ÜNAL ÇEVİKÖZ, KRİPTO YUNAN AJANI MI ?…
*CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, partisinin milletvekillerine dağıttığı ve basınla paylaştığı bilgi notunda, partisinin milletvekillerinden Ege adalarıyla ilgili herhangi bir soru önergesi verilmemesi gerektiğine işaret etti.

*Çeviköz, “Bu konuda soru önergesi vermemiz iktidarı sıkıştırmaktan çok, bizi zor durumda bırakabilecek bir durum oluşturmaktadır” dedi.

*Bilgi notunda, “Bu konu bir siyasi tartışma ve iktidarı eleştirme unsuru olarak kullanılmamalıdır. Ege’de sayıları tartışmalı ada-adacık-kaya parçaları üzerindeki aidiyet tartışmalarının Yunanistan ile değil de ülke içinde ve siyasi partiler arasında üstelik de basın aracılığıyla yürütülmekte olması hoş değildir” denildi.
*Yunan Hükümeti ve Yunan Büyükelçisi’nin, 2016’da CHP Genel Başkanı’na yaptığı ve kabul görmeyen telkin ve taleplerin aynısının 4 yıl sonra Ünal Çeviköz tarafından gündeme getirilmesi dikkat çekiyor. Şimdi biz de soralım; Ünal Çeviköz Kripto Yunan Ajanı mı?

*Ünal Çeviköz’ün dağıttığı bilgi notunun, AKP’liler ve Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanarak Çeviköz’ün eline tutuşturulduğu ve gündeme getirildiği anlaşılmaktadır. Çünkü Çeviköz’ün bilgi notundaki talepleri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun söylemleri ile örtüşüyor. Şimdi bir soru daha soralım; Ünal Çeviköz AKP Ajanı mı?

*Ünal Çeviköz, CHP Milletvekilleri ve basınla paylaştığı bilgi notundaki tamamen yalan ve uydurma ifadeleri nedeniyle başta Türk Milleti olmak üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li Milletvekillerinden özür dilemelidir. Aksi halde, Ünal Çeviköz’ün Kripto Yunan Ajanı ve Kripto AKP Ajanı olduğu bizzat kendisi tarafından tescillenmiş olacaktır.

*Çeviköz, adalar hakkında gündeme getirdiği tezlerinin doğru olduğunu iddia ediyorsa, kendisini istediği TV kanalında tartışmaya davet ediyorum. Tartışmaya başta Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere kendisi gibi düşünen diplomat, akademisyen, siyasetçi, general, amiral, albay, kim varsa hep birlikte gelebilirler. Ben tek başıma geleceğim.
Konu ile ilgili açıklamalarım ve belgeler eklerde sunulmuştur.
Saygılarımla,
Ümit YALIM
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri
DOKUMANI BURADAN <yadi.sk/d/Td0eML0oEmUyUA> İNDİREBİLİRSİNİZ.