• Anasayfa
  • /
  • DUYURU : ATATÜRK'ÜN BİR SPORCU EVLADI DAHA BAYRAĞIMIZI ULUSLAR ARASI SULARDA BAŞARI İLE DALGALANDIRDI /// Dünya Şampiyonu Erden Erüç

Kıbrıs Barış Harekatında Bolu Komando Tugayında Tabur Komutanı olarak görev yapan ve St. Hilarion'da bir tepeye adı verilen Kahraman Gazi Komutanımız Cemal Erüç Paşanın oğlu Erden Erüç'ün babasına yakışır şekilde Guinnes rekorlar kitabına Dünya Şampiyonu olarak 9. kez adını yazdırmasından dolayı çok mutlu olduk. Bir kez daha Atatürk’ün bir evladı ve bir sporcusu ülkemizi beynelminel bir alanda başarı ile temsil etti.

Bu başarı Sayın Erden Erüç nezdinde tüm Türk Sporcularının ve Türkiye’nindir. ÖZEL BÜRO GRUBU olarak Erden bey ile gurur duyuyoruz ve Cemal Komutanımızı da böylesine başarılı bir sporcu evlat yetiştirdiği için tebrik ediyor, ellerinden öpüyoruz.

Fırsat ve imkan verildiğinde, hatta verilmediğinde bile nice zorluklar içinden Erden Erüç gibi kahramanlarımız zoru başarıyor, bayrağımızı dalgalandırıyor. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu kadar zor bir alanda bir Türk’ün dünya rekoru kırması mutlaka önemlidir ve haber değeri taşır. Ancak Atatürkçü kimliği nedeniyle ulusal haber ajanslarından ambargo yiyip yemediğini biz de takip edeceğiz. Şu ana kadar görülen o ki tüm AKP’sever basın kuruluşları bu önemli habere sırtını çevirmiş durumda. Ama aynı başarı kendi taraftarlarından gelseydi ortalığı ayağa kaldırırlardı. Klasik bir AK PARTİ AYMAZLIĞI. YAZIKLAR OLSUN !!!!

Aşağıda, Gazi Komutanımız Cemal Erüç’ün oğlu ile ilgili anlamlı açıklamalarını dikkatinize sunuyoruz.


DEĞERLİ  VE ELİ ÖPÜLESİ BÜYÜKLERİM VE DOSTLARIM ;

SEVİNECEĞİNİZİ VE GURUR DUYACAĞINIZI BİLDİĞİM BİR HABERİ SİZLERE ULAŞTIRMAKTAN BEN DE MUTLUYUM.

DÜNYA OKYANUS KÜREKÇİLERİ KOORDİNASYONUNDA DÜZENLENEN “ 2016 YILI BÜYÜK OKYANUS YARIŞI “ 4 HAZİRAN 2016 TARİHİNDE SANFRANSİSKO ( ABD) SAHİLLERİNDEN BAŞLATILMIŞ VE HONOLULU ( HAVAİ) YÖNÜNDE DEVAM EDİYORDU.”

KATILIM ”ÜÇ ADET DÖRT KÜREKCİLİ VE ÜÇ ADET ÇİFT KÜREKCİLİ“ YARIŞ TEKNELERİNDEN MEYDANA GELİYORDU. ESKİ (2014 YILI) REKOR 65 GÜN İDİ. DÖRT KÜREKCİLİ TEKNELER BU MESAFEYİ ÜÇ GÜN ÖNCE KATETTİLER. ÇİFT KÜREKCİLİ TEKNELERDEN BİR TANESİDE YAKINDAN TANIDIĞINIZ , OĞLUM ERDEN ERUÇ’UN YÖNETİMİNDE BU MESAFEYİ 54 GÜNDE KAT EDEREK VE ÇİFTKÜREKCİLİ TEKNELERİN BİRİNCİSİ OLARAK, DÜN AKŞAM, 28. TEMMUZ.2016  PERŞEMBE GÜNÜ SAAT (yerel ) 22:00 İTİBARİYLE BİTİRDİ.

BU YARIŞIN İLGİNÇ YANI ŞÖYLE :

DÜNYADA 915 GÜNLÜK REKORU İLE BİLİNEN VE MAALESEF  BİR OKYANUS GEÇİŞİNDE KAYBOLAN PETER BİRD’ÜN OĞLUNUN KATILDIĞI TEKNENİN İKİNCİ KÜREKCİSİ RAHATSIZLANINCA, ERDEN DAVET EDİLEREK YARIŞA DEVAM KARARI ALINDI VE  ERDEN “SKİPPER / KAPTAN OLARAK“ KATILDIĞI BU YARIŞI LUİS BİRD İLE BİRLİKTE YENİ BİR REKORA İMZA ATARAK SONUÇLANDIRDI.  BU SURETLE “BEŞ SENE, ONBİR GÜNLÜK” AROUND – OVER / ETRAFINDAN- ÜZERİNDEN“ PROJESİNİN 876 GÜNLÜK OKYANUS KÜREKCİLİĞİ ( İKİNCİ ) REKORUNU, BU GEÇİŞTE 930 GÜNE  ÇIKARTARAK, DÜNYADA “DAHA ÖNCE SAHİBİ OLDUĞU SEKİZ REKORA BİR YENİSİN EKLEYEREK”  ADINI BİR KERE DAHA OKYANUS KÜREKCİLİĞİ TARİHİNE YAZDIRDI.

BİLİNDİĞİ GİBİ ESKİ REKORLARIYLA, ERDEN 2010 VE 2012 GİNESS REKORLAR KİTABINDA LAYIK OLDUĞU YERİ ALMIŞ VE 2013 YILI 16 MARTINDA LONDRA WALDROF ASTORİA OTELİNDE , O.K.DERNEĞİNİN DÜZENLEDİĞİ TÖRENDE DÜNYADA YEDİ SEÇKİN SPORCUYA VERİLEN ÖDÜLÜN BİRİNİ ALMAYA LAYIK  GÖRÜLMÜŞTÜ.

DAHA UZUN YAZABİLİRİM, ANCAK BU MESAJIMI, TÜRKİYEMİZDE “ERDEN’İN BU OLAĞANÜSTÜ BAŞARISINDAN MİLLETİMİZİ HABERDAR ETMEYEN VEYA ÖNEMSEMİYEN ÇEVRELERİ KINAYARAK” BİTİRMEK İSTİYORUM. ZİRA BU BAŞARI ERDEN’İN TÜRKLÜK BİLİNCİ VE GURURU İLE ÜSTÜN  SPORCU ANLAYIŞININ BİR SONUCUDUR VE BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR ÖZDEYİŞİNİN ÇARPICI BİR İFADESİDİR VE ASİL MİLLETİMİZİN BU ETKİNLİKTEKİ BAŞARI İLE, HEM BİLGİLENDİRİLMESİ HEM  ONURUN ASIL SAHİBİ OLARAK, İMKAN VERİLDİĞİ TAKTİRDE İÇİNDEN NE KIYMETLER ÇIKARABİLECEĞİNİ GÖRMESİNE İMKAN VERİLMELİYDİ DİYORUM.

HEPİNİZE SAYGI VE SEVGİLERİMİ, ÇAKI GİBİ BİR “MEHMETCİK“ SELAMIYLA SUNUYOR SAĞLIK VE ESENLİKLER DİLİYORUM.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

 T. C. E. ERUÇ


REKOR İLE İLGİLİ BİLGİLER İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

DUYURULAR