• CUMHURİYET REJİMİ DOSYASI /// TEVFİK DİKER : CUMHURİYET REJİMİ VE AK PARTİNİN CUMHURİYETE YÖNELİK TASARRUFLARI HAKKINDA KISA BİR ANALİZ
  • Yayın Tarihi : 7 Aralık 2018 Cuma
  • Kategori : ATATÜRK & MİLLİYETÇİLİK & CUMHURİYET REJİMİ & KEMALİZM


CUMHURİYET REJİMİ VE AK PARTİNİN CUMHURİYETE YÖNELİK TASARRUFLARI HAKKINDA KISA BİR ANALİZ

Uyanın...

Emine Erdoğan ve peşinden bir çok Akp li, "90 yıllık reklam arası bitti" dedi, pek kaale almadık veya umursamadık..

Ayhan Ogan adında bir şaklaban, "Erdoğan liderliğinde yeni bir Devlet kuruluyor" diye bir söz sarf etti, sosyal medya da biraz estik gürledik ve konu kapandı..

Meğer kapanmamış..!

24 Haziran seçimleri öncesi, bir iftar yemeğinde RT Erdoğan Akp li vekillere, "26. Hükümet 2. Kurucu Meclistir" dedi, bir çoğumuz belki de bu cümlenin manasını dahi anlayamadık..

Ve 24 Haziran seçimlerinde Türkiye yi Erdoğan a teslim ettik..

Önümüzde yerel seçimler var. Hayati önem arz ediyor. Neden hayati önem arz ettiğini anlayabilmek için,  57. Hükümet dönemi iktidar ortakları ANAP-MHP ve DSP nin İmzaladığı, AKP ve CHP nin Meclisten geçirdiği İkiz Yasalar var, onu bilmek gerek. Bilmeyenler araştırsınlar veya bize sorsunlar ne olduğunu anlatalım..

İkiz Yasalar: 

1: Bütün halklar kendi kendini yönetim hakkına sahiptir..

2: Bütün halklar kendi doğal zenginliklerini kullanım hakkına sahiptir..

3: Taraflar bu anlaşmaya uymak zorundadır..

İkiz Yasaların uygulanabilmesi ve Türkiye nin özerk Devletlere bölünebilmesi için, bazı yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekliydi..

Neydi bunlar?

Bölge istinaf mahkemeleri..

Büyükşehir yasası..

Uluslarası tahkim komisyonu..

Şehir hastaneleri..

Bölge kalkınma ajansları..

Başkanlık sistemi..

Vatandaşlık tanımının kaldırılması..

Anayasadan vatandaşlık tanımının kaldırılması hariç tüm şartlar yerine getirildi. Hatırlarsanız, Muhsin Yazıcıoğlu, "Afyon da vermiş olduğunuz sözleri, imzalamış olduğunuz anlaşmayı açıklayacağım" dedikten sonra öldürüldü. İşte, Afyon da emperyallere verilen sözlerden bazıları bunlar..

Sadede gelelim..

Önümüzde yerel seçimler var hayati önem arz ediyor demiştik. Yerel seçimler öncesi olanlara bakalım..

Akp li vekil Ravza Kavakçı, Almanya ziyaretinde federal sistem hakkında fikir alış verişinde bulunuyor, yandaş gazete yazarı tetikçi kalemşör Salih Tuna, "Akp ve mhp oy kaybederse iç savaş çıkar" diye tehdit ediyor..

Ve bay Bahçeli Cumhur ittifakının devam ettiğini, 3 Büyükşehir de aday çıkarmayacağını, akp yi destekleyeceklerini ilan ediyor..

Türkiye yi eyalet sistemi adı altında özerk devletlere bölebilmeleri için, yerel seçimlerde özellikle ve öncelikle 30 Büyükşehir Belediyesini almak zorundalar. Büyükşehir Belediyelerini alınca, Yeni Federe Osmanlı İslam Devletini kurabilmeleri için, tek adımları kalıyor, Anayasadan vatandaşlık tanımını kaldırmak..

Onuda bir KHK ile hallederler..

Diyorum ki;

Cumhuriyeti, Türklüğü, ATATÜRK'ü yok etmek istiyorlar. Her şey gözümüzün önünde cereyan ederken, bunların hain planlarına müsaade edemeyiz..

Korkunun ecele faydası yok..!

Varol Esen 

***

Atatürkçü Hareket

Bu metni önemseyerek paylaşmıştır.

Tevfik Diker