• Anasayfa
  • /
  • HRANT DİNK DOSYASI : Doğu Perinçek bu bağı 10 yıl önce açıklamıştı


Doğu Perinçek bu bağı 10 yıl önce açıklamıştı

Hrant Dink cinayeti davasının sanıklarından 18’inin ByLock kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Doğu Perinçek, cinayetten tam 11 gün sonra FETÖ bağını açıklamıştı.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink 19 Ocak 2007 günü katledildi. Vatan Partisi (dönemin İşçi Partisi) suikastın ardından araştırma ekibi oluşturdu. 11 gün sonra oluşturulan raporu Genel Başkan Doğu Perinçek kamuoyu ile paylaştı. 31 Ocak 2007 tarihli açıklamada Perinçek’in yaptığı saptamalar bugün ortaya çıkıyor. Dink davasının 18 sanığında ByLock çıkması da bu gerçeğin açık bir göstergesi....

AKYÜREK ABD’Yİ ELE VERDİ

Perinçek’in 10 yıl önce yaptığı “Emniyet İstihbarat Daire Başkanı, Fetullah sicilli Ramazan Akyürek’in Hrant Dink suikastindeki rolü, ABD ve MOSSAD’ı ele veriyor” başlıklı açıklamasındaki tespitler şöyleydi:

*Ramazan Akyürek’in Trabzon’da Emniyet Müdürü iken kurduğu ekip, “haber elemanları” perdesi altında, bir operasyon ekibi, başka deyişle tetikçi timidir.

*Ramazan Akyürek’in “Haber elemanları” timinin Trabzon’da yaptığı işler, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Türkiye’de etnik ve dinsel çatışma zemini hazırlamaya yönelik bir dizi tertiptir.

*ABD merkezli psikolojik savaş, Trabzon’u hedef aldı. Savaştır bu! Trabzon, vatanseverliğin kalesidir ve İran dahil bütün bölgenin önemli bir limanıdır. Bu nedenle ABD’nin hedefleri arasındadır.

* Erhan Tuncel’in Ramazan Akyürek’le anlaşması McDonald’s bombalamasından sonra değil, eylemden öncedir. Bombalama, örgütlenmiş elemanlara yaptırılmıştır. Aynı bombalamada suç işleyen Yasin Hayal de, 10 ay hapisle kurtarılmış ve 3 ay hastanede tatil yaptırılmıştır.

*Dink suikastında rol alanlar, apaçık ortadadır ki, Ramazan Akyürek’in denetimi altındadır.

*Fetullahçı ekibin uyguladığı senaryo, Ogün Samast’ın Samsun’da Jandarmanın eline geçmesiyle bozulmuştur. Ogün Samast’ın askeriyeye verdiği ifadede, operasyon ekibinde ikinci bir tetikçinin bulunduğunu ve Ramazan Akyürek’in konumunu açığa çıkarmıştır.

*Akyürek, Dink suikastinin hazırlandığını hem Trabzon Emniyet Müdürü olarak, hem de İstihbarat Daire Başkanı olarak bilmektedir. Danıştay suikastının da Emniyet istihbaratınca önceden bilindiği hatırlanacak olursa, suikastler Fetullahçı ekibin bilgisiyle yapılmaktadır.

* Danıştay soruşturmasını saptıranların başında Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek vardır. Danıştay’a saldırıyı araştıran polis ekibi, bir soruşturma ekibi olarak değil, soruşturmayı karartma ve saptırma ekibi olarak faaliyet yürütmüşlerdir.

*Soruşturma ekibinin kendisi bir tertip ekibine dönüşmüştür ve suçlu konumundadır. Bu ekip, Fetullah cemaati üzerinden SüperNATO bağlantılıdır. Dolayısıyla Danıştay yargıçlarına kurşun sıkanlar ile suçu sözümona araştıranlar, aynı merkezden yönetilmektedirler.

*Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Ramazan Akyürek hakkında 2001 yılında İstanbul Valisi Erol Çakır’ın bizzat elyazısıyla yazdığı ve imzaladığı sicilde şu saptama bulunmaktadır: “Emniyetteki hizipleşme içinde irticai akımlara (Fetullah) yakın. Dikkat edilmelidir.”

* Hrant Dink suikastını kurgulayanlar, tetikçinin kameralara poz vermesini ayarlayanlar ve görüntüleri el altından basına sızdıranlar, aynı merkezdir: Emniyet içindeki Fetullahçı ekip.

*Van ve Şemdinli tertibi, Danıştay suikastı, Atabeyler Operasyonu ve Hrant Dink suikastı aynı dizinin alt başlıklarıdır. Bu uygulamaların arkasındaki “Derin” örgütün başında Emniyet içine yuvalanmış Fethullahçı kadro bulunmaktadır.

YARGI & ADLİYE & HUKUK & SİYASİ DAVALAR