• DUYURU /// Op. Dr. Aytekin Ertuğrul : Sayın Recep Tayyip Erdoğan İçin Zor Günlerden Çıkış Reçetesi
  • Yayın Tarihi : 9 Eylül 2019 Pazartesi
  • Kategori : DUYURULAR

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul : Sayın Recep Tayyip Erdoğan İçin Zor Günlerden Çıkış Reçetesi

E-POSTA : daraertugrul@hotmail.com

Bu kadar ağır bir yazı başlığı olur mu demeyiniz. Olur. Herkes hata yapabilir herkes aldatılabilir. Bu herkes sözüne Sayın Değerli Hemşerimiz Recep Tayyip Erdoğan da şüphesiz dahildir. Nitekim kendi ağzından PKK tarafından ve FETO tarafından aldatıldığını kendi ağzından itiraf etmiştir. Son zamanlarda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medyada adeta açık mektup yazmak yarışması başladı. Bu açık mektuplardan biri de sayın Av.  Güner Yiğitbaşı'nın yazdığı açık mektuptur. Açık mektubunu samimi bir sohbet yazısı formunda kaleme almıştır. Açık mektup siyaseten yerine oturmuş aklı başında seviyeli dolu dolu yergi ve övgü amaçlamayan objektif bir düşünce yazısıdır. Ama eksiktir. Bütçe ve mali konularda AKP dönemi tam bir başıbozukluk kaos israf ve gaflet dolu bir dönemdir. İşte AKP nin güncel karnesi.

2002 den bu yana   Açık bütçeler yapılarak Türk milletinin cebinden 670 milyar YTL kanun zoru ile alınmıştır.

Bir gram altın 18 YTL den 286 YTL ye çıkmıştır. Artış 15 mislidir

ABD Doları)1.660.000 TL den 5.835.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3.7 mislidir

Çeyrek altın 24 YTL den 469 YTL ye çıkmıştır. Artış 19 Mislidir

Yukarıdaki karnenin   Bir gram altın 18 YTL iken 286 YTL ye çıkmıştır. Artış 5 mislidir  tek satırı bile Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin aldatıldığının, doğru yolda olmadığının kesin kanıtıdır. Altın 15 misli artarsa maaşlar 15 defa ezilir fiyatlar 15 misli artar. Zaten Olanlar da budur. Bu kadar ağır yanlış ters gidişlerin bir sonu gelir. DUR işaretli bir levha bir yerde önünüze  çıkar. Onun için  Sayın Yiğitbaşının hukuki adli ve siyasi tahlillerini tamamlamak üzere aşağıdaki satırlarımızla Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum.

1- Çevrenizdeki önünüzdeki, arkanızdaki yanınızdaki 50 metrelik daire içindeki bütün danışmanlarınızı atın değiştirin

2- TBMM ni toplayın. Bundan sonra bütçe açık yapılamaz diye gaflet dalalet ve hatta bilgisiz olanları dahi anlayabileceği kadar  açık bir dil kullanarak Muhasebe-i Umumiye Kanununu değiştirin.

3- 2019 bütçesindeki 81 Milyar açık şu an itibari ile aşılmıştır. Bir ek bütçe ile bütün seyahat bina demirbaş, mefruşat alınlarını keserek bütçenin DENK olmasını sağlayacak bir ek bütçe kanunu  çıkartın. 

Kurtuluş yolu, sizin de Türk milletinin de kurtuluş yolu bu maddelerde özetlenen yoldur. Yola çıkın ki yolunuz açık olsun. Selam sevgi ve saygılarımla

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

1943 Rize doğumlu.

 1954- 1959 arasında Lisesi öğrencisi

Hemşeriniz. Ağabeyiniz.