• DUYURU : M AKMED BARAKEH ADLI ÇAKMA DOLANDIRICIININ AÇ GÖZLÜ VATANDAŞLARI KANDIRMA STRATEJİSİ (LÜTFEN OKUYUN !!!)
  • Kategori : DUYURULAR

Değerli Yurtseverler,

Hiç kimse bu dünyada size karşılıksız bir şey vermez. Bu durum sadece aileye ve arkadaşlara özel bir durumdur. Eğer size internette herhangi bir kişi “Şunu hediye ediyorum, bunu veriyorum” gibi bir paylaşım yaparsa ve bu kişi aileden değilse yada arkadaşınız değilse mutlaka DOLANDIRICIDIR.

Bu tür vaatlere kanıp dolandırıcılara paralarını kaptıran milyonlarca kişi var.

İşte size aşağıda klasik bir dolandırıcılık metni sunuyoruz.

Bu metinde dolandırıcı iletiyi gönderdiklerine klasik BAĞIŞ numarası oynayarak onların umutlarını okşuyor. İletiyi alan kişi de eğer safsa kendisine yüklü bir paranın bağışlandığını sanarak bağış yapan kişinin Noteri denilen MENON MICHEL adlı kişi ile irtibat kuruyor. Oysa iletiyi gönderen de, bağışı yapan da, Noter denilen kişi de aynı kişidir. Eğer vatandaş safsa noter ile irtibat kuruyor ve böylece talepler başlıyor. Noter denilen kişi bağışın kendisine ulaşması için bürokratik bazı işlemler olduğunu ve bunun için para gerektiğini söylüyor.

Ne kadar kurnazca ama bir o kadar da salakça değil mi ?

Şimdi aklı başında olan vatandaş 200,000 EURO’luk bağış söz konusu olduğunda neden karşı tarafa para göndersin değil mi ? Eğer masraf varsa bu bağış miktarı içinden harcanabilir. Ama eğer yeterince safsanız bu talebe inanıp istenilen birkaç bin EURO’yu yolluyorsunuz. Bir süre bağışın hesaba yatacağını sanıyorsunuz ama onun yerine başka bir talep daha geliyor. Ve bu talepler siz parayı gönderdikçe devam ediyor. Ne zaman dolandırıldığınız anlıyorsunuz o zaman para gönderme de sona eriyor.

İşte bu yöntem internette dolandırıcıların kullandığı binlerce yöntemden birisi. Her zamanki gibi insanların bitip tükenmeyen AÇ GÖZLÜLÜĞÜ’ne karşı kullanılan klasik bir yöntemdir.


KOLAY PARA KAZANMA HIRSI yüzünden hergün binlerce insan parasını kaptırıyor.

İşte aşağıda dolandırıcıların gönderdiği ORJİNAL METİN. 

Normal şartlarda bu iletiye okul çocukları dahi kanmaz ama maalesef aramızda okul çocuklarından bile saf vatandaşlar bulunuyor.

Ayrıca dolandırıcılar hala TERÖR ÖRGÜTLERİ’ne adınız karıştı diyerek YAŞLI VATANDAŞLARIMIZI kandırmaya devam ediyor. Dikkatinizi çekerim gençleri yada orta yaşlıları aramıyorlar. Yaş itibariyle bakıma muhtaç, korumasız, hasta ve iknaya en açık yaş dönemi olan 75 ve üstü vatandaşları arıyorlar. Eğer çevrenizde, ailenizde bu türden 75 üstünde akrabanız, komşunuz ve yakınınız varsa LÜTFEN BU KONUDA GEREKLİ UYARILARI YAPINIZ. Eğer ailenizde üstünde yüklü miktarda nakit para, menkul yada gayri menkul bulunan akrabalarınız varsa onlara mutlaka resmi işlemler için VASİ tayin ediniz yada ettiriniz. Bu hepimizin öncelikli vatandaşlık görevidir.

Bilginize sunar, keyifli paylaşımlar dilerim.

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO GRUBU

DOLANDIRICILARIN GÖNDERDİĞİ E-POSTA MESAJI

From: M AKMED BARAKEH <savivraisonexpress@gmail.com>
Sent: Wednesday, July 24, 2019 12:22 AM
To: undisclosed-recipients:
Subject: M AKMED BARAKEH

BAĞIŞ
Sevgili,
Lübnanlıyım, Afrika'da Petrol'den bir servet kazandım.
Ölümcül hastayım ve servetimin bir kısmını dünya çapında paylaşmaya karar verdim.
Bu mesajı alarak noterimin yakınında talep edebileceğiniz 200.000 Avro tutarında bir hak sahibi olduğunuzu bilin.
Karşılığında, mümkünse şu anda tedavi gördüğüm hastanede beni ölmeden önce görmenizi rica ediyorum.
Noterimin irtibat adresi:
Noter MENON Michel
E-posta:
notairemenon@firemail.de
Parayı iyi bir amaç için kullandığın için teşekkürler.
M AKMED BARAKEH