• E-KİTAP : BİRBİRİNDEN DEĞERLİ 6 ADET E-KİTABI DİKKATİNİZE SUNARIZ !!!
 • Yayın Tarihi : 24 Mayıs 2019 Cuma
 • Kategori : E-KİTAP-E-BOOK-SLAYT SHOW & KİTAP ÖZETLERİ

Mihail Bulgakov Usta ile Margarita Pdf E-kitap indir
Sovyet edebiyatının önde gelen adlarından olan Mihail Bulgakov, yapıtlarının çoğunda Sovyet bürokrasisini eleştirdi; bu nedenle Sovyet otoriteleriyle pek çok kez karşı karşıya geldi, yazdıkları sansürlendi. Yazarın Usta ile Margarita adlı dev yapıtı ise, kendi sağlığında değil, ölümünden yirmi altı yıl sonra, 1966'da yayınlandı. Üstelik yaklaşık seksen sayfası çıkarılmış olarak. Yayınladığımız bu kitap, sansüre uğrayan bu sayfaları da içeriyor. Usta ile Margarita, son derece kıvrak bir kurguyla birbirine bağlanan ayrı öykülerden oluşuyor. Otuzlu yıllarda, Moskova'da iki yazar, bir bankta oturmuş, İsa'nın gerçekten yaşayıp yaşamadığını tartışmaktadırlar. Birdenbire, yandaki bankta bir adam şekillenir ve sohbete karışır. Düzgün bir Sovyet vatandaşı gibi görünmektedir, ancak geleceği okuma yeteneğine sahiptir ilginç yabancı. Örneğin, yazarlardan birine öleceğini söyler, yazar gerçekten çok kısa bir süre sonra ölür.
İkinci yazar ise, gene yabancının önceden bildiği gibi delirir ve akıl hastanesine kapatılır. Yabancı dediğimiz kişi ise, sosyalist Sovyet toplumunu ziyarete gelmiş olan şeytanın ta kendisidir ve bu kez adı Woland'dır. Woland ve yanındaki yardımcıları, Moskova'da fantastik bir alt üst oluşa neden olurlar; tıkır tıkır işleyen pek çok mekanizma, Bulgakov'un keskin kara mizahıyla parçalanır, dağılır, bozulur. Bu sırada, akıl hastanesine yatırılmış olan yazar, orada bir 'Usta'yla karşılaşır; 'Usta', ona kendi yazdığı, Pontius Pilatus'la ilgili kitabı, ayrıca Margarita'ya olan aşkını anlatır, ki zaten aklını kaybetmesine neden olan da, kaleme aldığı romandır. Tabii şeytan da, Bulgakov'un müthiş canlandırma gücüyle kılıktan kılığa girmekte, romandaki her öyküye nüfuz etmektedir. Usta ile Margarita, yirminci yüzyıl edebiyatının başyapıtlarından.

Türkçe (Orijinal Dili:Rusça)
472 s. - İstanbul, 2003
Çeviri : Aydın Emeç
Usta ile Margarita

Mihail Bulgakov tarafından yazılan Kitap
Usta ile Margarita, Mihail Afanasyeviç Bulgakov'un, 20. yüzyılın en önemli romanlarından biri olarak kabul edilen kitabı. Toplumsal eleştiriyi fantastik bir kurgu üzerinden yapmasıyla pek çok yazarı derinden etkilemiştir. Vikipedi
Yayınlanma tarihi: 1967
Yazar: Mihail Bulgakov

İNDİRME LİNKİ : https://turbobit.net/9tqz8q3dxkt2/Mihail.Bulgakov.Usta.ile.Margarita.pdf.html 

***

Milan Kundera Yavaşlık Pdf E-kitap indir

Yavaşlık'ın kıssasından çıkan hisse şu: "Yavaşlığın düzeyi anının yoğunluğuyla doğru orantılıdır; hızın düzeyi unutmanın yoğunluğuyla doğru orantılıdır." Yavaşlık ile anımsama, hız ile unutma arasında gizli bir ilişki vardır. Bir şey anımsamak isteyen kimse yürüyüşünü yavaşlatır. Buna karşılık, az önce yaşadığı kötü bir olayı unutmaya çalışan insan elinde olmadan yürüyüşünü hızlandırır.

"Kundera, gerçek `libertin'liğin gücünü görüntünün zorba güçsüzlüğünün karşısına, Epikuros'un hazlarını otomobilin karşısına çıkartıyor."
(Jean-Pierre Tison, LIRE)

"Varoluşun dayanılabilir hafifliğinin savunusu. Diderot ile Gogol yüzümüze ayna tutuyorlar: Sanıldığı kadar çirkin değiliz..." (Alain Bosquet, MAGAZINE LITTERAIRE)

"Yavaşlık, ciddi bir roman değil, bir şaka: Gevezeliğin can sıkıcı ciddiliğinde yitmekte olan hazzın gizini, haz aracılığıyla ve haz için yeniden bulmaya çalışan bir kitap. Don Kişot da bir şakaydı." (Pierre Lepape, LE MONDE)

"Milan Kundera, Roman Sanatı'ndan bu yana, kurmaca (fiction) ile denemeyi, deneyim ile imgelemi birleştiren bir roman biçimini ileri sürüyor. Ona göre roman sanatı bütün olanaklarını tüketmiş değil, keşfedilmeyi bekleyen daha bir yığın yol var." (Antoine de Gaudemar, LIBERATION)

Sayfa Sayısı: 150
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İNDİRME LİNKİ : https://turbobit.net/gmuwdu122ro8/Milan.Kundera.Yava%C5%9Fl%C4%B1k.epub.pdf.zip.html 

***

Morgan Rice Aldatılmış Vampir Mektupları Serisi 3 Pdf E-kitap indir

Caleb ve Caitlin için mücadele daha yeni başlıyordu. Vampirlerin dünyayı istila etme planlarını bir tek onlar durdurabilirdi. Tabii önce kendi aralarındaki savaşı bitirmeli, tekrar birbirlerine güvenmelilerdi.

