• Anasayfa
  • /
  • CHP DOSYASI /// AK PARTİ MİLLETVEKİLİ Metin Külünk : Baykal’a sağlık operasyonu düzenlendi


AK PARTİ MİLLETVEKİLİ Metin Külünk : Baykal’a sağlık operasyonu düzenlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı “MAN Adası belgelerini” savcılığa teslim etmemesi halinde evinin aranması talebini içeren suç duyurusunu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na veren AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, şimdi de “eski CHP lideri Deniz Baykal’a yönelik sağlık operasyonu” düzenlendiğini öne sürdü.

TBMM’de bazı gazetecilere konuşan Külünk iddialarını şöyle açıkladı:

“Sayın Baykal rahatsızlanmasaydı bir açıklaması olacak mıydı? Benim aldığım bilgiler, Baykal eğer rahatsızlanmasaydı Parti Genel Başkanlığı adaylığını açıklayacaktı. Bir kez daha Baykal, istihbarat savaşlarında, istihbarat örgütlerinin kullandığı metodlarla, bir sağlık operasyonuna mı muhattap oldu? CHP’nin başındaki şahıs proje bir elemandır.”

Gazetecilerin, “Bu size gelen istihbari bir bilgi mi? Bu kanaate neye göre vardınız? Bilgiye dayalı mı konuşuyorsunuz? Şüpheleriniz mi var” sorularını Külünk, “İçeriden gelen bilgi. CHP’nin içinden gelen bir bilgi” yanıtını verdi. 

“Bahçeli de saf dışı bırakılacaktı. Olmadı, başaramadılar. Devlet Bey direkt bu örgütle mücadele edince gördü. Doğrudan hedef Sayın Cumhurbaşkanı şu anda. Devlet, Sayın Cumhurbaşkanı’nı korumaya yönelik en yüksek hassasiyeti gösteriyor” diyen Külünk, “Muhalefet partisi başkanları iyi korunmalı. Bu konuya dikkat çekmekte fayda var” ifadesini kullandı.

SİYASET & DIŞ POLİTİKA & PARTİLER