• Anasayfa
  • /
  • ÖZEL DOSYA : ÖZEL BÜRO'NUN VERDİĞİ BİLGİLER SAYESİNDE VAN'DA UYUŞTURUCU ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ /// İŞTE DETAYLAR


Değerli Yurtseverler,

Aşağıda ki ileti Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından 07.12.2017 tarihinde tarafımıza gönderildi.

Görebileceğiniz gibi Van ili içinde faaliyet gösteren bir uyuşturucu çetesinin, vermiş olduğumuz bilgilerle yakalanarak adalete teslim edildiğine dair bir bildirim mesajıdır.

VAN İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDAN GÖNDERİLEN 07.12.2017 TARİHLİ E-POSTA MESAJI YUKARIDADIR !!! BU KONUDA BUGÜN YAYINLANAN HABER İSE AŞAĞIDADIR !!!

Bu mesajı şu gerekçe ile yayınladık. (Normal şartlarda bu türden bilgileri gizlilik açısından paylaşmıyoruz)

Gördüğünüz gibi tarafımıza gönderdiğiniz hiçbir bilgi ve ihbara karşı kayıtsız değiliz. En küçük bilgi kırıntısından bugüne kadar binlerce suç aydınlatılmıştır. Bunu bugüne kadar el birliği ile yüzlerce kez ispatladık. Bu nedenle gerek saha elemanlarımızın sahadaki çalışmalarından elde ettiği bilgiler, gerekse yurtsever takipçilerimizin gönderdiği bilgi ve ihbarlar titizlikle değerlendiriliyor ve gereği bu mesajda gördüğünüz gibi mutlaka yapılıyor. Elbette doğru ihbar ve bilgiler kadar yanlış, yalan yada iftira içerikli bilgi de gönderiliyor. Bu yalan ve yanlış bilgileri teyid sürecinde çok zaman kaybettiğimizi söylemek isterim. Daha önce bu türden bilgi verenler hakkında hiçbir işlem yapmıyorduk ancak, bu ay itibariyle yapmak zorunda kaldık.

Artık yanıltıcı ihbar ve bilgi gönderenler IP adreslerinden tespit edilerek resmi kurumlara bildiriliyor. Resmi kurumlarımız da bu şahıslara karşı “RESMİ KURUMLARI OYALAMAK, ÇALIŞMASINA MANİ OLMAK”maddesinden hareketle adli işlem uygulamaktadır.

Değerli Yurtseverler,

Sizlerden tek bir ricamız var.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bize güvenmeniz ve şahit olduğunuz herhangi bir suç konusunda, yada duyumunuz olursa gecikmeden bize bildiriniz. Bildirim için www.ozelburoistihbarat.com sitemizdeki iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. Ancak, lütfen yanıltıcı, yalan, gerçek dışı ve hayali, yada iftira içerikli bildirimler yapmayınız. Bu hem bizim hem de resmi güvenlik kurumlarının zamanını çalmak gibi talihsiz sonuçlar doğuruyor, hem de bildirimi yapanlar için adli bir sürecin başlamasına neden oluyor.

Sözlerime son verirken şunun altını bir kez daha çizeyim. Bu ülke hepimizin. Batarsak beraber batarız, çıkarsak beraber çıkarız. Bu ülkede her gün binlerce suç işleniyor. Güvenlik güçlerimiz ise canla başla elinden geleni yapıyor. Ancak halen adalet % 100 sağlanıyor mu derseniz tabi ki istenilen noktada değil. Eğer siz yurtsever vatandaşlar böylesine önemli bir konuyu sadece güvenlik güçlerine bırakırsanız hiçbir zaman da % 100 olmayacaktır. Sizler şu parti bu parti diye ayırım yapmadan güvenlik güçlerinin işlerinde kolaylık sağlarsanız bunun yaratacağı pozitif sinerji ile vatanımız daha güvenli, daha huzurlu bir yer olur. AMAN BANA NE diyerek görmezden gelirseniz bir gün gelir komşunuzdaki yangın size sıçrayabilir ki o zaman da geç kalınmış olur.

Tüm yurtseverlere % 100 güvenli bir TÜRKİYE dileriz.

Erkut Ersoy

İstihbarat Uzmanı

ÖZEL BÜRO GRUBU

***

İLGİLİ HABER BAŞLIĞI : Van'da 894 kilo esrar ele geçirildi

Behçet DALMAZ/VAN, (DHA)- VAN'ın Başkale ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından film sahnelerini aratmayan uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyonda, 894 kilo esrar ele geçirilirken,1 şüpheli gözaltına alındı. Yetkililer, bu operasyonda ele geçirilen esrarın son zamanlardaki en yüksek miktar olduğunu belirtti.

Van İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele  ile İstihbarat ekipleri, öğrencilere pazarlamak ve bir kısmını da batı illerine sevk etmek üzere İran'dan uyuşturucu getirildiği bilgisi üzerine hemen harekete geçti. Alınan istihbarat üzerine Van'ın Başkale ilçesi kırsal kesiminde bir şüpheli teknik takibe alındı. Jandarma ekipleri,  hava sıcaklığının sıfırın altında eksi 20 dereceye kadar düştüğü İran sınırına yakın bölgeye, adeta nefes kesen bir operasyon düzenledi. Film sahnelerini aratmayan operasyonda, 894 kilo esrar ele geçirilirken, 1 kişi gözaltına alındı. Jandarma ekiplerinin kameraya kaydettiği operasyonda ele geçirilen uyuşturucu miktarının ise son zamanlardaki en yüksek miktar olduğu belirtildi.

HABER LİNKİ : http://www.hurriyet.com.tr/vanda-894-kilo-esrar-ele-gecirildi-40669833

HAKKIMIZDA