• DUYURU : DOLANDIRICILARIN YENİ BULDUĞU TEKNİK İLE ÇOK SAYIDA MAĞDUR DOLANDIRILDI /// İŞTE O YÖNTEM !!!!
  • Yayın Tarihi : 10 Ocak 2019 Perşembe
  • Kategori : DUYURULAR


Değerli Yurseverler merhaba,

Gün geçtikçe teknolojinin gelişimine paralel olarak hayatımız daha da kolaylaşırken bir o kadar da tehlikleli bir hal alıyor. Bunun sebebi dolandırıcı çetelerinin teknolojik gelişmeleri yakından takip edip yeni yeni dolandırma yöntemleri geliştirmeleri.. Güvenlik güçleri ne kadar önlem alırsa alsın mağdur sayısı giderek artıyor. Bunun tabi bir de psikolojik baskı unsuru da var. Dolandırıcılar mağduru adeta hipnoz eder gibi uyuşturup bloke ediyor ve bir şekilde kandırıp cukkaları indiriyorlar. Aşağıda bu şekilde dolandırılan yeni bir mağdurun hem feryadı hem de uyarısı var. 

Buradan ÖZEL BÜRO GRUBU olarak bir kez daha uyaralım. Lütfen parasal konularda emin olmadan, bankanızın resmi yetkililerine danışmadan telefonunuzda, bilgisayarınızda hiçbir işlem yapmayınız.


ARKADAŞLAR DİKKAT !...

BUGÜN DOLANDIRILDIM... İNTERNET VE TELEFON DOLANDIRICILIĞIYLA İLGİLİ BİRÇOK UYARI MESAJI OKUMAMA RAĞMEN MAALESEF BEN DE BUGÜN BU TUZAĞA DÜŞTÜM. LÜTFEN SİZDE DİKKATLE OKUYUN. ÖZELLİKLE PAYLAŞIYORUM. KARAKOLA GİTTİĞİMDE AYNI ŞEKİLDE DOLANDIRILAN KİŞİLERLE KARŞILAŞTIM. 

OLAY ŞÖYLE GELİŞTİ. Bu gün beni 0850 360 05  04numaralı hattan cep telefonumu arayan kişi "Bankanızdan arıyorum,adım Gizem her şeyden önce güvenliğiniz için konuşmamız kayıt altına alınacaktır" dedikten sonra, banka kredi kartımın kayıp ve çalınmaya karşı sigorta süresinin sona erdiğini, yıllık sigorta işlemini yinelemem gerektiğini, bu gün son gün olduğunu, istemiyorsam iptal edebileceğimi söyledi.

Ben de böyle bir sigorta işlemini hatırlamadığımı, ayrıca istemediğimi ifade ettim. Önce sigorta yaptırmam konusunda ısrar etti, ikna edemeyince "siz bilirsiniz iptalini gerçekleştirelim o zaman" dedi." Ben size nasıl güveneyim, her gün bir sürü dolandırıcılık haberi duyuyoruz" dedim.

"Haklısınız, sizden hiç bir bilgi istemeyeceğim güvenliğiniz için ben size bankamızdaki sistemde kayıtlı bilgilerinizi okuyacağım siz sadece teyit edeceksiniz" dedi. Bu arada sık sık güvenliğiniz için ifadesini kullanıyordu, gerçekten de kartımın ön ve arka yüzündeki tüm bilgileri eksiksiz okudu, ev adresim bile vardı elinde ama maalesef uyanmadım ve bankadan aradığına ikna oldum. Son olarak  telefondaki kişi "bankanızdan cep telefonunuza bir mesaj gönderiyorum şimdi mesajı aldınız" dedi ve mesaj telefonuma geldi.

"Sizden sadece telefonunuza gelen kodu okumanızı rica ediyorum" dedi.

Evet tahmin ettiğiniz gibi saf saf okudum... "Sigorta iptaliniz gerçekleştirilmiştir, iyi günler" dedi ve kapattı. ( Meğer o esnada kredi kartı bilgilerimle bir alışveriş yapmış ve bana banka tarafından gönderilen ONAY kodunu benden istemiş)  Tam bir dakika sonra 0212 kodlu bir numaradan arayarak "kredi kartınızdan Ukrayna'dan yüklü miktarda alışveriş yapıldı, bilginiz var mı" diye uyaran banka yetkilisi bile işlemin iptalini gerçekleştiremedi.Banka kartımı hemen kapattılar.

Bu durumda en yakın polis merkezine başvurulması gerekiyormuş ve öyle yaptık ve öğrendik ki bizimle birlikte orada 3-4 kişi daha aynı numaradan aynı yöntemle aranarak dolandırılmışlar. Kredi kartını alışveriş yaptığımız post cihazlarında kopyalayabildikleri gibi ATM lerden de fotoğraflarını çekip kopyasını yapıyorlarmış. Anlaşılan sayısız yöntemle dolandırılıyoruz.

Ben hiç olmazsa sizleri uyarabilirim diye detaylarıyla paylaştım. Sizde dost ve yakınlarınızla paylaşın ki en azından onları uyandırmış olalım...