• SUUDİ ARABİSTAN DOSYASI : ARAPLAR, KADINLARA ZORUNLU KILINAN "KARA ÇARŞAF"I KALDIRIYOR /// PEKİ GEREKÇELERİ NE OLACAK ?
  • Yayın Tarihi : 26 Mart 2018 Pazartesi
  • Kategori : ARAPLAR VE ARAP DÜNYASI


BİLDİĞİNİZ YADA MEDYADAN TAKİP ETTİĞİNİZ GİBİ SUUDİ ARABİSTAN'DA DİN REFORMLARI BAŞLADI. KRALİYET AİLESİ DİNDE MODERNİZMİN GEREKLİ OLDUĞU KARARINA VARDI Kİ ARAP YARIMADASINDA ÇOK İLGİNÇ UYGULAMALAR BAŞ GÖSTERDİ. TABİ BUNDA "İSLAMOFOBİ"NİN TÜM DÜNYADA BİR SALFGIN GİBİ YAYILMASININ VE TÜM ARAPLARIN "IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ"NÜN DOĞAL ÜYESİ GİBİ GÖRÜLMESİNİN DE ÖNEMLİ PAYI VAR.

KRALİYET AİLESİ ARTIK BU İMAJIN ARABİSTAN'A ZARAR VERDİĞİ KANISINA VARDI VE ABD VE İSRAİL’İN EL ALTINDAN VERDİĞİ GAZ İLE ARKA ARKAYA ÖNEMLİ İCRAATLERE BAŞLADI.

ŞİMDİ SORU ŞU.

SUUDİ ARABİSTAN YADA KRALİYET AİLESİ YILLARCA ALLAH'IN EMRİ DİYEREK KADINLARA ZORUNLU KILDIĞI "KARA ÇARŞAF"I ŞİMDİ NEYE GÖRE KALDIRACAK ? YANİ HANGİ GEREKÇE İLE ?

ALLAH'TAN YENİ VAHİY GELDİĞİNİ Mİ AÇIKLAYACAKLAR, YOKSA ZAMANINDA ZORUNLU KILANIN DA ŞİMDİ SERBEST BIRAKANLAR GİBİ İNSANOĞLU OLDUĞUNU MU SÖYLEYECEKLER ?

MERAK VE İBRETLE TAKİP EDİYORUZ.

NOT : YAKINDA BU ARAPLAR “PETRO-DOLAR”LAR GÜME GİTMESİN DİYE MEKKE’NİN GÖBEĞİNE KİLİSE’DE DİKERLER J  ŞAKA BİR YANA ARABİSTAN’IN “DİNDE REFORM” İCRAATİNİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ. AMA TAM OLARAK İKNA OLABİLMEMİZ İÇİN ARAPLARIN KADINLARI’NA NE KADAR ÖZGÜRLÜK VE YAŞAM ALANI VERDİKLERİNİ GÖRMEMİZ LAZIM. EĞER ESKİSİ GİBİ “AYNI TAS AYNI HAMAM” UYGULAMA DEVAM EDERSE BUNLAR DA FETÖ’CÜLER GİBİ TAKİYYE’YE BAŞLAMIŞ DEMEKTİR. ARABİSTAN NE ZAMAN “LAİK” SİSTEME GEÇER İŞTE O ZAMAN GELECEĞİNİ KORUMUŞ OLUR. BU ŞEKLİ İLE ABD VE İSRAİL’İN UYDUSU OLMAKTAN ÖTE BİR GÖREVİ OLAMAZ DÜNYADA.