En iyi program indirme siteleri hangisi ve neden ?
En iyi program indirme siteleri konusunda fikrinizi alacağımız bir yazı kaleme alıyoruz. Her yazılım indirme sitesinin kendine özgü bir program yayımlama anlayışı bulunmakta. Örneğin; ücretsiz program indirme siteleri, kampanyalı yasal program indirme siteleri, forum tarzı program indirme siteleri, warez ve crack vs. barındıran program indirme siteleri gibi. Tüm bunları çeşitli kategorilerde listeleyebiliriz.
Bir program sayfasında olmasını istediğiniz şey nedir? Nasıl bir program indirme sitesi olmasını isterdiniz? Gelin bu sorulara hep birlikte cevap bulalım. Bazı siteler çok eski ve ilklerin ilki olmayı başarmış ve kaliteden ödün vermemiş. Birçoğu ise sonradan yayın hayatına başlamasına rağmen oldukça fazla kullanıcı kitlesine hâkim.
Kaçak, warez, crack vb. lisanssız yazılımların kullanılması <www.profesyonelindir.com/lisansli-program-kullanimi/> hem suçtur hem de Türkiye ve uluslararası <www.dmca.com/Protection/Status.aspx?ID=1cc71e44-585a-41cd-8cfa-37afaba5a00d&refurl=https://www.profesyonelindir.com/> telif hakkı yasalarıyla korunmaktadır. Her zaman söylediğimiz gibi orijinal yazılım kullanmak sizlere çok büyük avantajlar sağlar. Örneğin; Lisanslı programları, indirimlerden faydalanarak uygun fiyatlara alabileceğiniz gibi güncellemelerinden ve teknik desteğinden yararlanırsınız. Ayrıca para iadesini garanti eder ve virüslere karşı koruma gibi ek seçenekler sunar.
Ücretsiz yazılım indirme siteleri
Gezginler; bu işin piri bir site, ilk kurulan program indirme sitelerinden ve internet ortamında hakkında oldukça olumlu yorumlar bulunuyor. Kurucusu ve sahibi Tunç Y. hakkında pek bir şey bilinmiyor ve çok esrarengiz biri. Yüksek dozda gizem içeriyor. Vav… Benide etkileyen yönü tamda burası. Sanırım onun tarzı bu 🙂 Sayfa oldukça mütevazi ve gözlemlediğim kadarıyla teması bir sefer değişmiş veya üzerinde ufak tefek değişiklikler yapılmış. Peki, eksi yönleri ne derseniz; Teması yeni çıkan temalar gibi değil, biraz cansız kalıyor. Fakat senelerin senesi, kullanıcılar bu temaya aşina olmuş gibi görünüyor.

_____
Tam İndir; yine ilklerden ve ilk ilgi duyduğum sitelerden, doğrusunu söylemek gerekirse önceki temasını daha çok beğeniyordum. Şimdikini biraz karmaşık buluyorum. Ücretsiz programların yanı sıra güncel ve son çıkan teknoloji haberleri ile ilgili makaleler yayınlıyorlar. Kurucusu ve CEO’su Caner Bayraktar olan oldukça popüler bir site. Ayrıca Tamindir’in İzmir’ de bir şirketi var. Sayfanın eski ekran görüntüsü bulunmuyor.

_____
İndir; 2002 – 2003 yılları arasında kurulan ve şuanda Hasan Yaşar tarafından yönetilen bir program indirme sitesi. Tamindir formatında yayınlar yapmaktadır. Sayfa görünümü ve renkleri oldukça hoştur. Fakat kullanım açısından biraz daha geliştirilebilir. İndir.com’un eski sayfa görüntüleri elimizde yok, bulan olursa bize gönderebilir.

_____
Sağlam İndir; oldukça sade bir görünüme sahip ve kurulumu 2013 yılında gerçekleşen yeni sitelerden. Kategorilerine ulaşmak resimde de görüldüğü üzere gayet kolay.

_____
Diğer yazılım indirme siteleri;
* yazilimara.com * softonic.com.tr * oneindir.com * solidshare.net * fullprogramlarindir.com * buyur-indir.com * programindir.cafe * indirvip.club * kralabi.com * programlar.com * teknomobil.org * programevreni.com * fullindir.cafe * indirin.co * indirson.com * jetindir.com * indirsen.net v.s
Aslına bakarsanız; (full program indir, full programlar, tek link indir, katılımsız) gibi isimler kullanan siteler, çeşitli sunucu ve yazılımlar vasıtasıyla (BCVC, Turbobit, Letsubload, YandexDisk, Google Drive, Cloud.mail.ru) vb. kullanıcılarına indirme sağlamaktadır.
Eklemek istediğiniz siteleri aşağıya yazmaktan çekinmeyin!
Birde konuyla bağlantılı olarak “admin” olayına değineceğim; Admin, web sayfasını yöneten ve kullanıcılarıyla etkileşimde olan kişidir. Admin alçak gönüllü olmalı, kibirli ve gururlu olmamalıdır. Hiç kimseye tepeden bakmamalı, kullanıcılara yardımcı olmalı ve onların sorunlarına çözümler üretmelidir.
Bazı adminler işi çok abartıp aşırı kuralcı ve kaba oluyorlar. Kendilerini dev aynasında görüp, kullanıcılarına en ufak bir hatada direk cezayı basıyor veya sınırsız uzaklaştırıyor. Bu konuda kendilerine sadece ceza verildiğini haber veriyorlar. Bunların neyin kafasını yaşadıklarını öğrenmek istiyorsanız, çevrenizdeki bu kafayı yaşayanlara bakın. Şunu da ifade etmek gerekir ki; kullanıcılar hakaret ediyor, küfürlü konuşuyor ve kurallara uymayan davranışlarda bulunuyorlarsa, o zaman durum farklı olur.
Diğer bir mevzu ise “rakip site” konusu; Yukarıda yazdığımız program siteleri bizim rakibimiz olabilir. Ancak rakip site demek, düşman demek değildir. Bazıları rakip siteleri düşman gibi görüp, onlara zarar verecek şeyler yapıyor. Program indirme <www.profesyonelindir.com/> siteleri, bizim hem dostumuz hemde meslektaşımızdır. Rakip site demek; Takip ve taklit edilen site demektir. Yoksa, her fırsatta Anti Seo gibi çalışmalarla düşürülmeye çalışılan site değil.
Son olarak sizde, bildiğiniz ve sevdiğiniz program indirme sitelerini alttaki yorum kısmına nedenleriyle birlikte yazarsanız seviniriz.