"Aldatılmış, çekişme dolu, okuyucuyu nefes nefese bırakan sağlam ve yaratıcı bir hikâye."

Dalla Examiner

Caleb ve Caitlin'in macerası giderek artan gerilimle devam ediyor! Aşk, ihanet çalılıklarının arasında büyüyen kırmızı bir güldü.

Sayfa Sayısı: 328
Baskı Yılı: 2012
Dili: Türkçe
Yayınevi: Sonsuz Kitap

İNDİRME LİNKİ : https://turbobit.net/178fxvcawyd7/Morgan.Rice.Aldat%C4%B1lm%C4%B1%C5%9F.Vampir.Mektuplar%C4%B1.Serisi.3.zip.html

Mümin Sekman Her Şey Seninle Başlar Pdf E-kitap indir

 • Çaresizlik öğrenilmiştir.
 • Başarılı olmak da öğrenilebilir.
 • Sende sandığından fazlası var!
 • Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
 • Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
 • Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
 • Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
 • Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
 • Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
 • Her şey seninle başlar!
 • Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
 • Hayatta ya tozu dumana katarsın,
 • Ya da tozu dumanı yutarsın.
 • Seçim senin!

  Sayfa Sayısı: 240
  Baskı Yılı: 2015
  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Alfa Yayıncılık
   

İNDİRME LİNKİ : https://turbobit.net/zuultv6uvsxl/M%C3%BCmin.Sekman.Her.%C5%9Eey.Seninle.Ba%C5%9Flar.zip.html

Nalini Singh Meleklerin Kanı Pdf E-kitap indir

New York Times çoksatarı yazar Nalini Singh, meleklerin vampirlere hükmettiği, kana susamış yaratıklarla dolu ama bir o kadar da baş döndürücü bir dünyanın kapılarını aralıyor... Ölmeden önce göreceğİnİz son şey, onun gözlerİ olacak...

Vampir avcısı Elena Deveraux, işinde en iyisi olduğunu biliyordu. Ancak yeni görevi için doğru kişi olup olmadığından emin değildi. Üstelik öldürücü bir güzelliğe sahip ve hiçbir ölümlünün kızdırmak istemeyeceği Başmelek Raphael tarafından görevlendirilmişti. Elena'nın başarısızlık gibi bir seçeneği yoktu. Görevi imkansız olsa bile. Bu kez peşine düştüğü kişi, yoldan çıkmış bir vampir değil, yoldan çıkmış bir başmelekti. Elena, kendini daha önce benzeri görülmemiş bir cinayetler zincirinin tam ortasında bulacak ve tutkunun tehlikeli uçurumlarına doğru çekilecekti. Bu av onun sonunu getirmese bile, Raphael'in baştan çıkarıcı dokunuşlarına kendini teslim etmesi, Elena'nın hayatının en büyük hatası olabilirdi. Çünkü başmelekler, ölümlü oyuncaklarıyla oynarken onları fark etmeden kırabilirdi.

Sayfa Sayısı: 476
Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Artemis Yayınları
 

İNDİRME LİNKİ : https://turbobit.net/zhqgywekmh9m/Nalini.Singh.Meleklerin.Kan%C4%B1.pdf.html

Natasha Boyd Sonsuza Kadar Pdf E-kitap indir
"Jack ve Keri Ann'in hikâyesi devam ediyor."

Nicholas Sparks'ın Not Defteri sayesinde Noah Calhoun ile tanıştınız. Jamie McGuire sizlere Travis Maddox'u sundu. Ve şimdi sıra Jack Eversea'de, ayaklarınızın yerden kesilmesine hazır olun.

"Boyd, bir kere daha sizi büyülüyor."
- A Bookish Escape-

"Kayıpların, kalp kırıklığının ve aşkta ikinci şansın etkileyici hikâyesi."
-Tome Tender Book Blog

"Acının, öfkenin ve saf aşkın enfes karışımı."
-All Romance Reviews

"Kesinlikle 5 yıldızı hak ediyor."
-Sizzling Pages Reviews-

Hollywood yıldızı Jack Eversea, Carolina sahilindeki küçük kasabaya adım attığında, Keri Ann Butler'ın masum kalbine bir anda girmiş ve yedi ay sonra kasabadan ayrıldığında, geride kanayan bir yara bırakmıştı.

Jack en yakınındakiler tarafından ihanete uğramış, aldatılmış ve tehdit edilmişti ve neredeyse kariyerinden olacaktı. Aynı zamanda, belki de hayatındaki tek "gerçek" şeyin de parmakları arasından kayıp gitmesine izin verdiğinin farkındaydı. Ama elleri bağlıydı; bunun olmasını engelleyememişti. En azından şimdiye kadar.

Şimdi Jack geri döndü ve gerçek aşkının kalbini kazanmaya kararlı. Peki, ama Keri Ann'i, hem Jack'e hem de istediği her şeye, sonsuza kadar sahip olabileceğine inandırabilecek miydi?
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 384
Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yabancı

İNDİRME LİNKİ : https://turbobit.net/u2pof1wv4ugi/Natasha.Boyd.Sonsuza.Kadar.zip.html