecilerin Avrupa’ya geçişi için atlama taşı olarak kullanılıyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu kanunsuzluğa neden göz yumuyor?
*İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aydın Adalar Valisi George Hatzimarkos ve Aydın Adalar Belediye Başkanı Evangelos Kottoros’u neden görevden almıyor, neden yerlerine kayyum atamıyor?
Konu ile ilgili açıklamalarım ve belgeler eklerde sunulmuştur.
Saygılarımla,
Ümit YALIM
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri
DOKUMANLARI BURADAN <yadi.sk/d/6uq1t3cL-imcmw> İNDİREBİLİRSİNİZ.