• ÇOCUK İSTİSMARI DOSYASI : KURAN KURSU’NDA 9 YAŞINDAKİ KİMSESİZ ÇOCUĞA İŞKENCE VE TECAVÜZ
  • Yayın Tarihi : 12 Şubat 2020 Çarşamba
  • Kategori : ÇOCUKLARIMIZ & KADINLARIMIZ (İSTİSMAR - ŞİDDET) & GÖRME - BEDENSEL VE ZİHİNSEL ENGELLİLER VE YAŞLILARIMIZ

KURAN KURSU’NDA 9 YAŞINDAKİ KİMSESİZ ÇOCUĞA İŞKENCE VE TECAVÜZ

Din istismarı ve çocuklara tecavüz olaylarına bir yenisi daha eklendi. Mağdur her zaman olduğu gibi masum bir çocuk tecavüzcü zanlısı ise Kuran dersi veren hocası... Tecavüz ve işkence mağduru küçük çocuğun "Kapıyı üzerimize kilitleyip beni içeride soyuyor dövüyordu. Kurban Bayramı'nda gidecek yerim olmadığı için orada kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için bana böyle yaptı. . Beni yaptıklarını kimseye anlatmamam için tehdit ediyordu. ' sözleri tecavüz ve işkencenin dehşetini gözler önüne serdi.

Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan ve kimsesi olmadığı öğrenilen 9 yaşındaki U. P. adlı erkek öğrenci Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y. K. ’nin tecavüzüne uğradı. Tecavüz mağduru çocuğun avukatı çocuğun yüzü de dahil vücudundaki morlukları gördüğü halde harekete geçmeyen kurs yetkililerinin de olaylara sessiz kalmakla suçlanması gerektiğini söyledi. Olayın yaşandığı Kuran Kursu'nda tecavüze uğrayan başka çocuğun olup olmadığı bilinmemekle birlikte bu konuda bir soruşturma ve araştırma yapılmadığı ifade ediliyor. .

Mağdur U. P. ’nin yetim kaldığı için bu yurda verildiği ortaya çıktı. U. P. bir yıldır Y. K. ile kursta kaldığını belirterek “Y. abim bize yurtta Kuran öğretiyor. Beni odasına götürüp kapıyı üzerimize kilitliyordu. Yatakta dövüş filmi izliyorduk” dedi. Y. K. ’nin kendisini dövdüğünü kimse görmesin diye kapıyı kilitleyip yanağından ısırdığını anlatan U. P. “Boynumu öpüyordu. Beni soyuyor dövüyordu” dedi.

Hürriyet Gazetesinde yer alan korkunç iddialara göre U. P. geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Y. K. ’nin odanın kapısını kilitlediğini ve kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Y. K. ’nin dövmesinden korktuğu için sesini çıkarmadığını kaydeden U. P. “Beni ‘Kimseye söyleme’ diye tehdit etti. Herkes yüzümdeki morlukları sordu. Y. abi beni tehdit ettiği için söyleyemedim. ‘Düştüm’ dedim” diye konuştu.

Kurban Bayramı’nda kursun boşalmasından yararlanan Y. K. ’nin kendisine bir daha tecavüz ettiğini belirten U. P. “Bayramda gidecek yerim olmadığı için yurtta kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için böyle yaptı” dedi.

İddiaları reddeden ve kendisine iftira atıldığını savunan Y. K. cezaevine gönderildi.

25 YIL HAPİSLE DAVA AÇILDI

Kuran kursu hocası Y. K. ’ye “çocuğun nitelikli cinsel istismarı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yaralama” suçlarından ötürü 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bu arada yurtta görevli kişiler hakkında da “suçu bildirmeme” suçundan soruşturma yürütülüyor. Avukat Mehmet Mağal U. P. ’nin vücudundaki morlukları gördüğü halde harekete geçmeyen kurs yetkililerinin de yargılanması gerektiğini söyledi.

Kaynak: (BİRHABEROKU) - BİRHABEROKU

LİNK : http://www.mavikocaeli.com.tr/m-haber-69574.html?fbclid=