• ÇOCUK İSTİSMARI DOSYASI : ABD’de göçmen kamplarında tutulan çocuklara cinsel istismar şoku !!!
  • Kategori : ÇOCUKLARIMIZ & KADINLARIMIZ & İSTİSMAR - GÖRME - BEDENSEL VE ZİHİNSEL ENGELLİLER VE YAŞLILARIMIZ

ABD’de göçmen kamplarında tutulan çocuklara cinsel istismar şoku !!!

Son aylarda göçmen kamplarında kötü yaşam standardı sıkça konuşulurken, Arizona’da bulunan bir kamptan yaşanan cinsel istismar iddiaları Amerikalı polislerin göçmen çocuklara kapalı karşılar arkasında nasıl davrandığına dair ip uçları veriyor

Forum USA

Ailelerinden zorla koparılan çocukların tutulduğu kamplardaki kötü yaşan koşulları gündemdeki sıcaklığını korurken, Arizona’nın Yuma şehrindeki kamptan ele geçirilen belgelere göre Amerikalı yetkililer tarafından çocuklara cinsel istismar uygulanıyor.

Yuma’da tutulan 16 yaşındaki Guatemalalı bir çocuk, kendilerine verilen yemek ve suların uygunsuz sağlık koşulları içerisinde verildiğininden şikayetçi olurken, aynı zamanda zorla beton üzerinde uyutulduklarını ve kendilerine verilen yatakların keyfi olarak görevli bekçiler tarafından alındığından şikayet etti.

15 yaşında Honduraslı bir kız çocuğu ise, bir polis memurunun elini kendi iç çamaşırları içerisinde sokarak diğer polis arkadaşlarına dönerek İngilizce şakalar yaptığını söyledi.

17 yaşındaki Honduraslı bir erkek çocuğu ise görevlilerin düzenli olarak kendisine hakaret ettiğini dile getirerek, pencereye dahi yaklaştırılmadığı ve sistematik olarak görevliler tarafından aşağılandığını belirtti.

Daha önce İç güvenlik Bakanlığı için yapılan incelemede Texas’daki kamplarda berbat derecede yaşam koşulları içinde tutulduklarını belgelemiş ve çocuklara duş, temiz kıyafet gibi imkanlar verilmediğini belgelemişti. Yuma’daki kamplar hakkında tutulan raporlarda da Texas’daki kamplara benzer bir ortamın söz konusu olduğu dikkatleri çekiyor.

ABD Başkanı Donald Trump ise kamplarda çocuklar için kötü koşullar altında tutulduğu yönündeki haberleri ciddiye almadığını göstermiş, ve “beğenmiyorlarsa gelmesinler” şeklinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapmıştı.

Kamplarda tutulan çocukların sayısından dolayı sürekli olarak bir yer sıkıntısı yaşandığı ve kişi başına düşen metre karenin standartların çok altında olduğu yönünde eleştiriler sıkça basında tartışılıyor. Fakat Yuma kampında yaşananlar ise bu sorundan öte bir tartışma yaratacak.

Kamplardaki çocuklara yasal hizmet vermeye çalışan avukatlardan Lauro Belous, çocukların kendisine anlattığı cinsel istismar olaylarının sayısının sürekli arttığına dikkat çekerek, “ne yazık ki bu sürpriz bir durum değil.” İfadesi vermesi yaşanan sorunun büyüklüğünü gözler önüne seriyor.