• İRTİCA DOSYASI : MELİKGAZİ'NİN MUMYASI ŞİFA NİYETİNE PARÇA PARÇA KOPARTILIP YOK EDİLMİŞ
  • Kategori : İRTİCA & LAİKLİK & TÜRBAN KONUSU & İSLAMİ CİHAD


ÖZEL BÜRO NOTU : İŞTE BU GİBİ SAÇMALIKLAR HEP KENDİSİNE DİN ULEMASI SIFATINI TAKIP DİNLE DİYANETLE ALAKASI OLMAYAN SÖZDE FETVALAR İLE BİR SÜRÜ SAÇMALIĞIN ÖNÜNÜ AÇAN SÖZDE HACI HOCA TAKIMI SAYESİNDE OLUYOR. HANİ MEŞHUR BİR ARGO SÖZ VARDIR. İMAM OS…….RSA CEMAAT S…...MIŞ MİSALİ. AYNEN BÖYLE. LAİK SİSTEM BU SÖZDE HACI HOCALARI PASİFİZE EDEN BİR SİSTEM. AMA SİZ BU SİSTEMİ PASİFİZE EDERSENİZ YARIN MUMYAYI DA YERLER, ADAMIN B…NU DA. 

MELİKGAZİ'NİN MUMYASI ŞİFA NİYETİNE PARÇA PARÇA KOPARTILIP YOK EDİLMİŞ

Danişmentliler’in ikinci hükümdarı Melikgazi’nin Kayseri’deki mumyalanmış bedeninin batıl inançlar yüzünden parça parça talan edildiği iddia edildi. Tarihçi Yazar Halit Erkiletlioğlu'ana göre kimisi cesetten aldığı dişi kaynatıp suyunu içti kimi saç telini kimisi de elini koparıp götürdü.

Anadolu'nun Türkleşmesinde önemli pay sahibi olan ve Haçlı ordularına karşı direnen Danişmentliler'in ikinci hükümdarı Melikgazi'nin katıldığı sayısız savaşlarda görmediği eziyeti ölümünden sonra gördüğü anlaşıldı.

Mumyalandığı ya da tahnit edilfdiği için cesedi bozulmayan Melikgazi'nin evliya olduğunu zannedenler cesedinden parçalar kopararak kendilerine şifa aradı. Çocuğu olmayanlar kısmet arayanlar ve hastalıklarına şifa bulmak isteyen Melikgazi'nin cesedini adeta talan etti. Kimisi cesetten aldığı dişi kaynatıp suyunu içti kimi saç telini kimisi de elini koparıp götürdü.

Sultan Melikgazi'nin ateşli hastalık sonucu vefat ettikten sonra cesedinin mumyalanıp Kayseri'deki türbesine konulduğunu belirten Tarihçi Yazar Halit Erkiletlioğlu "1935'te eli koparılıp yurtdışına götürüldü. Mumyalanmış cesedi 1978'de türbeye mumla giren kişiler yüzünden kısmen yandı. Yanan kısım söndürülmek istenince mumyadaki hasar daha da arttı" dedi. 

Ali Altundaş – Sabah

LİNK : https://www.arkeolojikhaber.com/haber-melikgazinin-mumyasi-sifa-niyetine-parca-parca-kopartilip-yok-edilmis-22023/?fbclid=