SON DAKİKA

Yurtsever ve Açık Bilgi Platformu | Özel Büro İstihbarat Grubu Özel Buro

AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???

AMERİKA DOSYASI /// ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???
Bu haber 20 Ekim 2021 - 18:12 'de eklendi.
Whatsapp Paylaş Telegram Paylaş


ERCAN CANER : Trump geri mi dönecek ???
GÜNCEL POLİTİKA – 11 Ekim 2021
Beyaz Ev korona virüs uzmanlarının kalabalıkların 25 kişiyle sınırlandırılması yönündeki sözlerini dikkate almayan binlerce Amerikalı, ”sarı bölge” statüsündeki Des Moines Uluslararası Havalimanında eski başkanın konuşmasını dinledi.
Ercan Caner, Sun Savunma Net, 11 Ekim 2021

Eski başkan Donald Trump büyük bir kalabalığa hitap ettiği Iowa’da, 2024 yılında Beyaz Ev’i düşleyen Cumhuriyetçi partililere net bir mesaj gönderdi. 2024 başkanlık seçimleri öncesinde birçok beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir, fakat Trump şimdiden harekete geçmiş durumda ve 2020 başkanlık seçimlerinde %8 oyla kazandığı Iowa’da büyük bir gövde gösterisi yaptı.
06 Ocak 2021 tarihindeki Capitol rezaleti sonrasında, eski başkanın çetesinin yaptıklarını Amerikan demokrasisine saldırı olarak nitelendiren Iowa senatörü 88 yaşındaki Chuck Grassley de fikir değiştirerek Trump’ın safına geçti. Senatör Grassley Iowa eyaletindeki Cumhuriyetçilerin %91’inin onayını alan birisini kabul etmemenin aptallık olacağını ifade etti.
Miting konuşmasında ilginç mesajlar veren eski başkan; şiddet eğilimli suçlular ve kana susamış çetelerin sokaklara hâkim olduğunu, illegal yabancılar ve uyuşturucu kartellerinin sınırlara akın ettiğini, enflasyonun ekonomiyi mahvettiğini, Çin’in Amerikalıların işlerini, Taliban’ın Afganistan’ı, çılgın solcuların okulları ve radikal sosyalistlerin de ülkeyi ele geçirdiğini iddia etti.
Kendi partisi içinde popülerliğini hâlâ koruyan Trump’ın başkanlık seçimini kazanması zor olabilir. Joe Biden’in tökezlemesi durumunda Trump yeniden Beyaz Ev’e geri dönebilir. İşte bu nedenle Biden Avrupalılara; Trump döneminin bittiğini ifade etmek için ”Amerika geri döndü” dediğinde birçok yabancı lider o kadar emin değil.
Yazar Profili

Ercan Caner
Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinin yanı sıra, uçak ve helikopter lisanslarına sahiptir. Türkiye Hava Sahası Yönetimi alanında doktora tez çalışmalarını sürdüren Caner’in İnsansız Hava Araçları (2014) ve Taarruz Helikopterleri (2015) konulu makaleleri yayımlanmıştır. 36 yılı kapsayan TSK, BM ve NATO deneyimlerine sahiptir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

TÜM KATEGORİLER
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER